PDA

View Full Version : سوال: تحلیل، طراحی، کدنویسی به JSP در netbeans

barnamenevis1978
چهارشنبه 12 آبان 1389, 18:48 عصر
سلام
من می خوام مراحل تحلیل و طراحی را با زبان مدلسازی UML انجام بدم و در نهایت دیاگرام کلاسهای تولید شده را generate کنم به زبان JSP.
برای اینکار دارم نرم افزار Visual Paradigm را تهیه می کنم تا بتونم از اون در netbeans استفاده کنم و به صورت یکپارچه همه امکانات تحلیل، طراحی و کدنویسی را در netbeans داشته باشم.
آیا کارم درسته؟؟

javaphantom
چهارشنبه 12 آبان 1389, 19:47 عصر
سلام
من می خوام مراحل تحلیل و طراحی را با زبان مدلسازی UML انجام بدم و در نهایت دیاگرام کلاسهای تولید شده را generate کنم به زبان JSP.
برای اینکار دارم نرم افزار Visual Paradigm را تهیه می کنم تا بتونم از اون در netbeans استفاده کنم و به صورت یکپارچه همه امکانات تحلیل، طراحی و کدنویسی را در netbeans داشته باشم.
آیا کارم درسته؟؟

کمکت می کنم بشرطی که crack شده visual paradigm رو به منم بدی :بامزه: شوخی کردم.

اگر بتونی درست با هاش کار کنی ابزار خیلی خوبیه. کارت درسته. ولی بدون در قسمت business کد جنریتورش هیچ کمکی نمی تونه بهت بکنه باید develop کنی

barnamenevis1978
چهارشنبه 12 آبان 1389, 21:16 عصر
کمکت می کنم بشرطی که crack شده visual paradigm رو به منم بدی :بامزه: شوخی کردم.

اگر بتونی درست با هاش کار کنی ابزار خیلی خوبیه. کارت درسته. ولی بدون در قسمت business کد جنریتورش هیچ کمکی نمی تونه بهت بکنه باید develop کنی

نمیشه نرم افزار رو از خود شرکتش تهیه کرد؟ ارزششو نداره؟
مگه نباید در قسمت کلاس دیاگرام جنریت بشه؟
منظورتون از اینکه باید develop کنم یعنی چی؟ مگه خودش این کارو نمیکنه؟

javaphantom
چهارشنبه 12 آبان 1389, 21:40 عصر
نمیشه نرم افزار رو از خود شرکتش تهیه کرد؟ ارزششو نداره؟
مگه نباید در قسمت کلاس دیاگرام جنریت بشه؟
منظورتون از اینکه باید develop کنم یعنی چی؟ مگه خودش این کارو نمیکنه؟

کلاس و متدود رو درست می کنه ولی اینکه توی متدود کد باشه رو باید خودت بنویسی

barnamenevis1978
چهارشنبه 12 آبان 1389, 21:51 عصر
کلاس و متدود رو درست می کنه ولی اینکه توی متدود کد باشه رو باید خودت بنویسی

پس فایده اش چیه؟
هیچ نرم افزاری نیست که کاملتر به کد تبدیل کنه؟ و کار بچه های برنامه نویس کم بشه؟

javaphantom
پنج شنبه 13 آبان 1389, 12:44 عصر
پس فایده اش چیه؟
هیچ نرم افزاری نیست که کاملتر به کد تبدیل کنه؟ و کار بچه های برنامه نویس کم بشه؟

نمی دونم شما چی فکر می کنید. شاید در زمان آینده ماشینها انقدر باهوش بشن که بدون ما چی می خواهیم و همون جوری رفتار کنن بدون اینکه ما نیاز داشته باشیم از طریق صفحه کلید با اونا ارتباط برقرار کنیم. من فکر می کنم که شما منظور من رو نفهمیدید من بیشتر توضیح می دم.

فرض کنید که به شما می گن برنامه ای بنویسید که دو عدد را از ورودی گرفته و مجموع آنها را چاپ کند.

در مرحله تحلیل کاملا مشخص هست که کاربری باید دو عدد از بیرون به برنامه شما بفرسه. در فاز طراحی شما نیاز به کلاسی داری برای مثال Calculator و یک متدودی که دو آرگومان بگیره و مقدار مجموع اون دور بر گردونه و نام اون متدود رو هم برای مثال add می زاریم. تا اینجا برای ماشین قابل فهم و درک و انجام هست. براتون یک کلاس درست می کنه به نام Calculator و متدودی به نام add با دو آرگومان و مقدار بازگشتی از نوع مثلا double. اما ماشین دقیقا نمی دونه که قرار چه اتفاقاتی در داخل متدود بی افته. اگر می فهمید که دیگه همه چیز حل بود تمام برنامه های بانکی حسابداری و و وو سیستم های محاسباتی بزرگ رو هم برات تولید می کرد.

اینجا دیگه باید یک موجود باهوشتر از ماشین باشه که بتونه داخل اون متدود رو پیاده سازی کنه و بگه آرگومان اول رو با آرگومان دوم جمع کن و نیجه رو در مقدار بازگشتی بزار.
اینجاست که دیگه باید خودت زحمتشو بکشی. نه ماشین