PDA

View Full Version : کار با دیتا بیس در شبکه

M-HONARMAND
چهارشنبه 05 آبان 1389, 20:35 عصر
سلام
فرض کنید برنامه ای داریم که در یک شبکه با یک دیتا بیس اس کیو ال کار میکند.
سئوال : چگونه میتوان برنامه در حال اجرا را از تغییرات دیتا بیس مطلع کرد؟

flash118
چهارشنبه 05 آبان 1389, 20:38 عصر
دوست عزیز منظورتون از تغییرات چه نوع تغییراتی هست ؟

M-HONARMAND
چهارشنبه 05 آبان 1389, 20:49 عصر
اگر چندین کاربر روی یک قسمت از دیتا بیس بصورت همزمان کار کنند و یکی از کاربران تغییری روی اطلاعات دیتا بیس که بقیه در حال مشاهده آن هستند بدهد چگونه بقیه از تغییرات آگاه میشوند

flash118
چهارشنبه 05 آبان 1389, 20:53 عصر
خوب دوست عزیز نکته ریز و جلبی بود من بصورت تئوری براتون میگم که چه باید کرد
دوست عزیز فرض بر این بزارید که شما دارید روی داده ها ویرایش انجام میدید و فعال ذخیره نکردین و کاربران در حال استفاده از اطلاعات قبل از ویرایش شما هستن خوب شما کارتون تمام شد و داده ها رو (داده های جدید یا ویرایش شده) را ذهیره کردین کافیه با یه تابع که کار بروز رسانی رو انجام میده اطلاعات تغییر یافته رو دوباره به کلاینت ها سند کنید به همین راحتی
البته دوست عزیز این یکی از راههایی هست که از نظر خودم بهینه هست و راههای دیگری هم هست که زیاد خوش آیند نیست

M-HONARMAND
چهارشنبه 05 آبان 1389, 21:13 عصر
آیا امکان اینکه سرور ( اس کیو ال سرور ) رویدادی مبنی بر ایجاد تغییر دیتابیس روی کلاینت ها رها کند وجود ندارد تا برنامه روی کلاینت ها با رسیدگی به رویداد اقدام به بروزرسانی اطلاعات در حال نمایش خود نمایند؟

flash118
چهارشنبه 05 آبان 1389, 21:17 عصر
دوست عزیز چرا این کار هم میشه ولی ممکن هست اعتماد کاربران و سرویس گیرنده گان از بین بره و حتی شاید از تقاضای داده شده منصرف بشن ویا حتی ممکن هست درست در زمان بروز رسانی کاربری هم تقاضای اطلاعات کنه و در این صورت تقاضا بن بست میشه وقتی بشه ممکنه بعدا تو شبکه با مشکلات دیگری هم مواجهتون کنه البته بستکی به نوع حساسیت کار روش فوق در سیستم های شبکه ای بزرگ جواب خوئبی نسبت به روش گفته شده توشط شما دارد

M-HONARMAND
چهارشنبه 05 آبان 1389, 21:30 عصر
دوست عزیز از راهنماییهایی که فرمودید کمال تشکر را دارم . اگه براتون مقدوره در رابطه با روشی که فرمودید توضیحات بیشتری لطف کنید - با تشکر