PDA

View Full Version : سوال: راه اندازی سرور خانگی برای سایتهای با ترافیک متوسط؟

moosamaher
جمعه 07 آبان 1389, 10:12 صبح
من یه سایت فایل شیرینگ می خام بزنم که احتیاج به 100-200 گیگ فضا داره. هم باید رو php یه ماژول نصب کنم که تو شیر سرور نمیشه. حساب کردم حداقل باید سالی 500-600 بدم. تازه یه اینترنت می خام که بتونه این حجمو بالا پایین کنه. از اونطرف خطریه یدفه سایتو بلاک میکنن.
هرجور حساب می کنم می بینم بصرفست تو خونه را بندازم 1 تومن سرور می خرم با یه اینترنت 1 مگ و ip static. برای آپلود هم دیگه پهنای باند نمی خاد لوکال آپ می کنم. اگه اینترنت کم آوردم می تونم 2-3 تا خط تلفونو لن کنم؟ ایجوری با سالی 600 تومن یه سرور اختصاصی core2duo-cpu, 2gig-ram, 1.5tera-hard دارم با امنیت بالا. نظرتون چیه دوستان؟ شدنیه؟

aminghaderi
شنبه 08 آبان 1389, 23:46 عصر
با امنیت بالا
نظرتون چیه دوستان؟ شدنیه؟خیر!
به نظر من اصلا شما نمی تونید این کار رو بکنید ، چون درد سر زیادی داره ، اون چیری هایی که شما درباره پهنای باند و سرورینگ شنیدی ، فقط چند درصد از کار یه هاستینگ هست(البته من تخصصی در هاستینگ ندارم) ، ولی یکم اطلاعات در باره مخابرات و پهنای باند و امنیت سرور دارم که به نظرم شما امنت ترین و کم هزینه ترین راهی که داری این هست که یه سرور در یه شرکت هاستینگ معتبر بگیرید!
اگر هاستینگ به این راهتی ها بود بنده خودم به چندتا سرور نیاز دارم و در ثانی شرکت های بزرگ ما از خارج اشتراک نمی گرفتند و خودشون هاستینگ راه می انداختند.

ناگفته نماند ، در ایران هم هاستینگ هست ، منتها خیلی کم!
موفق باشی.

LORD AELX
یک شنبه 09 آبان 1389, 19:35 عصر
منم نظرم منفی هست. اینترنت ایران کلا خرابه، فقط بحث سرعت نیست، بحث نوسانات هم هست و اینکه ایران Ping قوی و خوبی نداره... شما کارت با یه VPS هم راه میفته، باز اگر Dedicated Server هم خواستی، میشه با قیمت مناسب پیدا کرد.... یکی از آشناهای من کارش هاستینگ هست، باهاش تماس بگیر، offer های خوبی بهت میده... این ID ی یاهو اش هست: dirty_boy_sod

سایت اش رو نمیتونم بگم چون جنبه تبلیغاتی پیدا می کنه... با ایشون تماس بگیر، مشکلت حل میشه.

موفق باشید :x

shahab_ksh
یک شنبه 09 آبان 1389, 21:34 عصر
بحث قیمت نرم افزار ها رو هم نباید فراموش کرد مگر اینکه کلا بری سراغ Open Source ها

aminghaderi
یک شنبه 09 آبان 1389, 23:03 عصر
بحث قیمت نرم افزار ها رو هم نباید فراموش کرد مگر اینکه کلا بری سراغ Open Source ها
دقیقا.
نوشته شما بسیار اندک است ، تعداد کاراکتر های هر نوشته دست کم 10 عدد میبایست باشد.

LORD AELX
دوشنبه 10 آبان 1389, 12:56 عصر

دقیقا.
نوشته شما بسیار اندک است ، تعداد کاراکتر های هر نوشته دست کم 10 عدد میبایست باشد.

حالا خوبه همه ایرانی ها کرک شده و نال شده استفاده می کنند!!! حالا چی شده که پیشنهاد میدید ایشون برای سرورش نرم افزار خریداری کنه؟! :متفکر:

aminghaderi
دوشنبه 10 آبان 1389, 13:09 عصر
حالا خوبه همه ایرانی ها کرک شده و نال شده استفاده می کنند!!! حالا چی شده که پیشنهاد میدید ایشون برای سرورش نرم افزار خریداری کنه؟! :متفکر:
من شخصا جز نرم افزار های سنگین (قیمت ریالی) بقیه رو اصلی خریداری می کنم؟! مثلا انتی ویروس!:لبخند:
در کل نرم افزار به نظر من بهتره ارجینال و اصلی خریداری بشه که مشکلی پیش نیاد.
خصوصا تحت وب خیلی خطری هست ، شرکت سازنده راحت می تونه یه سری عمل تخریباتی رو داشته باشه . (حالا یا تخریبی یا شنود یا ....)
من شخصا بوجه مالی نمی رسه وگرنه ویندوز و VS و SQL (نرم افزار های مورد استفادم) رو اورجینال می گرفتم .
البته الانم این ها رو اورجینال می گیرم (پشت نقره ای:لبخند:) ولی با 5 هزار تومن نه چند صد دلار!:گیج:

