PDA

View Full Version : کمک در مورد کپی کردن ی فایل

چینی ساز
چهارشنبه 12 آبان 1389, 16:25 عصر
با سلام
مشکلمو با ی مثال بیان می کنم ممنون میشم کمک کنید
من یک فال دارم بنام 1 در درایو c می خوام این فایل در درایو d کپی کنم ولی می خوام قبل کپی چک کنه اگه فایلی با نام 1 وجود داره بررسی کنه ببینه تاریخ ایجاد (تغییر) آن کیه و با فایل جدید مقایسه کنه اگه قدیمتی بود کپی رو انجام بده و فایل جدید جایگزینه کنه در غیر ایصورت ی پیغام بده
ممنون میشم کمک کنید

returnx
چهارشنبه 12 آبان 1389, 18:02 عصر
من یک فال دارم بنام 1 در درایو c می خوام این فایل در درایو d کپی کنم ولی می خوام قبل کپی چک کنه اگه فایلی با نام 1 وجود داره بررسی کنه ببینه تاریخ ایجاد (تغییر) آن کیه و با فایل جدید مقایسه کنه اگه قدیمتی بود کپی رو انجام بده و فایل جدید جایگزینه کنه در غیر ایصورت ی پیغام بده

یا من مسئله رو بد گرفتم یا شما اشتباه مطرح کردید همیشه تاریخ فایل قبلی یا زود تر ایجاد شده یا با تاریخ فایل جدید مساویه!:متفکر:

چینی ساز
پنج شنبه 13 آبان 1389, 09:20 صبح
سلام
منظورم اینه که فیلی را که می خواهیم کپی کنیم چک کنه اگه وجود داره و از نظر تاریخی 1 روز قبل یا ی ساعت قبل یا ی دقیقه قبل ایجاد شده فایل جدید جایگزین کنه ولی اگه تاریخ ساخت فایل جدید مال گذشته باشه (نسبت به فایل مقصد) پیغام خطا بده
ممنون که جواب می دین

A_1233
جمعه 28 آبان 1389, 19:59 عصر
اگه بتونی یه جوری بنویسی که وقتی فایل ها همنام در اوومد, برنامه اسم فایل دوم را عوض کنه خیلی بهتر میشه

Sal2010
شنبه 29 آبان 1389, 16:12 عصر
ميتوني از دستور زير استفاده كني
FileDateTime
و بعد از بدست آوردن تاريخ فايل 1 يه مقايسه ساده ميخواد

M.T.P
شنبه 29 آبان 1389, 17:12 عصر
Dim File1 As String
Dim File2 As String
File1 = "C:\1.TXT"
File2 = "D:\1.TXT"
If FileDateTime(File2) < FileDateTime(File1) Then
FileCopy File1, File2
MsgBox "New File Replaced. :)"
End If

M.T.P
شنبه 29 آبان 1389, 17:19 عصر
یه وقت هست که میخواید بفهمید چند روز از تاریخ فایل گذشته...

MsgBox DateDiff("d", FileDateTime("C:\1.txt"), Now)

Felony
شنبه 29 آبان 1389, 20:58 عصر
برای این کار بهتره قبل از کپی کردن فایل چک کنید اگر فایل وجود داشت CRC32 فایل موجود رو بگیرید و با فایل فعلیتون که میخواین کپیش کنید مقایسش کنید اگر یکی نبود معلوم میشه فایل تغییر کرده و عملیات کپی رو انجام بدید .

ali190
شنبه 29 آبان 1389, 21:36 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
چطور میشه در دستور Filecopy سرعت کپی رو افزایش داد؟
البته من یک نمونه از تالار گرفتم ، ولی این برنامه در کپی کردن اطلاعات با حجم زیاد مشکل داره و فایل رو بصورت کامل کپی نمیکنه ، البته زمانی که شما اندازه بافر رو افزایش میدید ، مثلاً 8000

ممنون میشم نمونه زیر رو بررسی بفرمائید
یاعلی

M.T.P
یک شنبه 30 آبان 1389, 11:53 صبح
برای این کار بهتره قبل از کپی کردن فایل چک کنید اگر فایل وجود داشت CRC32 فایل موجود رو بگیرید و با فایل فعلیتون که میخواین کپیش کنید مقایسش کنید اگر یکی نبود معلوم میشه فایل تغییر کرده و عملیات کپی رو انجام بدید .

تکه کدی در رابطه با این موضوع عنایت کنید.

Felony
یک شنبه 30 آبان 1389, 12:52 عصر
تکه کدی در رابطه با این موضوع عنایت کنید.

کافی بود تو گوگل کلید واژه هایی که بهتون معرفی کردم رو جست و جو میکردید ، لینک زیر حاوی کدی هست که باهاش میشه CRC32 یک فایل رو گرفت :

http://www.vbaccelerator.com/home/vb/code/libraries/CRC32/article.asp

CRC32 کدی هست که بر اساس محتوای فایل مورد نظر تولید میشه و تضمین میشه که منحصر به فرد هست ، یعنی هیچ 2 فایلی دارای کد CRC32 یکسان نیستند مگر اینکه محتوایات آنها کاملا یکسان باشه .