PDA

View Full Version : آموزش: در مورد mdeکردن فایلهای اکسس

wolfstander
یک شنبه 09 آبان 1389, 08:19 صبح
سلام
همانطور که همه اساتید بهتر از من میدونن، برای اینکه بخشی از بالابردن امنیت تو اکسس انجام بشه ، باید اون رو تبدیل به mde کرد
حالا من یه سوالی دارم
من یه فایل mde درست میکنم و اون رو ارسال میکنم برای دفتر شیراز شرکت
اونها هم توش کار میکنند و یه سری عملیات انجام میدن
حالا نرم افزار نیاز به به روز آوری داره
مثلا گزارشی بهش اضافه شده یا جدولی توش تغییر کرده و از این مسائل
حالا من چطور باید فایل mde دفتر شیراز رو اصلاح کنم؟
یعنی اطلاعات داخل فایلشون تغییر نکنه و فقط اصلاحات فرمها یا ماژولها رو روش بریزم
با فرض اینکه میدونم کدومها تغییر کرده اند
با تشکر

amirzazadeh
یک شنبه 09 آبان 1389, 08:48 صبح
سلام
همانطور که همه اساتید بهتر از من میدونن، برای اینکه بخشی از بالابردن امنیت تو اکسس انجام بشه ، باید اون رو تبدیل به mde کرد
حالا من یه سوالی دارم
من یه فایل mde درست میکنم و اون رو ارسال میکنم برای دفتر شیراز شرکت
اونها هم توش کار میکنند و یه سری عملیات انجام میدن
حالا نرم افزار نیاز به به روز آوری داره
مثلا گزارشی بهش اضافه شده یا جدولی توش تغییر کرده و از این مسائل
حالا من چطور باید فایل mde دفتر شیراز رو اصلاح کنم؟
یعنی اطلاعات داخل فایلشون تغییر نکنه و فقط اصلاحات فرمها یا ماژولها رو روش بریزم
با فرض اینکه میدونم کدومها تغییر کرده اند
با تشکر
سلام
براي اينكار شما به راحتي ميتونيد جداول و كوئري ها رو از برنامه mde به داخل برنامه اصلاح شده ايمپورت كنيد و مجددا اونرو به mde تيديل كنيد.
......................
موفق باشيد

RESMAILY
یک شنبه 09 آبان 1389, 11:18 صبح
به نام خدا
با سلام اگر فايل جداول از برنامه جدا باشد براي اينكارها اصولي تر است. لازم به ياد آوري نيست كه برنامه مي تواند خودش توسط يك روتين، جداول مورد نياز را مجددا لينك نمايد.

wolfstander
یک شنبه 09 آبان 1389, 12:14 عصر
به نام خدا
با سلام اگر فايل جداول از برنامه جدا باشد براي اينكارها اصولي تر است. لازم به ياد آوري نيست كه برنامه مي تواند خودش توسط يك روتين، جداول مورد نياز را مجددا لينك نمايد.
سلام
متشکر میشم توضیح بفرمایید
یعنی من میتونم روی دیتابیسم پسورد بذارم که باز نشه
بعدش بقیه فرمها و اینها رو بذارم تو یا فایل دیگه که بهش لینکه
بعد این دو تا که کنار هم باشند، با استفاده از یه ماژول ارتباطی ای چیزی خودکار خودش رو وصل کنه؟
امکانش هست برای شما که این نمونه ضمیمه شده رو تغییر بدید روش

RESMAILY
دوشنبه 10 آبان 1389, 07:49 صبح
به نام خدا
با سلام. احتمالا wolfstander عزيز اين مطلب را براي آموزش و آزمايش ما مبتدي ها مطرح نموده اند. چون خودشان در اين زمينه دست اندركار وباصطلاح وارد هستند.
با اين وصف پاسخ سوال مثبت است. نمونه را بايد بسازم و چشم. انشااله در يكي دو روز آينده تقديم مي كنم.

