PDA

View Full Version : سوال: تغییر کنترل های گرید ویو در حالت اتصال ویزارد

Mohandes2009
جمعه 07 آبان 1389, 20:39 عصر
من یه گرید ویو دارم رو فرم که با کنترل SqlDataSource وصل پایگاه میشه می خوام یکی از ستون هاش بجای لینک از HyperLink ایتفاده بشه و لینک بشه به جایی که می خوام چجوری میشه؟

در ضمن دوست ندارم دستی ستون تعریف کنم !!:متفکر:

leila_mahyanet
شنبه 08 آبان 1389, 10:17 صبح
در کد زیر به صفحه somPage.aspx میرید و حتی id رکورد انتخاب شده رو هم میفرستید . اگه نیازی به ارسال پارامتر ندارید قسمت های سبز رو پاک کنید.

<asp:HyperLinkField DataNavigateUrlFields="id" ControlStyle-CssClass="link"
DataNavigateUrlFormatString="somPage.aspx?id={0}" NavigateUrl="somePage.aspx"
Text="رفتن به صفحه دیگر" >

Mohandes2009
شنبه 08 آبان 1389, 12:11 عصر
در کد زیر به صفحه somPage.aspx میرید و حتی id رکورد انتخاب شده رو هم میفرستید . اگه نیازی به ارسال پارامتر ندارید قسمت های سبز رو پاک کنید.

<asp:HyperLinkFieldDataNavigateUrlFields="id"ControlStyle-CssClass="link"
DataNavigateUrlFormatString="somPage.aspx?id={0}"NavigateUrl="somePage.aspx"
Text="رفتن به صفحه دیگر">

دوست عزیز من یه کنترل GridView دارم که اطلاعاتش را با کنترل SqlDataSource از بانک می خونم

حالا این اطلاعات در گرید بصورت لیبل افتاده من می خوام یکی از ستون های اون گرید را بصورت لینک بندازه!!!

leila_mahyanet
یک شنبه 09 آبان 1389, 10:16 صبح
ببخشید دیر جواب دادم. اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم. کد پایین رو میخواین :

<asp:TemplateField>

<ItemTemplate>
<asp:HyperLinkID="HyperLink1"NavigateUrl="somePage.aspx"runat="server>
<Eval("linkName") %></asp:HyperLink#%>

</ItemTemplate>

</asp:TemplateField>

باید فیلدی از نوع itemTemplate به صورت بالا داخل گرید تعریف نمایید . در ضمنlinkName اسم فیلد دلخواهی است که میخواهید لینک شود. اگر سوالی بود بپرسید.

mohammad abedi
یک شنبه 09 آبان 1389, 10:48 صبح
با سلام
گریدتو انتخاب کن روی فلشی که ظاهر میشه کلیک کن از گزینه هایی که میاد گزینه ی edit columns .. رو انتخاب کن. در پنجره ای که ظاهر میشه از قسمت بالا یه کنترل HyperLinkField به قسمت پایین Add کن حالا اونو انتخاب کن و از قسمت روبرو (properties) خصوصیت datanavigateurlfield رو برابر با نام فیلد مورد نظر و خصوصیت datanavigateurlformatstring رو برابر زیر قرار بده:

namePage.aspx?id={0}
id اسم یه QueryString و {0} همون مقداریه که باید پاسش بدی.