PDA

View Full Version : کمک در خصوص برنامه نویسی پورت com

چینی ساز
شنبه 08 آبان 1389, 16:16 عصر
سلام
کسی اطلاعاتی از در خصوص گرفتن اطلاعات از پورت کام داره؟
من می خوام وضعیت ی چراغ از طریق پورت کام در کامپیوتر ذخیره شود به این معنی هر گونه تغییر ( روشن و خاموش شدن ) در یک بانک ذخیره شود می تونم با ارسال و قطع ی ولتاژ 5 ولت این تغییرات رو به پورت com اعلام کنم ولی چگونه دریافت این تغییرات بلد نیست
البته در محیط vb6

vbhamed
یک شنبه 09 آبان 1389, 14:36 عصر
سلام

دريافت اطلاعات از طريق كنترل MSCOMM صورت مي پذيره و بايد تنظيمات اون رو بسته به سخت افزار متصل شده به پورت داشته باشيد

شما چه سخت افزاري به پورت متصل كردين ؟ با ميكروها كار كردين يا چيزي ديگه
دادن يك ولتاژ مستقيم به پورت نه كار درستيه نه به راحتي قابل آشكارسازي

dataking
یک شنبه 09 آبان 1389, 14:48 عصر
سلام

دريافت اطلاعات از طريق كنترل MSCOMM صورت مي پذيره
دوست خوبمون صحیح و بجا فرمودن شما از این اکنترل استفاده بفرمائید متدهای inpot و out pot داره مثلا برای ارتباط با دستگاه هایی مثل ترازو کافیه یک تکس بذاری روی فرم و کد زیر را بهش بدی
mscomm1.portopen=true
text1.text= mscomm1.input

بسته به سخت افزار شما این کد فرق می کنه
اگه تو نوشتن دستوارات اشتباه کوچکی کردم ببخشید 2 سال هست با وی بی 6 کار نکردم .

چینی ساز
یک شنبه 09 آبان 1389, 16:11 عصر
سلام
ممنون از جوابتون
ببینین من چراغ دارم که وقتی روشنه هست بیانگر روند درست کاره وقتی بدلیلی روند کارم مشکل پیدا میکنه این چراغ خاموش میشه تا مکل برطرف بشه من می خوام این خاموش شدن ها اتوماتیک در سستم ذخیره بشه فرضیه من این که بیام ی ولتازی به پورت بدم هر گونه قطع و وصل شدن ولتاژ ثبت بشه می خوام بدنم چیطور این قطع و وصل شدن از پورت بخونم وگرنه گرفته دیتا از پورت (ترازو) بلدم ی برنامه همه نوشتم
ممنون میشم راهنمائی کنین

چینی ساز
سه شنبه 18 آبان 1389, 13:07 عصر
سلام
کسی نیست که در مورد
mscom32.ocx
اطلاعات کامل داشته باشه
می خوام بودنم چیطور از طریق این کامپونت بفهمه که ولتاژی به پورت اومده و هنگامی که قطع شد هم بفهمم