PDA

View Full Version : آي پي آدرس و تنظيم بصورت DHCP

rezamim
جمعه 07 آبان 1389, 11:04 صبح
با سلام به دوستان
من در زمينه شبكه ضعيف هستم و فقط در حد راه اندازي يك شبكه WORKGROUP با آي پي هاي InValid و شير كردن اينترنت كار كرده ام.
براي پشتيباني كامپيوتر هاي يك شركت وقتي كه شبكه رو نگاه كردم ديدم DHCP فعال شده ولي آدرس هاي آي پي هم ست شده.
ميخواستم بدونم اين كار چطور انجام شده؟
دو تا تصوير رو هم از تنظيمات گرفتم و پيوست كردم.
ممنون از راهنماييتون

HamedNet_ir
جمعه 07 آبان 1389, 11:42 صبح
در شبکه یک مودم روتر کار اتصال به اینترنت را انجام میدهد و یا یک DHCP Server فعال در شبکه اینکار را انجام میدهد.

برای راه اندازی میتوانید از یک نسخه ی Server ویندوز یا لینوکس اینکار را انجام دهید.

rezamim
جمعه 07 آبان 1389, 11:56 صبح
شبكه تشكيل شده از چند كامپيوتر با ويندوز ايكس پي و يك مودم ADSL كه از طريق پورت شبكه به يك سويچ متصل شده است. ( كامپيوتر ها هم به همين سويچ وصل هستند )

razeghi_loved
شنبه 08 آبان 1389, 10:54 صبح
خوب الان مشکل شما چیه یکم توضیح دهید؟

هوشمندی
دوشنبه 10 آبان 1389, 14:25 عصر
نوع سوئیچ چی هست؟
مودم adsl را از شبکه خارج کنید
شاید مشکل حل شد
کلا dhcp سرویسی هست که ip تولید میکند

hraeissi
چهارشنبه 12 آبان 1389, 16:57 عصر
شبكه تشكيل شده از چند كامپيوتر با ويندوز ايكس پي و يك مودم ADSL كه از طريق پورت شبكه به يك سويچ متصل شده است. ( كامپيوتر ها هم به همين سويچ وصل هستند )

دوست من مودم شما این سرویس را دارد و فعال می باشد و به خاطر همین سیستمهای شبکه به راحتی IP ها را دریافت می کنند

حالا مگه این مسئله مشکلی دارد ؟

rezamim
چهارشنبه 12 آبان 1389, 18:12 عصر
نه دوستان عزيز مشكلي نيست. فقط ميخواستم بدانم كه اينكار چطور انجام شده. اينطور كه گفته ايد اين سرويس بر روي مودم فعال شده است. بنابراين با اضافه كردن يك كامپيوتر ديگر ، بطور خودكار آي پي ست ميشود. درست است ؟

hraeissi
پنج شنبه 13 آبان 1389, 20:13 عصر
نه دوستان عزيز مشكلي نيست. فقط ميخواستم بدانم كه اينكار چطور انجام شده. اينطور كه گفته ايد اين سرويس بر روي مودم فعال شده است. بنابراين با اضافه كردن يك كامپيوتر ديگر ، بطور خودكار آي پي ست ميشود. درست است ؟

بله کاملاً نظرتان درست است