MoslemMaleki
جمعه 14 آبان 1389, 14:01 عصر
با سلام
و با کسب رخصت از اساتید.
به نظر من بهترین راه اینه که شما یک PC معمولی به عنوان سرور بگیری. با یک هزینه کم و مصرف پایینتر از 50W کار میکنند و همچنین نیاز به یک UPS دارید. درضمن اگر بخواید اشتراک اینترنی بگیرید پارس آنلاین بهترینه (البته بدون محدودیت ترافیکی). اگه برای تنظیمات IIS و تنظیمات مودم هم مشکلی داشتید در خدمتم

aminghaderi
جمعه 14 آبان 1389, 15:50 عصر
با سلام
و با کسب رخصت از اساتید.
به نظر من بهترین راه اینه که شما یک PC معمولی به عنوان سرور بگیری. با یک هزینه کم و مصرف پایینتر از 50W کار میکنند و همچنین نیاز به یک UPS دارید. درضمن اگر بخواید اشتراک اینترنی بگیرید پارس آنلاین بهترینه (البته بدون محدودیت ترافیکی). اگه برای تنظیمات IIS و تنظیمات مودم هم مشکلی داشتید در خدمتم
می شه بفرمایید ، شما چند سال در کار هاستینگ بودید که همچین نظری رو با این صراحت دادین؟؟

MoslemMaleki
جمعه 14 آبان 1389, 16:09 عصر
ما مخلص اساتید گرام هم هستیم. اما عزیزم چرا نارحت میشی. من تازه دیروز کامپیوتر خریدم. تجربه ای هم ندارم. اما سادس؛ اگه این دوستون بخواد یک هاست مثلاً از ایران سرور از ایران هاست بگیره، با امکاناتی که میخواد، باید حداقل سالی 3میلیون پول پرداخت کنه، تازه فایلهاش رو چطور انتقال بده. درضمن در ابتدای مطلب گفتم که:
"و با کسب رخصت از اساتید.
به نظر من ...."
پس بیایم بجای اینکه سعی کنیم خودمون رو بهتر از بقیه نشون بدیم (که خودمم اعتراف کردم شما استاد ما هستین)، به نظر همدیگه احترام بگزاریم.

.

HamedNet_ir
جمعه 14 آبان 1389, 19:02 عصر
من یه سایت فایل شیرینگ می خام بزنم که احتیاج به 100-200 گیگ فضا داره

مگر شما میخواید پرشین گیگ جدید باز کنید؟

نکته1 ) هدف وبسایت شما چیست؟

تازه یه اینترنت می خام که بتونه این حجمو بالا پایین کنه.

با اینترنت ISP های ایران؟

اگر شما بتونید 3 خط تلفن رو لن کنید و هر سه ی آنها هم خطوط 1 مگ , میتونید سایتی مانند این سایتهای دانشگاه های داخلی رو میزبانی کنید ولی اگر سایت دانلود و آپلود میخواهید راه اندازی کنید که ... .

aminghaderi
شنبه 15 آبان 1389, 09:02 صبح
ما مخلص اساتید گرام هم هستیم. اما عزیزم چرا نارحت میشی. من تازه دیروز کامپیوتر خریدم. تجربه ای هم ندارم. اما سادس؛ اگه این دوستون بخواد یک هاست مثلاً از ایران سرور از ایران هاست بگیره، با امکاناتی که میخواد، باید حداقل سالی 3میلیون پول پرداخت کنه، تازه فایلهاش رو چطور انتقال بده. درضمن در ابتدای مطلب گفتم که:
"و با کسب رخصت از اساتید.
به نظر من ...."
پس بیایم بجای اینکه سعی کنیم خودمون رو بهتر از بقیه نشون بدیم (که خودمم اعتراف کردم شما استاد ما هستین)، به نظر همدیگه احترام بگزاریم.

