PDA

View Full Version : سوال: نیاز به راهنمایی برای عملیات جستجو

veniz2008
پنج شنبه 06 آبان 1389, 11:04 صبح
سلام،من برای جستجو براساس قسمتی از نام(مثلا مح برای محمد)از کد زیر استفاده کردم ولی شرطم اصلا برقرار نمیشه،برای داده های انگلیسی هم تست کردم ولی بازم جواب نداد،آیا کدها ایراد داره؟لطفا راهنمایی کنید.تشکر

cmd1.CommandText = "SELECT * FROM tell where name Like 'N%" + textBox1.Text + "'"; con.Open(); SqlDataReader reader = cmd1.ExecuteReader(); int i = 0; while (reader.Read() == true) { if (textBox1.Text == "SELECT * FROM tell where name Like 'N%" + textBox1.Text + "'")

majnun
پنج شنبه 06 آبان 1389, 11:12 صبح
یکمی بیشتر دقت کنید در کدنویسی
این مثال رو ببین کامندتکست رو تغییر بده جوری که میخوای

شما کلا اشتباهه کدت دوست من

veniz2008
پنج شنبه 06 آبان 1389, 11:13 صبح
سلام،من برای جستجو براساس قسمتی از نام(مثلا مح برای محمد)از کد زیر استفاده کردم ولی شرطم اصلا برقرار نمیشه،برای داده های انگلیسی هم تست کردم ولی بازم جواب نداد،آیا کدها ایراد داره؟لطفا راهنمایی کنید.تشکر

cmd1.CommandText = "SELECT * FROM tell where name Like 'N%" + textBox1.Text + "'";
con.Open();
SqlDataReader reader = cmd1.ExecuteReader();
int i = 0;
while (reader.Read() == true)
{
if (textBox1.Text == "SELECT * FROM tell where name Like 'N%" + textBox1.Text + "'")

mahmood_4246
پنج شنبه 06 آبان 1389, 14:47 عصر
از پارامتر استفاده کن
اگه جواب نداد کوریتو تو خد sql تست کن
منم قبلا همچین مشکلی داشتم ولی با تست کردن درست شد

daneshjoo2
پنج شنبه 06 آبان 1389, 15:00 عصر
عجیبه این تاپیک از دیروز تا حالا سومین مرتبست که مطرح میشه، دوباره پاک میشه و مجددا فرستاده میشه، دفعه آخرم یکی از دوستان یه sp برای این کار گذاشت!
شما کدتو به این صورت تغییر بده:

SELECT * FROM tell where name Like N'%" + textBox1.Text + "%'"

veniz2008
پنج شنبه 06 آبان 1389, 17:24 عصر
عجیبه این تاپیک از دیروز تا حالا سومین مرتبست که مطرح میشه، دوباره پاک میشه و مجددا فرستاده میشه، دفعه آخرم یکی از دوستان یه sp برای این کار گذاشت!
شما کدتو به این صورت تغییر بده:

SELECT * FROM tell where name Like N'%" + textBox1.Text + "%'"

با تشكر از دوستان،ولي بازم مشكلم پابرجاست،كد رو بصورت كامل ميذارم ممنون ميشم كمك كنيد،چون خيلي بهش نياز دارم.تشكر.

SqlConnection conn = new SqlConnection("Data Source = .\\Wincc;Initial Catalog=US_DB;Integrated Security=True");
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.CommandText = "SELECT * FROM Student WHERE UserName Like '%" + TextBox1.Text + "%'";
SqlDataAdapter Adapter = new SqlDataAdapter();
Adapter.SelectCommand = new SqlCommand();
Adapter.SelectCommand.Connection = conn;
Adapter.SelectCommand.CommandText = "SELECT * FROM Student WHERE UserName Like '%" + TextBox1.Text + "%'";
DataTable dt = new DataTable();
Adapter.Fill(dt);
foreach (DataRow dr in dt.Rows)
{
if (TextBox1.Text == "SELECT * FROM Student WHERE UserName Like '%" + TextBox1.Text + "%'")
{

veniz2008
جمعه 07 آبان 1389, 22:47 عصر
کسی نبود مشکل ما رو حل کنه؟؟؟؟؟اگر کسی کد مربوط به جستجو رو داره لطفا بذاره،ممنون.

majnun
جمعه 07 آبان 1389, 23:24 عصر
داداش این برنامه را ببین مشکلاتت حل میشه