PDA

View Full Version : سوال: تولید خودکار سریال متشکل از اعداد و حروف برای هر رکورد ( منحصر به فرد )

cjNet
شنبه 08 آبان 1389, 16:15 عصر
سلام به همه دوستان .

من دارم پروژه ای تحت وب می نویسم که یکسری نرم افزار در سایت ثبت می کنیم و هر نرم افزار یک سریال منحصر به فرد متشکل از اعداد و حروف ( مثلا 15 کاراکتری ) دارد و که این سریال قرار است در پپکیج نرم درج شود وکاربر با خرید نرم افزار و مراجعه به سایت ما با وارد کردن سریال نرم افزار خریداری شده ا اصطلاحا رجیستر کند .

حالا می خواستم از دوستان سوال کنم که برای اینکه این سریال با ثبت هر نرم افزار در سایت به صورت خودکار و منحصر به فرد برای آن نرم افزار ایجاد شود از چه نوعی استفاده کنم ؟ ( یا کلا باید چی کار کنم ؟ ) .

ممنون از همتون ... :لبخندساده:

Reza_Yarahmadi
شنبه 08 آبان 1389, 16:58 عصر
بحث رجيستر كردن و مديريت اون بيشتر در سطح App انجام ميشه تا در سطح بانك ولي اگر قصد داريد توسط بانك توليد كنيد ميتونيد از تابع NewID استفاده كنيد. اين تابع رشته اي تصادفي توليد ميكنه. احتمال تكراري بودن 2 رشته توليد شده توسط اين متد خيلي كمه ولي براي اطمينان ميتونيد قبل از استفاده چك كنيد وجود داره يا نه.
با كدي مثل كد زير ميشه اين كار رو انجام داد.

Declare @NewID varchar(max)
Select @NewID = NewID()
while(Exists(Select ID From TableName Where ID = @NewID))
Select @NewID = NewID()
....

حمیدرضاصادقیان
شنبه 08 آبان 1389, 23:15 عصر
سلام.همچنین میتونید یک فیلد GUID تشکیل بدید که خودش همیشه یک مقدار واحد داره و تضمین میکنه مقدار شما در تمام دنیا یونیک هست.