PDA

View Full Version : سوال: چگونگی رسم نمودار های آماری در VB.net

sajjad etemadfar
شنبه 08 آبان 1389, 11:54 صبح
با عرض سلام من تو برنامه نویس راجب این قضیه جستجو کردم چی خوبی درست پیدا نکردم شما کمکم کنید بگید چیکار کنم لطفا هرچی می زارید توضیحش رو هم بدید
چه طوری نمودار میله ای،ستونی،هیستوگرام،و دایره ای رسم کنم تو برنامم

sokote_bi_payan
یک شنبه 09 آبان 1389, 22:22 عصر
به نام خدا
سلام
دوست عزیز تو ویژوال استودیو می تونی از کریستال ریپورت استفاده کنی و هر کاری که بخوای و می تونی انجام بدی

یا علی

یک دوست
دوشنبه 10 آبان 1389, 11:37 صبح
سلام دوست عزیز
همون طور که دوست قبلی گفتن شما می تونید اطلاعات مورد نیاز خودتون رو پاس بدین به کریستال ریپورت بعدا اونجا مشخص کنید که چه جوری می خواین نشون داده بشه یعنی اطلاعات خالی رو می خواین نشون بدین یا با نمودارهای متنوع و مختلفی که داره به راحتی می تونین از طریق ویزاردش عمل کنید و نمودارهاتون رو انتخاب کنید بعدشم فقط کافیه این کریستال ریپورتتون رو به یکی از فرمهای خالی تون وصل کنید.
به همین راحتی
بازم اگر سوالی بود بفرمائید در حد توان کمک می کنم

omid-vbAuto
دوشنبه 10 آبان 1389, 12:43 عصر
سلام دوست عزیز
همون طور که دوست قبلی گفتن شما می تونید اطلاعات مورد نیاز خودتون رو پاس بدین به کریستال ریپورت بعدا اونجا مشخص کنید که چه جوری می خواین نشون داده بشه یعنی اطلاعات خالی رو می خواین نشون بدین یا با نمودارهای متنوع و مختلفی که داره به راحتی می تونین از طریق ویزاردش عمل کنید و نمودارهاتون رو انتخاب کنید بعدشم فقط کافیه این کریستال ریپورتتون رو به یکی از فرمهای خالی تون وصل کنید.
به همین راحتی
بازم اگر سوالی بود بفرمائید در حد توان کمک می کنم

حالا اگه کسی نخواد که از کریستال استفاده کنه چطور؟

مثلا نمودار رو تو فرم رسم کنه ،مانند حالت اکسل.(البته من راه هائی رو واسه این کار درست کردم که خیلی برنامه نویسی قوی می خواد-ولی می خواستم بدونم چیز امده ای تو VB هست؟)

b.mahsa
دوشنبه 10 آبان 1389, 13:56 عصر
حالا اگه کسی نخواد که از کریستال استفاده کنه چطور؟

مثلا نمودار رو تو فرم رسم کنه ،مانند حالت اکسل.(البته من راه هائی رو واسه این کار درست کردم که خیلی برنامه نویسی قوی می خواد-ولی می خواستم بدونم چیز امده ای تو VB هست؟)

ميتونيد از component استفاده كنيد . مثل component telerik
براي رسم نمودار chart خيلي خوبي داره.

sajjad etemadfar
دوشنبه 10 آبان 1389, 19:25 عصر
با تشکر از راهنماییهای عزیزان
حالا یه چندتا کامپوننت بگذارید استفاده کنیم نحوهی کار باهاش رو هم بنویسید

alimanam
دوشنبه 10 آبان 1389, 20:33 عصر
با سلام

از Dundas.Chart.for.Windows.Forms.Professional بهتر و آسون تر ( در نحوه پیاده سازی یه نمودار ) تا حالا ندیدم . موفق باشید .

sajjad etemadfar
دوشنبه 10 آبان 1389, 21:09 عصر
با سلام

از Dundas.Chart.for.Windows.Forms.Professional بهتر و آسون تر ( در نحوه پیاده سازی یه نمودار ) تا حالا ندیدم . موفق باشید .

سلام حالا این که می گی چیه لطفا نحوه ی استفاده ازش رو برام بنویس:تشویق:

alimanam
دوشنبه 10 آبان 1389, 21:52 عصر
با سلام

سلام حالا این که می گی چیه لطفا نحوه ی استفاده ازش رو برام بنویس

از فایل ضمیمه ایی که واست آماده کردم استفاده کن . برای اطلاعات بیشتر هم میتونین به نمونه های متعددی که هنگام نصب کامپوننت در دسترس قرار میگیره استفاده کن کلی نمونه کد داره .( البته باید فایل نصبی رو دانلود کنی ) موفق باشید .

b.mahsa
دوشنبه 10 آبان 1389, 22:32 عصر
این لینک هم خوبه
http://www.codeproject.com/KB/graphics/zedgraph.aspx
در ضمن. خود microsoft هم Chart داره . MSchart ولی باید downloadش کنید.
موفق باشید