PDA

View Full Version : نگهداري ساعت و تاريخ چاپ در يك فيلد

nahdi
یک شنبه 09 مرداد 1384, 03:07 صبح
سلام
یک table دارم که تعدادی مشجصات را نگهداری می‌کند . می‌خواهم وقتی از مشخصات فردی که مشخصات ان در ‌table وجود دارد پرینت گرفتم ساعت و تاریخ پرینت در ‌‌table در فیلد مخصوص به خود نشان داده شود . در واقع در مراجعات بعدی در صورتی که یک بار از مشخصات ان فرد پرینت گرفته شده در جدول تاریخ و ساعت پرینت مشخصات او نشان داده شود.

ممنون

m-khorsandi
یک شنبه 09 مرداد 1384, 07:29 صبح
درود
دو تا سئوال دارم:
الان مشکل چیه؟ خوب شما میتونی یه جدول با فیلدهایی که میخوای بسازی و بعد از چاپ کردن اطلاعات رو در اون ثبت کنی!
دقیقا" میخوای یه Log از Print مشخصات پرسنلی داشته باشی یا نه فقط آخرین Print رو میخوای ثبت کنی؟

nahdi
یک شنبه 09 مرداد 1384, 20:01 عصر
سلام
من الان یک جدول دارم که یکی از فیلدهای ان پرینت است میخواهم در صورت کلیک بر این خانه برگه ای که چاپ شود و بعد از چاپ در این جدول در این فیلد تاریخ و ساعت چاپ برگه یا (کلیک بر این فیلد) ثبت شود.در واقع در مراجع بعدی دیگر نمیتوانیم چاپ کنیم زیرا بجای پرینت ساعت وتارخ ثبت شده.
مشکلم کلیک بر این فیلد از جدولاست تا چاپ کند و ثبت تاریخ وساعت چاپ در این جدول(در فیلد پرینت به جای کلمه پرینت که هر رکورد فقط یکبار حق چاپ دارد)
متشکر..

nahdi
دوشنبه 17 مرداد 1384, 01:16 صبح
سلام
در واقع می‌خواهم ساعت وتاریخ اخرین پرینت را در فیلد پرینت جدول ثبت کنم.

m-khorsandi
دوشنبه 17 مرداد 1384, 07:39 صبح
شما میتونی از Event مربوط به OnCellClick استفاده کنی و تقریبا به این شکل بنویسی:

procedure TForm1.DBGrid1CellClick(Column: TColumn);
begin
if Column.FieldName = 'Print' then
....
....
end;

این Event برای هربار کلیک روی فیلدهای یک DBGrid اجرا میشه و دستورات داخل شرط برای همون
فیلد اجرا میشن. داخل Block شرط شما میتونی هم دستور Print رو بنویسی هم دستوری برای Update کردن فیلد مربوطه که ساعت و تاریخ در اون قرار بگیره.

nahdi
سه شنبه 18 مرداد 1384, 00:16 صبح
سلام
از پاسختان متشکرم.ولی چطور میتونم بعد از ایف بگم که پرینت بگیره و تاریخ رو در همون فیلدی که کلیک کردم یادداشت کنه؟

بابک زواری
سه شنبه 18 مرداد 1384, 00:42 صبح
عنوان تاپیک رو سریعا اصلاح کنید (انتخاب عنوان مناسب)
تاپیک در صورت عدم اصلاح حذف خواهد شد

m-khorsandi
سه شنبه 18 مرداد 1384, 09:31 صبح
عنوان تاپیک رو سریعا اصلاح کنید (انتخاب عنوان مناسب)
شما بفرمائید که با چه ابزاری کار گزارش گیری و چاپ رو انجام میدید؟
ویرایش یک فیلد هم به این صورت هست:

Table.Edit;
Table.FieldByName('Print').AsString := DateToStr(Now)
Table.Post

nahdi
چهارشنبه 19 مرداد 1384, 00:23 صبح
سلام
من سعی کردم عنوان رو ویرایش کنم ولی نشد .نمی‌دونم دقیقا چطور باید ویرایش کنم.

nahdi
پنج شنبه 20 مرداد 1384, 00:32 صبح
سلام

Table.FieldByName('Print').AsString := DateToStr(Now)

در صورت امکان در مورد این کد بیشتر توضیح دهید.چون وقتی نوشتم رواین خط ارور گرفت.
ممنون

m-khorsandi
شنبه 22 مرداد 1384, 07:38 صبح
اگه امکان داره شما پیغام خطا رو اینجا بنویسید.