PDA

View Full Version : سوال: مشکل دسترسی به دیتابیس

f_arab
یک شنبه 09 آبان 1389, 14:25 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
من یک دیتابیس ایجاد کردم و مشکلی هم در استفاده از اون نداشتم ولی به تازگی وقتی علامت + کنار اون رو کلیک می کنم، بعد از دادن این پیغام که شما نمیتونید به اطلاعات دیتا بیس دسترسی داشته باشید، علامت + هم حذف میشه و دیگه نمیشه اطلاعات اونو مشاهده کرد، در ضمن این مشکل گاهی اوقات موقتیه و درست میشه ولی گاهی اوقات واقعا مشکل آفرینه:عصبانی++:
چند بار سرورم رو restart کردم ولی مثل اینکه فایده ای نداره
از دوستان خواهش می کنم منو راهنمایی کنن
متشکرم

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 09 آبان 1389, 14:33 عصر
سلام.ببینید میتونید از دیتابیس backup بگیرید و به یک نام جدید اونو Restore کنید؟ یا بهتون پیغام خطا میده.
اگر خطا دریافت میکنید متن خطا رو اینجا بنویسید.

f_arab
یک شنبه 09 آبان 1389, 15:28 عصر
سلام.ببینید میتونید از دیتابیس backup بگیرید و به یک نام جدید اونو Restore کنید؟ یا بهتون پیغام خطا میده.

سلام،این کارو انجام دادم ولی مشکلی نبود و خطایی هم نداد، البته باید بگم وقتی داشتم backup میگرفتم دیگه مشکلی که مطرح کردم وجود نداشت نمیدونم چرا گاهی اوقات دیتابیسم دچار مشکل میشه ولی دوباره که میرم بازش کنم حل شده همین مورد باعث شده که توی اتصال دیتابیس به برنامه هم دچار مشکل بشم
اگه موردی هست که میتونه به من کمک کنه لطفاً بفرمایید
متشکرم:لبخندساده:

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 09 آبان 1389, 15:33 عصر
سلام.احتمال داره فایل لاگ دیتابیس مشکل دار باشه که بعضی مواقع ممکنه دچار اشکال بکنه. یک راهش همونی هست که در پست 2 عرض کردم. بایک دیتابیس جدید تست کنید. یا وقتی backup گرفتید دیتابیس رو حذف کرده مجددا باهمون نام بازیابی کنید ببینید بازهم این اتفاق میافته یاخیر. بعضی مواقع هم ممکنه خود Management studio به مشکل بربخوره که معمولا با یک refresh درست میشه.