PDA

View Full Version : حرفه ای: حرف زدن با کامپیوتر !!!

omid-vbAuto
چهارشنبه 12 آبان 1389, 01:58 صبح
با سلام خدمت دوستانی که این تاپیک رو می خونن

من می خوام یه Textbox مقدارش رو از میکروفن بگیره.یعنی وقتی می گیم یک تو Textbox یک نوشته بشه .

البته می دونم کار سختی هست ، به همین خاطر به پر کردن Textbox فقط با اعداد راضی هستم.:لبخند:

چیزای که به فکرم میرسه اینه :
1-استفاده از dll های مربوط به این کار ، که نمی دونم چی ها هستن .
2 - تعریف صدای مادر (نه اینکه صدای ننه :بامزه: - صدای بیسی که دستگاه با شنیدن صدای ما بتونه تو بانکش سرچ کنه و تشخیص بده که کدوم صداست).
3 - کولن بی خیال اینکار بشم و با کیبورد اعداد و وارد کنم .

omid-vbAuto
چهارشنبه 12 آبان 1389, 14:58 عصر

من می خوام یه Textbox مقدارش رو از میکروفن بگیره.یعنی وقتی می گیم یک تو Textbox یک نوشته بشه .

البته می دونم کار سختی هست ، به همین خاطر به پر کردن Textbox فقط با اعداد راضی هستم.:لبخند:

2 - تعریف صدای مادر (نه اینکه صدای ننه :بامزه: - صدای بیسی که دستگاه با شنیدن صدای ما بتونه تو بانکش سرچ کنه و تشخیص بده که کدوم صداست).

دوستان کسی جواب نمی ده ؟

محسن شامحمدی
چهارشنبه 12 آبان 1389, 17:59 عصر
دوست عزیز این قضیه ای که شما می گی اسمش speech to text هستش.
کاریست بسیار پیچیده که باید با هوش مصنوعی چنین چیزی تولید کرد و دانش بالایی در هوش مصنوعی رو می طلبه.

البته چنین نرم افزارهایی در ایران ساخته شده نمونش نویسا (http://www.asr-gooyesh.com/farsi/pr_dict_persian_features.asp)
هزینه یک نسخه از سامانه تایپ گفتاری نویسا 2 و نیم میلیون تومان میباشد.

برای اینکه بدونید اینکار چقدر سخته می تونید به تاپیک زیر سر بزنید
نظرات و پیشنهادات در مورد تبدیل صدا به متن (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=45231)

mansourii
یک شنبه 16 آبان 1389, 17:24 عصر

سلام
راه اول : براي اين كار شما بايد كمي هوش مصنوعي بلد باشيد ( نمي دونم شما هوش كار كرديد يا نه)
هوش مصنوعي اين طور كه مثلا شما تا از عدد 1 تا 10 به هوش معرفي مي كنيد. و وقتي فراخواني عدد 5 رو ميكنيد هوش مصنوعي حدس ميزنه كه شما چه عددي رو گفتيد و اون رو براتون چاپ مي كنه.

راه دوم :مي تونيد يه كار ديگه كنيد صدا ها رو با يك فرمت مناسب تو هارد ديسكتون ذخيره كنيد و هرموقع كه صدا رو فراخواني كرديد مقياس صدا برابر تراز صدا رو -1 كنيد

ايراد هاي كار راه دوم اينه كه تعداد اعداد محدوده و شما نميتونيد تا 100000 صدا تون رو ضبط كنيد
و ايراد دوم راه دوم اينه كه احتمال خطا توش زياده ( مثلا وقتي ميگيد 9 احتمال داره 2 چاپ بشه)

اين دو راه مد نظر منه. (البته ميدونم گنگه (حوصلم نميكشه وگرنه كدش رو برات مينويسم )

شما كدت رو بنويس ايراداش رو بر طرف مي كنم.