PDA

View Full Version : گفتگو: پیشنهاد در مورد ساخت برنامه اسناد اسکن شده

viper2009
چهارشنبه 12 آبان 1389, 16:19 عصر
با سلام

من می خواهم برنامه ایی بنویسم که اسناد اسکن شده که به تفکیک در فولدر های کوناکون قرار گرفته را ساماندهی کند

در واقع این برنامه اسنادی که بایگانی شده بوده اند را در خود جای می دهد و دیگر نیازی به اسناد نیست (همان بحث دولت الکترونیک)

از دوستان می خواستم که بهترین پیشنهاد را به من اعلام کنند

خودم در نظر دارم که فقط برنامه کار جستجوی اطلاعات اسناد را انجام دهد و کاربر با ادرس جستجو شده به اسنادی که در فولدر ها اسکن شده انددسترسی پیدا کند
این کار کمی برای کاربر مشکل است و بهترین نظرم این است که اگر داخل خود برنامه تصاویر اسناد در خود برنامه لود شوند بهتر است

اگر دوستان نظر و پیشنهاد بهتری دارند و ابزار خوبی سراغ دارند اعلام بفرمایند

با تشکر

DoDoklak
پنج شنبه 13 آبان 1389, 16:32 عصر
به نظر من عکسها رو داخل دیتا بیس نگهداری کنی بهتره

چون اولا میتونی از برنامه ت بصورت شبکه هم استفاده کنی و کاربر راه دور هم بتونه عکسها رو ببینه

دوما عکسها هم توسط کسی یا ویروسی پاک یا مخفی هم نمیشه
و دیتابس هم چون attach هستش حذف نمیشه

تنها ایرادش اینه که حجم دیتابیس زیاد میشه اونم مسئله ایی نیست چون بالاخره شما برای خود عکس هم احتیاج به فضا دارید

viper2009
پنج شنبه 13 آبان 1389, 18:04 عصر
به نظر من عکسها رو داخل دیتا بیس نگهداری کنی بهتره

چون اولا میتونی از برنامه ت بصورت شبکه هم استفاده کنی و کاربر راه دور هم بتونه عکسها رو ببینه

دوما عکسها هم توسط کسی یا ویروسی پاک یا مخفی هم نمیشه
و دیتابس هم چون attach هستش حذف نمیشه

تنها ایرادش اینه که حجم دیتابیس زیاد میشه اونم مسئله ایی نیست چون بالاخره شما برای خود عکس هم احتیاج به فضا دارید

من با نظر شما موافقم ولی برای کسی که می خوام این برنامه را ارائه دهم کار با فولدر مشخص کرده البته می تونم راضی اش کنم ولی بصورت کلی شاید نشد
و یک مشکل دیگر اینکه من با SQL2005 کار می کنم و دیتابیس شرکت که تحت شبکه هست با SQL2000 هست می ترسم اطلاعات نرم افزار CRM شرکت بهم بریزه
ضمناً من این تصاویر را در فولدر هایی که بر روی هارد سرور ساخته شده ذخیره می کنم پس فکر نمی کنم مشکلی از لحاظ از دست دادنش بوجود بیاد