PDA

View Full Version : سوال: انتخاب رکوردهای غیر تکراری از فایل Excel

dbdbdb
دوشنبه 10 آبان 1389, 15:18 عصر
سلام .
من از یک فایل excel یک سری اطلاعات استخراج میکنم
حال این فایل شامل رکورد های زیادی است فرض کنید 10 تا رکورد با Id 1 موجوده ولی من فقط می خوام یکی از این رکورد ها با id 1 وارد datagrid بشه

بنظر دوستان از چه روشی استفاده کنم بهره؟؟؟؟

2_اگه در مورد gantt Chart با تاریخ شمسی اطلاعاتی دارید ممنون میشم بزارید

mehdi.mousavi
دوشنبه 10 آبان 1389, 15:39 عصر
سلام. من از یک فایل excel یک سری اطلاعات استخراج میکنم
حال این فایل شامل رکورد های زیادی است فرض کنید 10 تا رکورد با Id 1 موجوده ولی من فقط می خوام یکی از این رکورد ها با id 1 وارد datagrid بشه بنظر دوستان از چه روشی استفاده کنم بهره؟؟؟؟

سلام.
هنگام استخراج داده ها از Excel، کافیه تا با استفاده از DISTINCT (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms187831.aspx) ردیفهایی رو که انتخاب می کنید محدود به رکوردهای غیر تکراری کنید (من با ACE کار نکرده ام، اما یادمه JET Driver ها این امکان رو داشتند). بدین ترتیب در Query ای که از فایل Excel انجام میدید، فقط رکوردهای غیر تکراری رو خواهید گرفت و سپس میتونید این داده های دریافتی رو مستقیما به Grid خودتون Bind کنید.

موفق باشید.

dbdbdb
دوشنبه 10 آبان 1389, 17:38 عصر
ممنون از شما دوست عزیز مشکل اولم حل شد.

اگه دوستان دیگه هم در مورد گانت چارت با تاریخ شمسی مطلبی یا نظری دارند ممنون میشم ///

b.mahsa
دوشنبه 10 آبان 1389, 18:33 عصر
در مورد تاریخ شمسی dll های خوبی تو همین سایت هست . Search کنید پیدا میکنید. ريالای Ali_najari هم یه Dll خوب مثل اینکه نوشتن.
در مورد gant chart چی میخواید بدونید؟

dr_jacky_2005
سه شنبه 11 آبان 1389, 09:36 صبح
ممنون از شما دوست عزیز مشکل اولم حل شد.

اگه دوستان دیگه هم در مورد گانت چارت با تاریخ شمسی مطلبی یا نظری دارند ممنون میشم ///

میشه تیکه کدی که باعث فخر و شادیتون شده رو بزارین اینجا،ما نیز خرسند شویم؟
متشکر:بوس: