PDA

View Full Version : سوال: ساخت نصب برنامه با بانک sqlserver2008 ؟

sajadjamalian
شنبه 08 آبان 1389, 22:28 عصر
سلام دوستان:
من یه برنامه با vs2008 و sqlserver2008 نوشتم، حالا میخوام برای برنامم فایل نصب بسازم، اول اینکه آیا میتونم بدون نصب sqlserver2008 برنامه رو توی کامپیوترهای دیگه نصب کنم، دوما اگه نمیشه باید چیکار کنم که هنگام نصب برنامه sqlserver هم بصورت خودکار نصب بشه؟

gilas1368
یک شنبه 09 آبان 1389, 15:40 عصر
من سوال دوم شما رو توی یکی از تاپیکا جواب دادم فقط کوتاه میگم باید از منوی Data گزینه Add Data Source رو انتخاب کنید پنجره اول رو با انتخاب DataBase ، و زدن دکمه Nextرد کنید در پنجره دوم New Connection v, hkjohf ;kdnتا پنجره اون براتون باز بشه حالا دکمه Chenge رو کلیک کنید و نوع پایگاه دادتون رو MicroSoft SQL Server DataBase File انتخاب کنید این نوع از پایگاه داده نیاز به نصب نداره
اما قسمت اول سوالتون :
برای ساختن برنامه نصب باید یه پروژه جدید ایجاد کنید (البته از نوع Setup و در برنامه ای که می خواهید Setup رو براش بسازید) برای اینکار مسیر زیر رو دنبال کنید:

File>New>Project

حالا در پنجره New Project ،قسمت Project Type روی علامت + گزینه Other Project Type کلیک کنید تا باز شود در زیر منوی باز شده Setup and Deploment رو انتخاب کنیدحالا در سمت راست این پنجره روی آیکونSetup Project کلیک کنید تا انتخاب شود پس از تایپ نام دلخواه در قسمت Solution برای اضافه شدن برنامه نصب به پروژه گزینه Add Solution رو اتنخاب کنید به این ترتیب برنامه نصب به قسمت Solution پروژتون اضافه میشه.حالا باید فایل EXE برنامتون رو به برنامه نصب اضافه کنید برای ایناکر مسیر زیر رو دنبال کنید:
در قسمت Solutio روی آیکون برنامه نصب کلیک راست کرده و به مسیر زیر بروید

View>File System

حالا روی پوشه Appliction Folder کلیک راست کنید و به مسیر Add>File Project برید حالا در پنجره Add Project Output Group در قسمت Project روی گزینه Primary Output کلیک کنید و در آخر دکمه OK رو بزنید.حالا فقط کافی برنامه رو یک بار Run کنید تا در پوشه برنامتون فایل نصب ایجاد بشه.

کنفوسیوس میگه : اگر به راه خطا رفتی از برگشتن نترس

sajadjamalian
یک شنبه 09 آبان 1389, 17:11 عصر
سلام دوست عزیز:
ممنون از توجه و جوابتون، اگر که از این راه بانکم رو به برنامه اضافه کنم اونوقت باید از connectionstring خاصی استفاده کنم؟

gilas1368
یک شنبه 09 آبان 1389, 21:53 عصر
سلام دوست عزیز:
ممنون از توجه و جوابتون، اگر که از این راه بانکم رو به برنامه اضافه کنم اونوقت باید از connectionstring خاصی استفاده کنم؟

نه فقط در پنجره New Connection دکمه Advanced رو کلیک کنید در توی TextBox آخر که ReadOnly هم هستش ConnectionString رو نوشته اونو کپی بگیرید و ازش استفاده کنید
همیشه موفق باشید