PDA

View Full Version : سوال: راه اندازی شبکه وایرلس

sh_1366
دوشنبه 10 آبان 1389, 12:47 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز:
من یک اکسس پوینت دارد با 5تا pc که هر 5تا pcکارت شبکه وایرلس دارند حالا میخواهم یکی از pcهارا با استفاده از ویندوزسرور2008 به سرور شبکه تبدیل و بقیه pcها را تحت دومین قرار بدهم من تنظیمات ویندوز سرور 2008 را نمیدانم و اصلا نمی دانم این کار با اکسس پوینت عملی هست یا نه؟ لطفا اگر کسی این کار رو کرده من رو راهنمایی کند

sabajamalian
دوشنبه 10 آبان 1389, 16:58 عصر
آره، میشه

اول اینو بگم که شما با access point ارتباط بین کامپیوتر ها رو توی لایه 2 برقرار می کنید. ایجاد دومین در لایه 7 محقق می شه و ربطی نداره که شما کامپیوتر هاتون رو چه جوری به هم وصل کنید.

خب، برای ایجاد دامین 2008 باید اول ویندوز سرور رو نصب کنید. بعد از نصب توی منوی Run بزنید:
DCpromo
مراحل نصب دامین رو طی کنید (اگه توی مراحل نصب سوال دارید، بفرمایید) و دامین رو ایجاد کنید. بعد بیاین روی سیستم های کلاینت DNS رو روی IP مربوط به domain controller ست کنید و اونها رو به دامین join کنید.
قبل از نصب دامین، از برقرار شدن ارتباطتون بین کلاینت ها و سرور مطمئن شوید.

sh_1366
سه شنبه 11 آبان 1389, 07:47 صبح
دوست عزیز ممنون از راهنمایی که کردی
اگر امکان دارد مراحل ایجاد دومین رو توضیح بدهید و اینکه چطوری ویندوز 7 را تنظیم کنم
امیدوارم که دوستان حرفه ای مثل شما ما تازه کار ها را کمک کنند با تشکر

sabajamalian
سه شنبه 11 آبان 1389, 18:35 عصر
اختیار دارین. من حرفه ای نیستم :خجالت:

از روی link زیر مراحل رو می تونین دنبال کنید:
http://www.petri.co.il/installing-active-directory-windows-server-2008.htm
حواستون باشه که از متد سوم معرفی شده در لینک بالا برای نصب استفاده کنید.

sh_1366
چهارشنبه 12 آبان 1389, 09:52 صبح
از راهنمایی تون ممنون مشکلم حل شد واقعا ممنون:تشویق::تشویق:

hraeissi
چهارشنبه 12 آبان 1389, 17:00 عصر
از راهنمایی تون ممنون مشکلم حل شد واقعا ممنون:تشویق::تشویق:

توصیه می کنم تا قبل از اینکه در خصوص شبکه های مایکروسافتی اطلاعات خودتان را زیاد نکرده اید از این کار صرفه نظر کنید

roya24
یک شنبه 16 آبان 1389, 20:03 عصر
سلام
من هم تازه کار هستم ،خواستم بپرسم چجوری میشه رو access point پسورد گذاشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hraeissi
دوشنبه 17 آبان 1389, 12:15 عصر
سلام
من هم تازه کار هستم ،خواستم بپرسم چجوری میشه رو access point پسورد گذاشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داخل کنسولش بشید و در بخش security این کار را کنید