PDA

View Full Version : سوال: قیمت این سایت؟

matf2009
شنبه 08 آبان 1389, 14:56 عصر
سلام من میخوام برای یک آموزشگاه سایت طراحی کنم که یک سری آزمون تو این سایت وجود داره کاربر با انتخاب هر کدوم وارد اون قسمت میشه و امتحان میده در نهایت تعداد غلطها معلوم میشود و نمره ای به او داده میشود
قیمتی که میخوام برای این کار بدهم رو نمیدونم چه قیمتی مناسبه ؟

tazaree
جمعه 14 آبان 1389, 16:44 عصر
سلام
خوب اولا باید دید دقیقتر و کاملتری از پروژه داشت. ثانیا باید دید چقدر وقتت رو می گیره و ثالثا اینکه چقدر ضمانت و پشتیبانی می خواهند آنگاه می توان قیمتی برآورد نمود.
نباید فراموش کرد که اگر بخواهی خودت را جا کنی و نشان دهی شاید لازم باشد قیمت را کمتر بدهی ولی اگر سابقه کار خوبی داری آونوقت می تونی ناز کنی...
من برای خودم ماهانه حدود 700 هزار تومان درآمد در نظر می گیرم (6 ساعت کار در روز) و سپس می بینم مثلا 2 ماه وقتم را می گیرد و شرکت طرف معامله هم در قرارداش ذکر کرده که تا 3 درخواست جدید را باید بپذیرم بدون اینکه پول بیشتری طلب کنم. پس پیش خودم حساب می کنم این 3 درخواست جدید هم 3 هفته وقت من را می گیرد تا اینجا شده 1400+500=1900 و از طرفی یکسال هم گارانتی می خواهند مثلا اشکال های اندکی که وجود دارد باید رفع شود آنگاه هزینه رفت و آمد و ... را هم محاسبه می کنم. اگر کار شرکتی باشد پول مالیات و هزینه های جاری شرکت را هم محاسبه می کنم و مثلا قیمت می دهم 2200 (دو میلیون و دویست هزار تومان)- بعدش هم یک تخفیف می دهم می شود دو میلیون تومان !!
البته کیفیت کار را نباید فراموش کرد. یکبار برنامه ای نوشته بودم و تمام مدیران شرکت تحویل گیرنده در نامه ای به مدیر عامل درخواست داشتند که از این به بعد تمام نرم افزارهایمان را به این فرد بدهیم برایمان طراحی کند. خوب پس بدیهی است که من می توانم از این به بعد قیمت را قدری منصفانه تر به نفع خودم بچرمانم!!