RESMAILY
دوشنبه 10 آبان 1389, 13:28 عصر
به نام خدا
با سلام. چون ممكن بود يادم برود نمونه مورد نظررا به شكل زير در آوردم. طبعا فرقي در فرمت mdb و يا mde و جز آن نيست.
مي شود به همين ايده، روش هاي قوي تري هم نوشت. ولي حدودا به همين شكل است. انشااله به درد دوستان بخورد.

wolfstander
سه شنبه 11 آبان 1389, 11:23 صبح
با سلام به دوست عزیزم
چندتا سوال در مورد کد نوشته شده در فایل ضمیمه شما داشتم
اینجوری که من فهمیدم، شما یک فولدر باید داشته باشد
در اون فایل اکسسی باید باشه که در فرم استارت آپش، لینک به جداول رو فراخون میکنه
و فایل دیگه ای که با پسوند mdeباشه و به صورت نام دیتابیس ، زیرخط و کلمه main باشه رو چک میکنه و اگه تیبل هاش وجود نداشت، اونها رو میاره و لینک میکنه
تا اینجاش رو فکر کنم فهمیدم
حالا اگه پسورد داشته باشه فایل جداول ما، آیا این کد درست کار میکنه و پسورد رو باید تو بخش strRamz وارد کنم؟
سوال دوم: میشه کمی درباره ماژولها توضیح بفرمایید؟
یعنی نحوه استفاده اش تو فایلهای خودمون؟
متشکر میشم

پی نوشت:

احتمالا wolfstander عزيز اين مطلب را براي آموزش و آزمايش ما مبتدي ها مطرح نموده اند. .

عرضم به حضور دوست عزیزم که نه اصلا ً اینطور نیست
من اطلاعات خیلی کمی دارم
هرجایی که بلدباشم، راهنمایی میکنم به دوستان و هرجایی هم که بلد نباشم از دوستان استفاده میکنم
این جمله شما میتونه درباره مدیربخش یا آقای انگوران درست باشه ولی درباره من نه
ظاهر و باطن همینقدر بلدم ولی دوست دارم یاد بگیرم
به قدری هم گسترده است که نمیتونم بگم حتی وارد شدم چه برسه به اینکه بخوام به دیگران آموزش بدم
تشکر میکنم از همه دوستانی که میان اینجا و وقت میذارن و کمک میکنند

انگوران
سه شنبه 11 آبان 1389, 12:54 عصر
این جمله شما میتونه درباره مدیربخش یا آقای انگوران درست باشه ولی درباره من نه
بهرنگ جان ، از نظر لطف شما دوست عزيز ممنونم بنده از ابتدا و شايد براي هميشه در محضر دوستاني مثل شما شاگردي مي كنم و در اين حدي كه فرمودين قطعاً نيستم . با سپاس

wolfstander
چهارشنبه 12 آبان 1389, 11:32 صبح
سلام
با استفاده از strRamz اتصال با جداول برقرار شد
اما مشکلی که وجود داره فقط اسامی جداول و لینک اونها میاد
ولی نمیشه از جداول استفاده کرد
یعنی برای اتصال به جداولی که لینک شده ، باید پسوردی داده بشه که بتونه اتصال رو برقرار کنه
برای این مشکل چه راه حلی وجود داره؟

RESMAILY
پنج شنبه 13 آبان 1389, 11:32 صبح
به نام خدا
با سلام. نمونه تقديم شده يك نمونه وار است فقط.. مشكلي كه شما مي فرماييد مربوط به كانكشن استرينگ بانك شماست. در نمونه داده شده بصورا ابتدايي به رمز جدول اشاره شده بود. مي شود قوي تر و پيچيده تر اين كار را انجام داد. منظور آن بود كه مي شود اين كاررا انجام داد. نمونه را من روي سيستم هاي متفاوت و آكسس هاي متفاوت اجرا كرده ام. در آن ابتدا رمز جدول پاك شده و جداول لينك مي شودن. سپس مجددا رمز جدول اعمال مي شود. (وگرنه روي هرجدول بايد بصورت دستي رمز را وارد كرد!)
شايد اگر بدانم كه مشكل فايل شما دقيقا در كدام نقطه از الگوريتم است تجربه اي در آن داشته باشم.

