PDA

View Full Version : ایجاد سیستم نوبتدهی

majid_quds
دوشنبه 10 آبان 1389, 00:35 صبح
سلام دوستان
من می خواهم یک سیستم نوبتدهی درست کنم
سیستم این شکلیه که ما چند قسمت داریم که ار 0 تا 100 بهشون نمره می دیم
بعد هر کدوم از قسمت ها در یک روز هفته کار می کنن
مثلا قسمت الف : نمره 80 و روز کاری شنبه
قسمت ب : نمره 90 و روز کاری یکشنبه
و ...
حالا می خواهیم کار ها رو جوری تقسیم کنیم که کل کارها بین اینها به صورت خودکار تقسیم شه
سقف کار هم داریم
مثلا 1000 تا کار
ولی نمی دوم چیکار کنم
کمک کنید

================================================== =======
دوباره از نو توضیح می دم
من یکبانک دارم که توش این اطلاعات ذخیره می شه
1- نام
2- نمره
3- روز کار
4- تعداد کار محول شده
بعد مثلا این سیستم ماله n گرافیسته
که کارشون یکیه
الان سیستم دستی برقراره و توش پارتی بازی می شه
یعنی یک نفر 100 نا کار گیرش میآید یکی 2 تا
ما می خواهیم براساس اون آیتم ها سیستم نوبتدهی درست کنیم
مثلا اول بیاییم نمره بدیم به اینها از 0 تا 100
بعد روزی که اینا می تونن کار کنن مثلا مجید شنبه می آید ، علی یکشنبه و ...
سوم اینکه چند تا کار گیرشون اومده تا الان مثلا مجید 4 تا کار کرده ، علی 2 تا و ...
مثلا توماه 100 تا کار کلا می آید
حالا می خواهیم بگیم اول این 100 تا رو یراساس نمره تقسیم کنه
بعد مثلا اگر ما یک کار در روز یکشنبه ثبت کردیم بفهمه این کارو بده علی چون اونه که یکشنبه هست
بعدم هر وقت به سقف کار یک نفر رسید سیستم بره سراغ بعدی
اگه جایی مفهوم نیست بگید توضیح بدم
منتظرم هااااااااااااااا

majid_quds
سه شنبه 11 آبان 1389, 21:57 عصر
دوستان کمک کنید

parsiyan_mohsen
چهارشنبه 12 آبان 1389, 12:27 عصر
با سلام و احترام

دوست عزیز سؤال شما خیلی خیلی نا مفهومه. من که سر در نیاورده ام که شما میخواهین چه کار کنین.

returnx
چهارشنبه 12 آبان 1389, 13:28 عصر
من هم خیلی متوجه نشدم چی میخواین؟!

majid_quds
پنج شنبه 13 آبان 1389, 17:36 عصر
کمککککککککککککککککککککککک ککککک

Javad-2010
پنج شنبه 13 آبان 1389, 21:58 عصر
دوست عزیز؛
یکم بیشتر توضیح میدید.

majid_quds
پنج شنبه 13 آبان 1389, 22:17 عصر
ای خدا چه جوری دیگه توضیح بدم :گریه::گریه:
من که کامل گفتم

amirsadeghi
شنبه 29 آبان 1389, 01:51 صبح
یعنی می خوای وقتی یه کار رو میگیره بر اساس روز و نمره بدیش به یه گرافیست.
این بر اساس نمرش یکم نامفهمونه. یعنی اگه یکی نمرش 100 بود حق گرفتن کار بیشتری داره؟ یا اولویت بالاتری داره؟ یا ...؟

majid_quds
چهارشنبه 17 آذر 1389, 15:27 عصر
بله همینجوره

حمید محمودی
چهارشنبه 17 آذر 1389, 23:18 عصر
سلام،

بنده چیز زیادی از منظور شما متوجه نشدم که دقیقا کجای این سیستم رو مشکل دارید، برای همین یه نمونه برنامه بر اساس گفته های شما و نظر خودم درست کردم که اون رو شرح میدم.

تب1: "ثبت اطلاعات اپراتورها"
در این تب شما کلیه کسانی که برای کار متقاضی هستن رو در DB ثبت میکنید و یک کد هم میتونید بهش بدید. در این جا روز کاری اون اپراتورها هم میشه انتخاب کرد. با کلیک روی "ثبت" اطلاعات ثبت میشن.

تب 2: "نوبت دهی به اپراتورها"
در این تب تعداد کل کار که باید بین همه اپراتورها تقسیم بشه رو وارد کرده و تعداد اپراتورها هم از جدول مربوطه خوانده شده و در قسمت مربوطه می آید. حداکثر بازه زمانی هم شاید لازم نباشه ولی منظور این بود که کاری که فلان اپراتور تحویل میگیره چقدر مهلت داره تمومش کنه. (که من لحاظش نکردم)

با کلیک روی "اخذ کار برای اپراتورها" تعداد کل کار بین تعداد کل اپراتورها تقسیم میشه و در قسمت نوبت کاری این اپراتور با توجه به اینکه هر اپراتور در چه روزی میتونه حضور داشته باشه یک نمره از 1 تا حداکثر تعداد کل اپراتورها نمایش پیدا میکنه(درواقع تغییر یافته همون صفر تا صد که گفتین).

تب 3: "مشاهده کل کار انجام شده اپراتورها"

در این قسمت هم تعداد کل کار برای هر اپراتور نمایش داده شده و هر وقت اپراتور یک کار رو تحویل داد در قسمت افزودن کار انجام شده وارد میشه و در قسمت تعداد کار انجام شده نمایش داده میشه. همچنین تعداد کار انجام شده از تعداد کل کار برای هر اپراتور کم میشه و در قسمت تعداد کارهای مانده اون اپراتور نمایش پیدا میکنه.

با توجه به این توضیحات اولا یک اپراتور برای ثبتنام باید یکسری شرایطی داشته باشه تا یک نفر نتونه با نام جعلی چند بار ثبت نام انجام بده. دوما زمانی که نوبت دهی میخواد انجام بشه خب مشخص هست که باید موراد مورد نظر و محدودیت هایی که میخواید رو براش اعمال کنید.

در این پست یک فایل پیوست قرار دادم که فقط حاوی فایل EXE هست و کد نویسی انجام ندادم(فقط خواستم منظور رو بهتر برسونم)

این سیستم چیز زیاد پیچیده ای به نظر نمیرسه، با کمی دقت میشه چیزهای خوبی بهش اضافه کرد که خب من هم با توجه به اینکه فالبداهه اینها رو نوشتم ممکنه جاییش مشکل داشته باشه و یا نیاز به تکمیل داشته باشه.

موفق باشید.