PDA

View Full Version : سوال: اتصال مستقیم به فایل mdf

sa_ghaznavi
شنبه 08 آبان 1389, 13:13 عصر
من می خوام به فایل mdf مربوط به sqlServer مستقیم و بدون نصب و دخالت SqlServer وصل بشم چه کار باید بکنم و یا Connection String ام باید چی باشه .

M.YasPro
شنبه 08 آبان 1389, 13:28 عصر
سلام
یه نسخه از sqlserver هست که توی سیستم مقصد احتیاجی نداره نصب بشه ، چند تا فایل dll هست . ولی امکانات خیلی کمی از sqlserver رو داره .
برای اطلاعات بیشتر در مورد sql Compact Edition جستجو کنید .
موفق باشید./

golhay2
شنبه 08 آبان 1389, 15:25 عصر
Server=.\SQLExpress;AttachDbFilename=|DataDirector y|mydbfile.mdf; Database=dbname;Trusted_Connection=Yes;

payman_xxp
یک شنبه 09 آبان 1389, 11:20 صبح
من می خوام به فایل mdf مربوط به sqlServer مستقیم و بدون نصب و دخالت SqlServer وصل بشم چه کار باید بکنم و یا Connection String ام باید چی باشه .

سلام
کانکشن استرینگتون اینجوری تعریف کنید:
dataDirectory مسیر ایجاد فایل exe برنامه داخل پوشه bin‌ هستش

string cnString = @"Data source=.\SQLEXPRESS;Attachdbfilename=|DataDirector y|\{0};Integrated security=true;user Instance=true";

پیروز باشید

gilas1368
یک شنبه 09 آبان 1389, 15:05 عصر
به این ترتیب عمل کن:
1-به منوی Data برو و گزینه Add New Data Sourco رو انتخاب کن.
2-حالا پنجره Data Source Configuration Wizard باز میشه که سه تا انتخاب بهت میده شما باید از DataBase استفاده کنید.ودکمه Next رو بزنید
3-در مرحله بعد شما باید یک اتصال رو به برنامتون معرفی کنید که مشکل شما همینجاست باری حل مشکلتون روی دکمه New Connection کلیک کنید تا پنجره Add connection براتون باز بشه.
4-حالا روی دکمه Chenge کلیک کنید تا پنجره Chenge Data Source براتون باز بشه ، در این قسمت شما باید نوع پایگاه داده خودتون رو Microsoft SQL Server Database File انتخاب کنید و کلید OK رو بزنید.
5-حالا در قسمت DataBase File Name شما باید نام پایگاه دادتون رو وارد کنید و دکمه OK رو بزنید دراینصورت یک پیام ایجاد پایگاه داده و یک پیام اضافه کردن اون به پروژتون ظاهر میشه که اونا رو باید OK و Yes بزنید تا پایگاه دادتون ایجاد و به برنامه اضافه بشه .در قسمت Advanced شما می تونید از TextBox آخر این پنجره Connection String خودتون رو ببینید
این روش برای من جواب داد انشاا... برای شما هم جواب خواهد داد
با آروزی روزهایی شاد برای همه