wolfstander
پنج شنبه 13 آبان 1389, 11:43 صبح
سلام
با تشکر از شما
من فایلی را که ایجاد کرده ام، جداول را میخواند
با رمز آپدیت میکند
فرم را فراخوان میکند
ولی وقتی که فرمی به جدول متصل است را اجرا میکنم، ارور پسورد میدهد

RESMAILY
شنبه 15 آبان 1389, 11:31 صبح
به نام خدا
با سلام. به نظر شما چرا اين ارور را مي دهد؟ چون اتفاق جديدي نمي افتد. در برنامه با همان پسورد قبلي جداول لينك مي شوند وفرم هم كه از قبل به جدول مورد نظر متصل بوده است. من بارها و هميشه از اين روش استفاده مي كنم و تابحال اين ارور را نديده بودم. لذا فرصتي بدهيد تا با كمك هم موضوع را كمي بررسي نماييم.

RESMAILY
شنبه 15 آبان 1389, 21:07 عصر
به نام خدا
با سلام. پیدا کردم. اشتباه از من بود. شما عبارت تغییر پاسوررد را که دوبار در الگوریتم آمده (یکی بعد از کانکشن استرینگ و یکی بعد ار اتمام لنک جداول) حذف کنید درست می شود.

wolfstander
یک شنبه 16 آبان 1389, 10:38 صبح
سلام
منظور شما این است که این کد ها را به صورت زیر تغییر دهم?

10:
Next
LinkAllTable = True
' dbs.NewPassword "", strRamz
Exit Function
20:
MsgBox Err.Description & Err.Number
'dbs.NewPassword "", strRamz

RESMAILY
یک شنبه 16 آبان 1389, 11:09 صبح
به نام خدا
با سلام
بله بصورت زير

Function LinkAllTable(Optional strRamz As String) As Boolean
'ÝÑÖ ÈÑÇíä ÇÓÊ ßå ÝÇíá ÍÇæí ÇØáÇÚÇÊ ÈÇ Óæä ãËáÇ Main
' ÏÑ ßäÇÑ ÝÇíá ÇÌÑÇíí ÈÑäÇãå ÇÓÊ
db = CurrentDb.Name
strFrom = db
typ = Right(db, 4)
db = Mid(db, 1, Len(db) - 4)
strPath = Trim(db & "_Main" & typ) 'ÈÏÓÊ ÂæÑÏä äÇã ÝÇíá ÌÏÇæá

Set dbs = OpenDatabase(strPath, True, False, "; pwd=" & strRamz)

For Each TableDef In dbs.TableDefs
strTable = TableDef.Name
If Mid(strTable, 1, 4) = "Msys" Then GoTo 10
If AllTable_s((strTable)) Then GoTo 10 'ÇÑ áíäß ÌÏæá æÌæÏ ÏÇÑÏ Èå ÌÏæá ÈÚÏí ÈÑæ
DoCmd.SetWarnings False
strAp = "Microsoft Access"
DoCmd.TransferDatabase acLink, strAp, _
strPath, acTable, strTable, strTable, False

10:
Next
LinkAllTable = True
' dbs.NewPassword "", strRamz
Exit Function
20:
MsgBox Err.Description & Err.Number
End Function

wolfstander
یک شنبه 16 آبان 1389, 12:15 عصر
سلام
مساله ای که وجود داره اینه که شما strRamz رو در کد نیاورده اید (احتمالا ً من ندیدم :بامزه:)
که من خودم تو همین بخش از کدی که شما زدید، قسمت اولش strramz رو برابر پسورد خودم قرار دادم
آیا کار درستی بوده یا اینکه اشتباه کردم؟
مورد دوم
برای دوستانی که میخوان کدهاشون کاملا ً محافظت بشه، باید یک پسورد هم تو قسمت vba بذارند

