PDA

View Full Version : سوال: ایجاد مت تگ ها در مسترپیج

pedram_ns
سه شنبه 11 آبان 1389, 23:49 عصر
با سلام
سئوال من از اساتید در مورد ایجاد متاتگ ها در مسترپیج هست.

با این کد می شه اینکار رو کرد:

<asp:Content ID="Content2" ContentPlaceHolderID="head" Runat="Server">
<title>عنوان</title>
<meta name="description" content="توضیحات"/>
<meta name="keywords" content="کلمات کلیدی" />
</asp:Content>

حالا باید در تگ head مسترپیج هم یک تک title باشه در این صورت خروجی سورس صفحه من دارای دوتا تگ title هست. که یکیش خالیه.
چطور می شه یکی از تگ های تایتل رو حذف کرد؟
با این روال آیا استفاده از این روش در کار seo مشکلی ایجاد نمی کنه و کل روش صحیحه؟

profnami
چهارشنبه 12 آبان 1389, 01:40 صبح
بهتره با کد این کار رو انجام بدید . کاملا داینامیک !

Page.Title = "";
Page.MetaKeywords = "";
Page.MetaDescription = "";

pedram_ns
چهارشنبه 12 آبان 1389, 09:53 صبح
اتفاقا من قبلا با کد اضافه می کردم ولی دیدم خود vs این امکان رو داره چه دلیلی دارید که می گید کد نویسی بهتره؟منبعی چیزی سراغ ندارید؟

pedram_ns
چهارشنبه 12 آبان 1389, 18:22 عصر
کسی نظری نداره؟

aminghaderi
چهارشنبه 12 آبان 1389, 20:44 عصر
اتفاقا من قبلا با کد اضافه می کردم ولی دیدم خود vs این امکان رو داره چه دلیلی دارید که می گید کد نویسی بهتره؟منبعی چیزی سراغ ندارید؟
با سلام .
در هر روش بهتره ما از کدنویسی استفاده کنیم ، برای این کار دلایل قانع کننده ای وجود داره که من به ذکر 2 تا 3 تاش بسنده می شم.
1- خواناتر (فاقد کد اضافی)
2- امن تر (کد توسط شما یا تیم شما نوشته می شود ، پس حسابی Safe هست)
3- بهره وری بیشتر (کد مثل موم توی دست شماست در حالی که پک های کد ، مثل کامپوننت ها این قابلیت رو ندارند.)

این از مزایای کد نویسی.
البته معایب هم داره : مثل کند شدن توسعه برنامه و به قول دوستان اختراع دباره چرخ!

اما این مورد ...
به دلیلی اینکه صفحه شما پویا هست و قراره هر بار یه محتوایی داشته باشه ، پس واجبه هر بار عنوان و توضیحات صفحه عوض شه (کلید ها در seo تاثیر زیادی نداره).
پس بهتره از روش پویا استفاده کنید.
در روش پویا هم Title داخلی (مربوط به content که در بین صفحه باز می شه ) اولویت داره و اون نمایش داده می شود.

موفق باشید.