PDA

View Full Version : سوال: تشخیص اشتباه در هنگام جستجو

veniz2008
سه شنبه 11 آبان 1389, 11:44 صبح
سلام،من از کد زیر برای جستجوی کاربرانی که شماره اونها با مقداری که در textbox1 وارد میکنم شروع بشه،ولی مشکل اونجاست که شماره هایی رو نشون میده که با مقدار وارد شده هم شروع میشن و هم تموم میشن،مثلا بعد از وارد کردن عدد 39،نتیجه جستجو به صورت زیر میشه:
39123 و 12339،یعنی اونایی که هم با 39 شروع میشه و هم خاتمه پیدا میکنه،مشکل کدم کجاست؟تشکر

"SELECT * FROM Student Where UserName Like '" + TextBox1.Text + "%'";

pedram_ns
سه شنبه 11 آبان 1389, 12:07 عصر
"SELECT * FROM Student Where UserName Like '" + TextBox1.Text + "%'";[/quote]
به این صورت بنویسید:

LIKE textbox1.text + '%'

veniz2008
سه شنبه 11 آبان 1389, 15:46 عصر
به این صورت بنویسید:

LIKE textbox1.text + '%'[/quote]
دوست عزیز این مدلی که شما گفتید رو تست میکنم ولی textbox رو شناسایی نمیکنه،دوستان هرکی میتونه کمک کنه.تشکر

roomezonline
سه شنبه 11 آبان 1389, 16:09 عصر
سلام،من از کد زیر برای جستجوی کاربرانی که شماره اونها با مقداری که در textbox1 وارد میکنم شروع بشه،ولی مشکل اونجاست که شماره هایی رو نشون میده که با مقدار وارد شده هم شروع میشن و هم تموم میشن،مثلا بعد از وارد کردن عدد 39،نتیجه جستجو به صورت زیر میشه:
39123 و 12339،یعنی اونایی که هم با 39 شروع میشه و هم خاتمه پیدا میکنه،مشکل کدم کجاست؟تشکر

"SELECT * FROM Student Where UserName Like '" + TextBox1.Text + "%'";

دوست عزیز در دستور like هر چیزی که به مقدار شما نزدیک باشه رو نشون میده نه اینکه اولش یا اخرش چی باشه . تمام رکوردهاییکه عدد 39 در اونها به کار رفته رو نشون میده

veniz2008
سه شنبه 11 آبان 1389, 16:16 عصر
دوست عزیز در دستور like هر چیزی که به مقدار شما نزدیک باشه رو نشون میده نه اینکه اولش یا اخرش چی باشه . تمام رکوردهاییکه عدد 39 در اونها به کار رفته رو نشون میده
فرض کنید من میخوام تمام شماره هایی که با 39 شروع میشه رو پیدا کنم،باید از چه کدی استفاده کنم؟؟