البته هنوز هم من مشکلی رو دارم که شاید درست متوجه نشده باشم
میشه جداول لینک شده به این صورت رو توش به صورت دستی حذف و اضافاتی انجام داد
آیا برای این کار راه حلی وجود داره؟

پینوشت:

فکر میکنم که این نکته ای که برای شما خیلی آسون بوده، مشکلی بوده که خیلی از دوستان اینجا داشتن
برای من که خیلی عالی بود
با تشکر فراوان از شما

RESMAILY
دوشنبه 17 آبان 1389, 12:01 عصر
به نام خدا
با سلام. درست است من رمز را نياوردم. چون منظور رسيدن به روال مربوطه بود.
بحث امنيت جداول در آن تاپيك مرحوم(!) با مشاركت آقاي پيروزمهر و ديگران مطرح بود. نتايج كلي هم گرفته شد. شما بهتر مي دانيد كه به هرحال برنامه و مخصوصا جدول در هر سطحي از رمزگذاري قابل دستكاري است و اصولا رمزي كه ما ابتدائا براي جداول مي گذاريم براي پيشگيري از اتفاقات غير منتظره است. اصولا برنامه هاي زيادي براي رمز گشايي هست. يكي هم آنكه رمز جدول در جداول سيستمي ثبت مي شود(كدام يكي؟ الآن يادم نيست)
مي شود محتواي جداول را رمز كنيد و اين قبيل اقدامات تاخيري!
مي شود محتواي جداول را

wolfstander
دوشنبه 17 آبان 1389, 12:37 عصر
سلام
با شما موافقم که برنامه ها از نظر رمز قابل شکسته شدن هستند
ولی میخواهم کاربر عادی حداقل نتواند کاری انجام دهد
وگرنه خود من از این ابزارها استفاده زیادی میکنم چون حافظه کلا ً ضعیفی دارم
:ناراحت:
آن تاپیک مرحوم که مرحوم شد رفت پی زندگی اش
:افسرده:
رمز گذاری جداول هم به نظر من وقتی که کاربر برود و دیتا را حذف کند، چه با رمز چه بی رمز کارآیی نخواهد داشت
امید من به کدهای شما بود که جداول و فرمها جدای از هم باشند که متاسفانه آن هم از بین رفت
:افسرده:
من در وی بی 6 برنامه مینوشتم که کاربر دسترسی به جداول نداشت
ولی به قدری اتصال به دیتابیس و در مرحله بعد ایجاد فرم در آن مشکل بودکه عطا و لقا را به صورت یکجا بخشیدم به یک نیازمند که برود و حالش را ببرد
فکر کنم فقط استفاده از راه حلهایی همانند بستن کلید شیفت، ماکسیمایزکردن پنجره ها، جلوگیری از ورود به محیط دیزاین و مواردی از این دست میتواند کمک کند
با تشکر از شما

ali190
دوشنبه 17 آبان 1389, 12:37 عصر
سلام
به خاطر ضعف امینیت و مشکلات عدیده در این بخش از این نرم افزار محبوب(اکسس) مدتی است که به سمت vb6+SQL Server روی آوردم
واقعاً دسترسی به جداول در اکسس از آب خوردن هم آسونتره و بهیچ وجه امنیت نداره
از RESMAILY عزیز بخاطر مطالب مفیدشون تشکر میکنم
یاعلی

wolfstander
دوشنبه 17 آبان 1389, 12:43 عصر
سلام
به خاطر ضعف امینیت و مشکلات عدیده در این بخش از این نرم افزار محبوب(اکسس) مدتی است که به سمت vb6+SQL Server روی آوردم

