PDA

View Full Version : تغییر Header فایل PDF

vahid.ch013
چهارشنبه 05 آبان 1389, 22:41 عصر
سلام.
میخواستم یه کدی بنویسم که هدر فایل PDF رو پیدا کنه و اون رو تغییر بده طوری که دیگه نشه اون فایل رو باز کرد.
فکر کنم باید با فایها و Itextsharp اینکار رو بکنم.
لطفا راهنمایی کنید.

Salar Ashgi
پنج شنبه 06 آبان 1389, 13:53 عصر
طوری که دیگه نشه اون فایل رو باز کرد.

هدفتان از انجام اینکار چیست ؟!
در ضمن ، منظورتان از هدر فایل PDF دقیقا چیست ؟!

vahid.ch013
پنج شنبه 06 آبان 1389, 16:45 عصر
میخوام یه برنامه بنویسم که هدر فایل رو(که معمولا 7و8 بایت اول)فایل هست رو تغییر بده یه جوریکه Encrypt کنه و الگوریتم رو تغییر بدم که برنامه ای که میخوام بنویسم فقط بتونه بازش کنه.

FileInfo fi = new FileInfo("c:\\ProVsEnterprise.pdf");
System.IO.FileStream fs = new System.IO.FileStream("c:\\ProVsEnterprise.pdf", FileMode.Open);
byte[] r = new byte[fi.Length];
fs.Read(r, 0, (int)fi.Length);
fs.Close()تابعی که نوشتم فایل PDF رو میخونه حالا میخوام به هدر فایل دسترسی داشته باشم که با تغییر کوچکی مثل الگوریتم password hashing ساختار فایلم رو تغییر بدم که هیچ برنامه ای نتونه بازش کنه.

group45
پنج شنبه 06 آبان 1389, 17:30 عصر
سلام
به راحتی میشه گند زد تو فایل ولی فکر نکنم به این راحتی بشه درستش کرد

Salar Ashgi
پنج شنبه 06 آبان 1389, 17:34 عصر
شما میتونید حالا با یه الگوریتم رمز نگاری دلخواهی وقتی که فایل PDF را خواندید و بشکل Byte Array ذخیره کردید ،آرایه رو کدگذاری کنید ، مثلا هر عضوش رو 2 برابر کنید و در نهایت بصورت یک فایل با پسوند دلخواه
ذخیره کنید و سپس وقتی برنامه شما فایل تغییر یافته مورد نظر را خواند ، هر عضو Byte Array جدید را تقسیم بر 2
بکند و حالا با کامپوننت های PDFView4NET میتوانید فایل را مورد نظر خود را مشاهده کنید ./

موفق باشید .

vahid.ch013
جمعه 07 آبان 1389, 20:08 عصر
شما میتونید حالا با یه الگوریتم رمز نگاری دلخواهی وقتی که فایل PDF را خواندید و بشکل Byte Array ذخیره کردید ،آرایه رو کدگذاری کنید ، مثلا هر عضوش رو 2 برابر کنید و در نهایت بصورت یک فایل با پسوند دلخواه
ذخیره کنید و سپس وقتی برنامه شما فایل تغییر یافته مورد نظر را خواند ، هر عضو Byte Array جدید را تقسیم بر 2
بکند و حالا با کامپوننت های PDFView4NET میتوانید فایل را مورد نظر خود را مشاهده کنید ./

موفق باشید .
از راهنماییتون ممنونم.
من کد یا الگوریتم یا شبه کد میخوام نه توضیح،از خیلی از دوستان که کد نویسی خوبی مثل شما دارن هم سوال کردم به من گفتن این کار رو کنید ولی توضیح بوده.

Salar Ashgi
جمعه 07 آبان 1389, 21:34 عصر
من کد یا الگوریتم یا شبه کد میخوام نه توضیح،

خوب چیزی رو که من گفتم ، بسادگی میشه کدش کرد ./
با این حال ، اینم یه مثال :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=256205