PDA

View Full Version : سوال در مورد yahoo در vb6

titaniom1370
دوشنبه 10 آبان 1389, 22:23 عصر
درود
من هنگام خوندن سورس Yahoo login به سورس زیر برخوردم ولی متوجه دلیل و کارایی اون نشدم ، اگه ممکنه یه توضیح بدین :
البته با وین ساک آشنایی دارم : منظورم کدهای به کار رفته هست !!!:متفکر:

Private Sub Winsock1_Connect()
On Error Resume Next
Status.Caption = "Connecting"
'
Dim LoginYahoo As String
'
LoginYahoo = "GET http://login.yahoo.com/config/login?login=" & ID.Text & "&passwd=" & Pass.Text & " HTTP/1.1" & vbCrLf
LoginYahoo = LoginYahoo & "Accept-Language: en-us" & vbCrLf
LoginYahoo = LoginYahoo & "User-Agent: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Expulsion-Creations)" & vbCrLf
LoginYahoo = LoginYahoo & "Accept: */*" & vbCrLf
LoginYahoo = LoginYahoo & "Host: login.yahoo.com" & vbCrLf
LoginYahoo = LoginYahoo & "Connection: Keep-Alive" & vbCrLf & vbCrLf
'
Winsock1.SendData LoginYahoo
End Sub

crazyfull
چهارشنبه 26 آبان 1389, 23:22 عصر
اين سورس پکتی با دو پارامتر يوزرنيم و پسورد تحت پروتکل HTTP به سرور API ياهو ميفرسته , و اگه مشخصات ارسالی درست باشه در بازگشت کوکی دريافت ميکنيد که به وسيله اون ميتونيد به سرور وب مسنجر لاگين بشيد...

برای امنيت بيشتر, بهتره تحت پروتکل HTTPS از اين API استفاده کنيد

sina6688
چهارشنبه 24 آذر 1389, 18:17 عصر
درود
من هنگام خوندن سورس Yahoo login به سورس زیر برخوردم ولی متوجه دلیل و کارایی اون نشدم ، اگه ممکنه یه توضیح بدین :
البته با وین ساک آشنایی دارم : منظورم کدهای به کار رفته هست !!!:متفکر:

Private Sub Winsock1_Connect()
On Error Resume Next
Status.Caption = "Connecting"
'
Dim LoginYahoo As String
'
LoginYahoo = "GET http://login.yahoo.com/config/login?login=" & ID.Text & "&passwd=" & Pass.Text & " HTTP/1.1" & vbCrLf
LoginYahoo = LoginYahoo & "Accept-Language: en-us" & vbCrLf
LoginYahoo = LoginYahoo & "User-Agent: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Expulsion-Creations)" & vbCrLf
LoginYahoo = LoginYahoo & "Accept: */*" & vbCrLf
LoginYahoo = LoginYahoo & "Host: login.yahoo.com" & vbCrLf
LoginYahoo = LoginYahoo & "Connection: Keep-Alive" & vbCrLf & vbCrLf
'
Winsock1.SendData LoginYahoo
End Sub

سلام

این کد برای ارسال یوزر نیم و پسورد به یاهو هست که احتمالا میخواد یه کوکی دریافت کنه
که کوکی که تعدادی بایت هست یه جورایی به پسورد ربط داره.

بعد از گرفتن این کد.. بعدش این رو به اضافه یه سری کد های دیگه با یه پرتکلی به سرور چت به پورت 8001 مثلا میفرستی ... و اطلاعاتی میگیری بعد از دریافت کوکی این رو به یه سرور چت میفرستیم...(بالایی احتمالا به edit.msg.yahoo.com)

اما این رو به عنوان مثال به یکی از سرور ها مثل cs5.chat.cs5.yahoo.com میفرستی.. اطلاعاتی هم که میفرستی یه فرمول بندی داره

YCHT + 0 + 0 + 1 + 0 + 0 + 0 + 0 + 1 + 0 + 0 +size + cookie

که سایز دو تا بایت هست... مقدارش در مبنای ده دهی برابر است با اندازه جمع تعداد بایت های کوکی و تعداد بایت های آیدی به اضافه یک هست که به مبنای 256 برده تبدیل کرده به دو بایت.

اما من کلا بعد از چند ساعت نتیجه زیادی از اینها نگرفتم.. احتمالا پورت ها جدید شدن یا ادرس سرور ها عوض شده...
تونستم کوکی بگیرم اما نتونستم بعدش به سرور چت وصل شم... هیچ پاسخی به کد ها نداد.

اما بعدش یه ocx پیدا کردم که فقط با یک خط کانکت میشه به یاهو.. و با یک خط پی ام میفرسته.و دیگه لازم نیست که این همه درد سر کشید.

به نظر من با همون او سی ایکسه کار کن...
اینم ادرس سورس روبات یاهوو .. فقط او سی ایکسش رو جدا کن خودت استفاده کن

روبات یاهو (http://dc250.4shared.com/download/iawneUIC/Yahoo_Robot_ver2-8.zip?tsid=20101214-122952-18ed86ed)

یا علی