با تشکر از دوست خوبم
مشکلی که وجود دارد، نرم افزارهایی که من مینویسم، برای کارهای درون شرکتی است که اکثریت کاربران اطلاعات چندانی ندارند و بنابراین نرم افزار sql نوشتن دردسرهای فراوان دارد
با توجه به شعبه داشتن در شرکت، امکان حضور در همه جا هم نیست
از طرفی پرسنل خرابکار هم داریم که انگولک میکنند و د برو که رفتیم
من یک سری موارد را در اکسل ریخته ام
و دکمه گذاشته ام که گزارش را برایشان خلاصه کند
هر ماه یک بار مجددا ً چگونگی کلیک روی دکمه را آموزش میدهم چون ریست میشوند دوستان
:لبخند:
و ساده ترین راه حلها را همیشه انتخاب میکنند
برداشتن تلفن و گفتن اینکه اکسل خراب است

به همین سادگی
راحت راحت
و اظهارنظرهای صدمن یک غاز در این زمینه که برنامه ای که نوشته ای خراب است و درست کار نمیکند
مثلا ً یکیشان رفته در سطر 65534 چیزی نوشته و سیستم دیگر Insert سطر نمیکند
و میگوید که برنامه شما به درد نمیخورد
و حسابی آدم را کفری کرده و احساس کاربلدی میکند
درنتیجه شما زیاد به سطوح بالا مراجعه نکن
بچه ها در سطح NotePad هستند
:بامزه:

RESMAILY
سه شنبه 18 آبان 1389, 13:03 عصر
به نام خدا
باسلام. البته سطح هر نرم افزاري در حد خودش خوب است. من شخصا نمونه نرم افزاري با همين آكسس ديدم كه حتي mde هم نشده بود. ولي هم تحليل آن مشكل بود و هم به سادگي نمي شد آن را دستكاري كرد. اما همانطور كه نوشته اند بيشترين مسئله مربوط به كاربراني است كه اطلاعات زيادي ندارند(نه آنكه اصلا نداشته باشند. متاسفانه) و با اطلاعات نصفه و نيمه كارهايي مي كنند كه آدم عاصي مي شود.
موضوعي كه طرح شد صرفا براي اپديت كردن برنامه از راه دور بود. من اصولا اين كار را محتاج دقت زيادي مي دانم. اما كارهاي مختلفي مي شود انجام داد. يك رمز كردن محتواي جدول بود. تواما مي شود برخي اشيا و جداول را باصطلاح سوپر هايدن كرد(خيلي جاها جواب مي دهد) يك راه حل اصولي اين است كه تا آنجا كه ممكن است فرامين را توسط ماكروها سازماندهي نماييم و عبارات sql را حتي المقدور در تب مربوطه ايجاد و احضار نماييم. (لينك شود چه بهتر)
من به نحو شخصي معتقدم به اين روش امنيت برنامه بهتر تامين مي شود. چرا كه مي شود ترتيبي اتخاذ نمود كه به محض دستكاري تمام اين كويري ها و جداول و حتي ماكروها حذف شوند و برنامه كلا از كار بيفتد و موضع را قبلا با كارفرما اتمام حجت نمود.
پيچيدگي ها معمولا به آن چيزي منجر مي شود كه ولف استاندر عزيز نوشته اند. آكسس معمولا براي كارهاي ساده اي مانند مدرسه و حسابداري و دستمزد و انبار و فروش اين چيزها استفاده مي شود. لذا هرچه روال هايش ساده تر باشد كارآيي و مشتري بهتري خواهد داشت. كسي كه بتواند برنامه شما را به روش نوشتن در سطر 65534 از كار بيندازد، خودش تاحدي دست اندركار است و شايد نشود به روش عادي كاري اش كرد. ولي همه كابران چنين نيستند. بنده معتقدم حتي اگر سورس برنامه را نيز به بهاي مناسب به كارفرما بفروشيد ضعفي در توانايي برنامه نويسي شما نخواهد بود و يا ايجاد نخواهد شد. اغلب براي فهم آن به خود شما مراجعه خواهند كرد. به نظر من بحث كارايي و پايداري شاخص اصلي هربرنامه اي است و امنيت (امنيت سورس برنامه) نبايد از حدي متعارف بگذرد.(فايده اي هم ندارد) فراموش نكنيد كه ميليون ها نسخه قفل شكسته از برنامه هاي معروف در بازار هست و با اين وجود توليدكننده هاي آن به درآمد خود رسيده اند.
امنيت اطلاعات مشتري هم راه هاي فراواني دارد. مثلا يك نسخه اسمارت بك آپ 90 در صد مشكلات را حل مي كند.

