PDA

View Full Version : چطوری فرم help بسازم؟

navidiran
دوشنبه 10 آبان 1389, 12:27 عصر
سلام. من توی برنامم می خوام فرم راهنمای برنامه داشته باشم و این فرم را با مرورگرهای وب باز کنه.
توی برنامم یک item از نوع html page اضافه کردم. اما وقتی می خوام لینک مربوطش رو مثل سایر فرم ها بگم که :
Form f=new HTMLForm();
f.showdialog();
اصلا انگار نه انگار!
هیچ فرمی بنام HTMLForm نمی شناسه و هیچ نمیاره.
میشه یکی راهنماییم کنه؟

jalalx
دوشنبه 10 آبان 1389, 12:57 عصر
شما مطمپن هستید که یه URL صحیح به شیء WebBrowser فرستادید؟
لطفا فقط تکه کد مربوطه رو اینجا بذارید.

navidiran
دوشنبه 10 آبان 1389, 13:04 عصر
مشکل اینجاست که فرم اصلی من شی ابزار وب رو نمی بینه! یعنی نمی تونم بگم با زده شدن منوی "راهنما" فلان فرم یا صفحه را باز کن.
نمی دونم چی کار باید بکنم که اول این فرم رو ببینم. حالا لینک ها رو بعد مشخص میکنم.

navidiran
دوشنبه 10 آبان 1389, 14:40 عصر
آقا کسی نیست یک help ساخته باشه که با مرورگرای وب باز بشه؟
کمک
کمک

dataking
دوشنبه 10 آبان 1389, 14:58 عصر
سلام
یه نرم افزار هست به اسم help maker سرچ کن ببین کارتو راه میندازه

Salar Ashgi
دوشنبه 10 آبان 1389, 16:09 عصر
میتونید فایل Help تون رو در نرم افزار Word ایجاد کرده و در برنامه تان بسادگی ، فقط آنرا اجرا کنید ./

gilas1368
دوشنبه 10 آبان 1389, 16:30 عصر
شما ابتدا توسط ویرایشگر متن Word سند Help تون رو درست کنید و اونو با پسوند Html ذخیره کنید سپس این فایل ور داخل پوشه برنامه کپی بگیرید حالا برنامه رو باز کرده و در قست ToolBox به تب Components برید و کنترل HelpProvider رو به فرم تون اضافه کنید تا باز شود حالا در قسمت تنظیمات کنترل HelpProvider روی خاصیت HelpNameSpase کلیک کنید تا پنجره مربوطه باز بشه در این پنجره به آدرس فایل مورد نظر برید و اونو انتخاب کنید تا به برنامه اضافه بشه . حالابرای نمایش سند Helpتون شما باید به قسمت تنظیمات Form برید و خاصیت Show Help on HelpProvider رو به True تغییر بدید. حاال هر وقت کاربر کلید F1 رو فشار بده سند help شما براش باز میشه.

همیشه شاد باشید