PDA

View Full Version : بدست آوردن Handle و Class name , Window capton برنامه ها

fire.angle
چهارشنبه 05 آبان 1389, 22:19 عصر
سلام

لطفآ راهنمایی کنید که در دلفی چطور میشه handle , Window caption , Class name پروسس های در حال اجرا را بدست آورد ؟

Felony
چهارشنبه 05 آبان 1389, 22:27 عصر
برای گرفتن نام کلاس و عنوان صفحه به ترتیب از توابع GetClassName و GetWindowText استفاده میشه ، در مورد هندل میخواین هندل یه پنجره رو به دست بیارید یا هندل خود پروسه ؟

برای پیدا کردن هندل پنجره از توابع FindWindow و FindWindowEX استفاده میشه و برای به دست آوردن هندل یک پروسه از تابع OpenProcess .

mehdi.mousavi
چهارشنبه 05 آبان 1389, 22:47 عصر
سلام لطفآ راهنمایی کنید که در دلفی چطور میشه handle , Window caption , Class name پروسس های در حال اجرا را بدست آورد ؟

سلام.
شما قصد دارید این سوال رو در هر بخش (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=255267) بطور مجزا مطرح کنید؟ اهمیتی نداره اینکارو با Pascal انجام بدید، یا با C/C++‎، یا توی MFC. تا مادامیکه OS هدف شما Windows هستش، این سوال رو در هر بخشی مطرح کنید همون پاسخی رو می گیرید که در تاپیک اول گرفتید.

موفق باشید.

پاورقی: لطفا خودتون این تاپیک رو حذف کنید و اگر سوالی در این مورد هست، در همون تاپیک اول مطرح کنید.

fire.angle
چهارشنبه 05 آبان 1389, 23:33 عصر
سلام

آقا مهدی گل
من در ++c تازه کارم اما دلفی رو بیشتر کار کردم

بابت تکرار این تاپیک معذرت میخوام

ولی خواهش میکنم اجازه بدبد این تاپیک حذف نشه

تابع Get Class name , تابع Get Window Caption به عنوان ارگومان ورودی Handle پنجره رو میخواد و خود Handle با تابع Find Window بدست می آید

من میخوام Handle , Class Name , Window Caption برنامه های در حال اجرا رو داشته باشم

آقا مهدی عزیز لطفآ راهنمایی کنید

vcldeveloper
پنج شنبه 06 آبان 1389, 00:07 صبح
من در ++c تازه کارم اما دلفی رو بیشتر کار کردم
استفاده از توابع API ویندوز در ++C و دلفی تفاوت چندانی با هم نداره.

سوال شما در همون تاپیک اولیه در تالار ++C جواب داده شد. برای نمونه کد دلفی، می تونید سورسی که اینجا برای دانلود (http://vcldeveloper.com/products/products-components/process-info/) گذاشتم را مطالعه کنید.

تاپیک قفل شد.