ali190
سه شنبه 18 آبان 1389, 19:22 عصر
سلام
باتشکر از دوست خوبم RESMAILY (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=12210) به خاطر توضیحاتشون
من الحیث المجموع ضعف امینت در اکسس مسئله ای غیر قابل انکار است
گاهی وقتها به حدی ناراحت میشم که چرا برنامه ای که تا این حد پتاسیل جهت خلق آثار بزرگ در عین سادگی در اختیار کاربرانش قرار میدهد اینقدر در مقوله امنیت ضعیف عمل کرده است
مسئله دیگر اینکه معمولاً ضعف در بسیاری از نرم افزار توسط پکیج های مکمل و یا در ورژنهای بعدی تا حدودی بطرف میگردد(توسط شرکتهای برنامه نویس) ولی در مورد اکسس حرکت خاصی ندیدیم
شاید به قول فرمایش استاد نبیل پیروزمهر ، جرم اکسس اینست که در مجموعه آفیس قرار گرفته و اگر بصورت محصول single عرضه میشد الان حال رو روزش بهتر از اینها بود
خدا خودش کمکمون کنه
یاعلی

Zero Defect
سه شنبه 18 آبان 1389, 20:41 عصر
سلام

اصولا یکی از دلایل توصیه به اجرای طراحی برنامه در مد Front End / Back End همین سهولت در به روز رسانی برنامه هستش

شما در به روز رسانیهایی که میتونه مشتمل بر رفع نقص و یا تکمیل برنامه بوده باشه میتونید بخش اینترفیس و یا همون Front End رو برای کاربر ارسال کنید تا کاربر با جایگزینی اون با فایل قبلی از مزایای به روز رسانی برخوردار بشه
این رویه میتونه از یک Copy/Paste ساده تا اجرای یک برنامه Setup , متغیر بوده باشه ( که حالت دوم مناسبتر هستش )
امری که جالبه و در کل این تالار اکسس مشاهده میشه , عدم توجه کاربران به توانمندیهای برنامه های Setup ساز در پیشیرد عملیات اتوماسیون و نقش اونها در نصب برنامه های شما بر روی کامپیوترهای مقصد هستش

................................

بحث امنيت جداول در آن تاپيك مرحوم(!) با مشاركت آقاي پيروزمهر و ديگران مطرح بود. نتايج كلي هم گرفته شد

آن تاپیک مرحوم که مرحوم شد رفت پی زندگی اش

متاسفانه خاطرم نیست کجا رو اشاره فرمودید و اصلا صحبت بر سر چه چیزی بوده , ولی هر چه که بوده ظاهرا مرحوم شده .

موفق باشید

wolfstander
چهارشنبه 19 آبان 1389, 07:09 صبح
سلام
دوست خوبم برایتان امکان داره در مورد این برنامه کمی توضیح بفرمایید؟

مثلا يك نسخه اسمارت بك آپ 90 در صد مشكلات را حل مي كند.

با تشکر از دوست خوبم در این زمینه

عدم توجه کاربران به توانمندیهای برنامه های Setup ساز در پیشیرد عملیات اتوماسیون
البته من که در حد حرفه ای کار نمیکنم
فقط میخواهم مواردی که در شرکت کار میکنیم را به سرو سامان درآورم که بتوانیم بیشترین سرعت و کمترین مراجعه به بچه های آی تی را داشته باشیم
البته من در بخش آی تی نیستم ها :لبخند: من از روی علاقه ای که دارم یک سری کارها را انجام میدهم که متاسفانه لطف مکرر تبدیل به حق مسلم میشود در بیشتر موارد
بنده یک حسابدار جزء بیش نیستم یک ذره هم سهام میدانم کمی هم با قوانین اداری و مالی آشنایی دارم یک خورده گرافیک بلدم و اندکی هم ایزو
آش شله قلمکارم خلاصه
حالا بحث اصلی این است که چطور جلوی دسترسی این به ظاهر علمای اکسل را -که 70% اکسل را بلد هستند اما نمیدانند وقتی که اکسل در سلولی ##### نمایش میدهد یعنی اینکه اندازه سلول کوچک است :اشتباه: - را بگیریم
برای همین در اکسس کار میکنم که جلوی خرابکاری را بگیرم
راه حلهای دوستان خیلی عالی است ولی هنوز میشود کاری کرد
البته این راه حل اتصال خودکار به جداول برای من در حد المپیک سال 2012 بود

