PDA

View Full Version : گفتگو: جایگاه Qt

emadfa
پنج شنبه 13 آبان 1389, 10:23 صبح
سلام دوستان
سوالی که مدت هاست ذهن منو مشغول کرده و تقریبا پاسخ اون رو در هیچ سایت ایرانی نتوستم پیدا کنم و سایت های خارجی هم خیلی سربسته جواب می دادند اینه که Qt در صنعت نرم افزار فعلی چه نقشی دارد. به طور کلی. از دوستان می خوام که در مورد این که:
1) جایگاه فعلی Qt در صنایع تجاری و بازار ایران
2) جایگاه Qt در صنعت نرم افزار در دنیا
3) آینده Qt در میان frameowrk های برنامه نویسی
4) قدرت رقابت Qt در مقایسه با سایر framework های ++C مثل MFc, gtk و ....
5) شرکت های بزرگی که به Qt تکیه کرده اند

پاسخ دهند. البته خود من برنامه نویس ++C هستم و از طرفی علاقه مند به Qt.سوالی که مطرح است آیا تخصص در این زبان می تواند در دنیای نرم افزار موفقیتی به ازمغان آورد؟ این سوال مهمی است. از دوستانی که مطلع هستند خواهش می کنم به من در تحلیل این مساله کمک کنند.

glassysmart
پنج شنبه 13 آبان 1389, 17:10 عصر
سلام
در مورد شماره 5 می تونم یگم که یکی از شرکت های قدرتمند صنایع دفاع روش تکیه کرده

حامد مصافی
پنج شنبه 13 آبان 1389, 22:38 عصر
Qt در حال حاضر در بازار ایران جایگاه خاضی ندارد! علت آن عدم تکیه بر دو مورد از مزیت های آن (رایگان بودن و سرعت) است.
Qt در مورد نزم افزار های خارجی کاربرد بیشتری دارد، مخصوصا نرم افزار هایی که به سمت چند سکویی مهاجرت می کنند (نمونه بارز : Maya)
در واقع می توان اینگونه بیان کرد که Qt در میان سایر چهارچوب ها مزیت هایی دارد که بقیه ندارند، اول: چند سکویی و استاندارد بودن، دوم: گستردگی و سوم شی گرایی. که MFC از اولی و gtk از دوم و سومی بی بهره است. این مسائل به تدریج باعث مهاجرت سایر توسعه دهنگان (با روند آهسته) به سمت کیوت شده است.
کیوت مشتریان بزرگی مانند google، adobe، autodesk, opera و ... دارد. علاوه بر آن توسعه نرم افزاری به بزرگی KDE دال بر توانایی این چهارچوب است.
اگر قصد شما از این پرسش در مورد موفقیت، موفقیت در بازار ایران است، بنده چندان به آن امیدوار نیستم. C# کار کن برادر!!!

emadfa
جمعه 14 آبان 1389, 19:50 عصر
ممنون از پاسختون....
به طور کلی از همه دوستان که اطلاعاتی در این زمینه دارند می خوام که در گفتگو شرکت کنند..... ( به خصوص از مدیر انجمن آقا نیمای عزیز و سایر دوستان حرفه ای..... )

Babak.Hassanpour
جمعه 14 آبان 1389, 20:13 عصر
بنده هم مدتی را صرف یادگیری آن نمودم.لیکن آینده روشنی برای آن در ایران نمی توان متصور بود.

Salah Sanjabian
دوشنبه 17 آبان 1389, 22:42 عصر
منم میخوامQt رو شروع کنم.
شاید شرکت های خیلی کمی وجوددارن که از Qt استفاده می کنن
ولی امسال تو شرکتی که کاراموز بودم ،کم کم داشتن از MFC به Qt کوچ می کردن.البته باید شدیدا حرفه ای کار کرد تابتوان در ایران با ++C استخدام شد:چشمک: