PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد ماژولها و کلاسها

oliya24
شنبه 08 آبان 1389, 22:29 عصر
سلام دوستان مدتی است که میخواستم کار با کلاسها و ماژولها را یاد بگیرم اما مطلب روانی

رو پیدا نکردم اگه کسی میتونه من رو کمک کنه ممنون میشم واگه به من نگید کاربرد این دو برای چی هست هم ممنون میشم
با سپاس

VisualBasic-NET
شنبه 08 آبان 1389, 22:33 عصر
ماژول: فرض کن متغیر یا تابعی می خوایی که در کل برنامه برات کار کنه. خوب باید اونا اول public تعریف کنی و نیز در یک مازول تا بونی در تمام برنامه بهش دسترسی داشته باشی. مثل تابعی که باهاش می تونی برای insert یا هر عمل دیگری روی دیتابیس انجام بدی و یک بار بنویسی و داخل همه فرم ها استفاده کنی و ............
فکر کنم یک مثال کامل و ساده بود

VisualBasic-NET
شنبه 08 آبان 1389, 22:35 عصر
و در مورد کلاس هم: یه چیزی فراتر از ماژول مثل ایجاد یک dll ، یک کامپونت و ............

nosrati1363
یک شنبه 09 آبان 1389, 02:45 صبح
oliya24 چند وقته برنامه مینویسی ؟
از سوالی که پرسیدی برداشت من اینه که مدت زیادی نیست . پس برات چند تا توصیه دارم
1 - سایت برنامه نویس رو با دقت مطالعه کن هر چی میتونی مثال دانلود کن و اونارو بررسی کن
2 - یک کتاب خوب بخر اگه میخوای به جایی برسی و پیشنهاد من کتاب
چگونه با Visual Basic 2008 برنامه بنويسیم از انتشارات آیلار
هستش مطالبی راجع به 2008 داره که خیلی از کتابها تیترش رو هم ندارند
3 - سعی کن از ساده ترین نرم افزار هایی که تا کنون دیده ای یک کپی بنویسی و از msdn به عنوان قوی ترین ابزار راهنمایی استفاده کن
* اگه برای یاد گرفتن class & module عجله داری :
فرق زیادی با هم ندارند فرقشون تو روال سازندشونه
کلاسها معمولا به عنوان شیئ مورد استفاده قرار میگیرند مثلا form یک کلاس است و Button هم یک کلاس است که همه جا قابل دسترسی اند اما متغیر هاشون رو باید با اسم کلاسش صدا بزنی و
ماژول ها که بیشتر شبیه یکی از رویه هایی هستند که داخل یک کلاس مینویسی اگه متغیر عمومی داشته باشند در تمام سطح NameSpace قابل فراخوانی اند و استفاده Public دارند
مطمئنا در حوصله این تاپیک بیشتر از این نمیشه توضیح داد اما اگه راهنمایی بیشتر میخوای
این سایت رو فراموش نکن