RESMAILY
چهارشنبه 19 آبان 1389, 08:09 صبح
به نام خدا
با سلام. «زرو ديفنت» عزيز گمان مي كنم آن تاپيك هنوز هم از تالار حذف نشده باشد. من يك گشتي مي زنم و اگر شد لينك آن را مي گذارم.
در مورد مشكلي كه ابتدائا طرح شد و به آنجا رسيد كه حتي المقدور از دستكاري مستقيم جداول در Back/end جلوگيري شود. بنده پيشنهاد سوپر هايدن كردن جداول را دادم. در ضمن برنامه هاي بك آپ گير امكانات مختلفي دارند. اينكه مثلا بك آپ چند روز مختلف را نگاهداري كنند و يا آنكه آن را با چه فرمتي و در كجا (مثلا ارسال به يك درايو يا سايت يا Mail ديگر) نگاهداري كنند. داراي CommandLine هستند و مي شود از درون آكسس به آنها دسترسي داشت. از آن ساده تر مي شود از نحوه كارشان الگو گرفت و الگوريتمي متناسب با نياز براي پشتيبان گرفتن نوشت.
ضعف امنيت آكسس به جاي خود ولي به اين سادگي هم كه «ولف استاندر» عزيز نوشتند نيست. نكته ديگر آنكه البته منظور «زروديفنت» از برنامه ستاپ ساز بحث امنيت نبوده است ولي پيشنهاد بدي هم نيست.
در ضمن من گمان مي كنم در آكسس راه حلي وجود دارد كه بشود تحت شرايطي از حذف و دستكاري جداول جلوگيري نمود. نمونه اي در همين تالار قبلا ديدم كه جدول مورد نظررا در وقت بستن برنامه تبديل به نوع سيستمي مي نمود و در موقع اجراي برنامه بصورت اوليه بر مي گرداند. دوستان مي دانند كه نوعي از جدول سيستمي را (دستكم كاربر عادي ) نمي تواند حذف يا دستكاري نمايد. اگر آن را پيدا كردم در همين تاپيك آن را خواهم گذاشت.

byazdaani
یک شنبه 24 خرداد 1394, 18:18 عصر
با سلام
با گذاشتن پسورد مناسب بر روی فایل شکستن رمز غیر ممکن است . الگوریتم بازیابی پسوردها تقریبا شبیه هم است و وقتی تعداد ارقام از 10 رقم بیشتر شود از نظر ریاضی شکستن آن زمان زیادی میطلبد و کامپیوتر و الگوریتم خیلی خاص.
با Split کردن نرم افزار دسترسی به جداول قابل مدیریت میشود. می توان با استفاده از tbldef به جداول لینک شده و در زمان بستن برنامه لینک ها را از بین برد. برای اطمینان بیشتر کد را بصورتی بنویسید که به محض تغییر حالت و یا بسته شدن یک فرم خاص( این فرم میتواند hiden باشد) لینک ها ازبین برود و برنامه بسته شود. در این صورت دسترسی به جداول تقریبا غیر ممکن خواهد شد. در ضمن با از کار انداختن کلیدهای خاص و همچنین مخفی کردن پنجره دیتابیس از طریق کدنویسی و همچنین مخفی کردن فایل بانک در روی سرور امنیت بالاتر میرود.