PDA

View Full Version : عدم پشتیبانی سیستم و بدبختی!!!!!!!

packet
سه شنبه 11 آبان 1389, 11:35 صبح
سلام
من یه سیستم نوشتم که باید هر روز یه تغییر روی فرم هام بدم
1- حجم فایل EXE خیلی زیاد شده
2- نمیخوام هر دفعه کل پروژه رو به یوزر بدم فقط همون فرمی که تغییر کرده بایک DLL بهش بدم که توی فولدر مربوطه کپی کنه
خواهشا راهنماییم کنید داره برنامم زمین میخوره !!!1:عصبانی++:

packet
سه شنبه 11 آبان 1389, 12:35 عصر
بابا یکی محل بده؟؟؟:گریه:

Alghoochi
سه شنبه 11 آبان 1389, 12:37 عصر
چه تغییری؟ نمیشه با بانک اطلاعاتی و یا فایل حلش کرد. حتماً باید فرم ها تغییر کنه. برنامه ای که نوشتی چی هست؟

b.mahsa
سه شنبه 11 آبان 1389, 13:21 عصر
براي نوشتن برنامه از معماري سه لايه استفاده كردي؟

packet
سه شنبه 11 آبان 1389, 14:24 عصر
ممنون از توجهتون
من میخوام تو vb یه راهکاری پیداکنم که اگه امکانی روی فرم اضافه شد مجبور نباشم دباره کل پوشه bin رو به یوزر بدم
فقط فایلهای مربوط به اون فرم رو بدم!!!

ricky22
سه شنبه 11 آبان 1389, 22:12 عصر
سلام درباره ClickOnce تحقیق کن

packet
چهارشنبه 12 آبان 1389, 08:33 صبح
کارم رو راه ننداخت
آقا یکی یه راه بهتر نشون بده:گریه:
"من میخوام تو vb یه راهکاری پیداکنم که اگه امکانی روی فرم اضافه شد مجبور نباشم دوباره کل پوشه bin رو به یوزر بدم
فقط فایلهای مربوط به اون فرم رو بدم و در فولدر مربوطه اش جایگزین کنه !!!"http://www.qtl.co.il/img/copy.png

محسن شامحمدی
چهارشنبه 12 آبان 1389, 17:25 عصر
من میخوام تو vb یه راهکاری پیداکنم که اگه امکانی روی فرم اضافه شد مجبور نباشم دوباره کل پوشه bin رو به یوزر بدم
فقط فایلهای مربوط به اون فرم رو بدم و در فولدر مربوطه اش جایگزین کنه !!!"
دوست عزیز نیازی به دادن تمامی فایل های توی پوشه bin نیست
فقط کافیه فایل Exe رو به مشتری بدین.
چون تمامی تغییرات جدید بر فایل Exe کامپایل می شه و فایل های دیگه نیازی به آپدیت ندارن.
و در آخر با یک نرم افزار ساده می تونید فایل Exe رو در مسیر نصبش OverWrite کنید تا برنامه آپدیت بشه.

راستی مگه حجم فایل Exe تون چقدر شده؟
می تونید فرم هاتون رو توی Dll بذارید تا از این به بعد نیازی نباشه هر دفعه فرم هایی که تغییر نکرده اند هم به کاربر بدید.
یک بار dll اون فرم ها رو به کاربر می دی و دفعات بعد کافیه فایل Exe وDll جدید خود رو به کاربر بدید.

packet
شنبه 15 آبان 1389, 10:51 صبح
آقا ممنون این همونیه که من میخوام حالا این dll رو چطوری درست کنم از فرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:متفکر:

محسن شامحمدی
یک شنبه 16 آبان 1389, 09:46 صبح
آقا ممنون این همونیه که من میخوام حالا این dll رو چطوری درست کنم از فرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:متفکر:
اولا چون پست قبلیمو تشکر نزدی ناراحتم!!!!
دوما خب این که کاری نداره دوست.
اول یک پروژه از نوع class library به پروژه اصلیت اضافه می کنی.
بعدش فرمتو توش طراحی می کنی.
بعدش می ری توی refrences پروژه اصلیت و این dll که خودت ساختی رو بهش اضافه می کنی.
بعد توی پروژه اصلیت می نویسی.

dim a as new classlibrary1.form1
a.show()

یا

classlibrary1.form1 a=new classlibrary1.form1;
a.show();

packet
سه شنبه 18 آبان 1389, 12:32 عصر
ممنون ولی اینکه فقط خود پروژه رو dll میکنه ولی فرم ها تغییری نمیکنه و هر فرم سه تا فایل داره!!!:عصبانی++:

Mani_rf
سه شنبه 18 آبان 1389, 13:46 عصر
اولا چون پست قبلیمو تشکر نزدی ناراحتم!!!!

موافقم D:

ببین شما باید چند تا پروژه در یک پروژه داشته باشی.یعنی بخش های مرتبط به هم را یک پروژه در نظر بگیری و فرم های مربوط به هم را درون اون ایجاد کنی.
برای این کار همانطورکه یک فرم اضافه می کنی روی Solution راست کلیک کن و تو قسمت ADD گزینه NEW Project رو بزن و نوع Class Library را اضافه کن. حالا به این پروژه میتوانی فرم و کلاس و ماجول و ... اضافه کنی.
الان شما دوتا پروژه در یک پروژه داری. اگر برنامه را اجرا کنی برات یک فایل DLL میسازه با نام پروژه دومی که اضافه کردی.

برای فراخوانی فرم های پروژه دومت در پروژه اول هم باید رفرنس اون را به اولی اضافه کنی.
راست کلیک برروی پروژه مورد نظر. Add Refrence بعد تب Project

حالا فقط کافیه DLL که فرم مورد نظرت داخلش قرار داره را برای مشتری بفرستی...