PDA

View Full Version : Encrypt/Decrypt دادهای دیتابیس

proreza
چهارشنبه 05 آبان 1389, 23:26 عصر
سلام
من یک برنامه ای ساده دارم که دو تا باتون دارم که یکی دیتابیس را لود میکنه تو دیتا گرید ودیگری داده ها را از تکست های که دارم میگیره وبه دیتابیس addمیکنه/من میخواهم وقتی داده ها را به دیتابیس وارد میکند(add)به صورت رمز شده وارد کند یعنی رمز نگاری کند ووقتی که دکمه لود دیتابیس را میزنم داده ها را از دیتابیس دریافت کرده و رمز گشایی کند و در دیتا گرید نمایش دهد
یعنی عمل Encrypt/Decryptرا توی دیتابیس انجام دهد
ممنون:قلب:

flash118
چهارشنبه 05 آبان 1389, 23:38 عصر
خوب دوست عزیز اول شما الگوریتم رمز نگاری خودتون رو در یک کلاس قرار بدید بعد اول داده ها را قبل ار ازسال رمزنگاری کنید و در پایگاه داده ذخیره کنید و در گام آخر هنگام لود داده ها اول داده های خوانده شده رو رمز گشایی کنید و بعد به دیتا گرید ویو نمایش دهید موفق باشید

proreza
چهارشنبه 05 آبان 1389, 23:53 عصر
من یک الگوریتم دارم ولی طرز استفاده یا ه جوری رمز کذاری کنم را نمیدونم اگر یک برنامه نمونه ساده یا یک چیزی شبیه اون باشه

mmd2009
پنج شنبه 06 آبان 1389, 01:19 صبح
با سلام خدمت دوست عزیز

خب دوست عزیز الگوریتمتون رو بگید تا مثالی در اون حیطه بهتون بگن دوستان.

چند نکته رو بگم که ابتدا از الگوریتم md5 و امثال این استفاده نکنید که طبق شواهد موجود (پلیسی شد) دچار باگ هستند و میتونن اطلاعات رو برگردونن. پیشنهاد من به شما استفاده از الگوریتم SHA512 هست که مثالی در این حیطه قبلا زدم تو سایت بگردید تو پست های من پیدایش میکنید. و البته تو خودت google و جستجو کنید مثال های زیادی میتونید دریابتید و حتی تو خود این سایت ( شاید)

موفق باشید

flash118
پنج شنبه 06 آبان 1389, 03:28 صبح
و در تکمیل نوشته های دوست عزیز mmd2009 بگم که خود msdn هم استفاده از SHA512 توصیه کرده