.
سلام.
من هم مخلص شما هستم.
اولانش من خودم هنوز شاگردم نیستم چه برسه به استاد.
دوما من کی به نظر کسی احترام نگذاشتم.
سوما والا من نخواستم خودم رو بهتر جلوه بدم.

این سوال رو پرسیدم چون احساس کردم همین جوری یه جوابی دادین ، و معمولا افرادی که سوال می پرسند روی جواب دوستان حساب باز می کنند.
کار هاستینگ همنجوری که در پست بالا قبل تر صحبت کردم کار ساده ای نیست که فقط با خرید یه سرور و یه اشتراک اینترنت بشه راه اندازیش کرد.
گیریم راه اندازی اوله هم شد ، اما واقعا سرور شما روی هوا هست و خودتون خبر ندارید.
بحث های امنیتی رو باید رعایت کنید که معمولا خود هاستینگ ها یکی دو سال اولدر این زمینه یکم گیج می زنند ، چه برسی ما بخوایم این کار رو بکنیم.
بحث های پهنای باند ، به این راحتی ها که شما می گیرید ، نیست ، شما با یه خط معمولی که نمی توانید سرور داشته باشید ، باید از طرف مخابرات یا شرکت های ارائه دهنده پهنای باند پهنای باند تهیه کنید ، خوب فکر می کنید این کار ماهیانه چقدر برای شما هزینه داره؟؟؟؟؟
بعد تازه باید سرور تون رو یکم قوی ترش هم کنید تا داده های شما Safe باشند و......

موفق باشی.

MoslemMaleki
یک شنبه 16 آبان 1389, 07:52 صبح
سلام.
من هم مخلص شما هستم.

این سوال رو پرسیدم چون احساس کردم همین جوری یه جوابی دادین ، و معمولا افرادی که سوال می پرسند روی جواب دوستان حساب باز می کنند.
کار هاستینگ همنجوری که در پست بالا قبل تر صحبت کردم کار ساده ای نیست که فقط با خرید یه سرور و یه اشتراک اینترنت بشه راه اندازیش کرد.
گیریم راه اندازی اوله هم شد ، اما واقعا سرور شما روی هوا هست و خودتون خبر ندارید.
بحث های امنیتی رو باید رعایت کنید که معمولا خود هاستینگ ها یکی دو سال اولدر این زمینه یکم گیج می زنند ، چه برسی ما بخوایم این کار رو بکنیم.
بحث های پهنای باند ، به این راحتی ها که شما می گیرید ، نیست ، شما با یه خط معمولی که نمی توانید سرور داشته باشید ، باید از طرف مخابرات یا شرکت های ارائه دهنده پهنای باند پهنای باند تهیه کنید ، خوب فکر می کنید این کار ماهیانه چقدر برای شما هزینه داره؟؟؟؟؟
بعد تازه باید سرور تون رو یکم قوی ترش هم کنید تا داده های شما Safe باشند و......

موفق باشی.

با سلام
چاکریم.:قلب:
خوب قطعاً مطالب بالا درسته، اما به نسب نیاز شخصی دوستمون عرض کردم.... درباره امنیت هم ایشون اگر فقط بخواد از وب سرور استفاده کنه و هیچ امکانات دیگیه ای هم نداشته باشه و روشهای امنیتی روز رو رعایت کنه،به راحتی هک نمیشه. و درضمن کمتر پیش میاد کسی قصد هک کردن اینجور سایتهای رو داشته باشه(به دردسرش نمی ارزه). برای پهنای باند هم البته درست میفرمایید اما چون اکثر مخاطبین این دوست عزیزمون ایرانی هستند، با یک خط 2مگ میتونه حداقل 10نفر رو همزمان ساپورت کنه. درضمن از همه مهم تر انتقال اطلاعات از کامپیوتر شخصیش به سرورشه ... من تقریباً یکساله که در یک مجموعه کار میکنم و اساتیدی بزرگی مثل شما دوستان عزیز دارم و چیزهای زیادی ازشون یادگرفتم. خودم تخصصم نرم افزاره ولی در مجموعه ما عزیزانی متخصص امنیتی و سخت افزار شبکه و همچنین فایروال داریم.

maysam.m
جمعه 21 آبان 1389, 20:44 عصر
سلام.
من هم مخلص شما هستم.

موفق باشی.

من هم با نظر این دوستمون کاملا موافقم. ما هم مدتی دنبال چنین کاری بودیم که پس از برآورد قیمت ها و مباحث فنی به این نتیجه رسیدیم که این کاره بی فایده ای است.