PDA

View Full Version : حرفه ای: چک و بانک

Rezapcclick
پنج شنبه 13 آبان 1389, 12:06 عصر
سلام به همه دوستان
خسته نباشید می گم به همه تون
من یه چند ماهی بود نمی اومدم سایت یعنی میومدم ولی وقت نداشتم مطلبی ارسال کنم و ...
دیگه دانشگاه و ...

قرار از ایجاد این تاپیک اینه که من دارم یه برنامه چک و بانک رو شروع کردم به نوشتن
اما می خوام بدونم برای اینکه این رو بنویسم چه اطلاعاتی نیاز دارم ؟؟؟ و .....

و در کل اگه از دوستان کمکی راهنمایی و سورسی و ..... هر چی به ذهن تون می رسه تو این زمینه دریغ نکنید و کمکم کنید
ممنونم از همتون

parsiyan_mohsen
پنج شنبه 13 آبان 1389, 13:17 عصر
با سلام و احترام

بیشترین اطلاعاتی که باید در ضمینه این نوع برنامه ها داشته باشی مباحث مربوط به بانک های اطلاعاتی هست. البته من دقیقاً نمیدونم چه جور برنامه ای میخواهید در زمینه چک و بانک بنویسید.
در عین حال ؛ دوست عزیز شما شروع کن و بسم الله بگو ما هم یا علی میگیم و به یاری خدا کمکت میکنیم. خودم شخصاً تا اونجایی که از دستم بر میاد راهنمائیت میکنم.:تشویق::لبخندساده:

با تشکر

Rezapcclick
پنج شنبه 13 آبان 1389, 13:42 عصر
سلام دوست من
مرسی ممنونم امیدوارم هر چی می خوای خدا بهت بده
این برنامه ای که می خوام بنویسم نگه داری اطلاعات چک و کارهای بانکی یک فروشگاه و .... دیگه ای است
که عملیات برداشت از حساب بانکی واریز به حساب .... انجام می ده ..
ولی یه اطلاعات کلی و یه آنالیز می خوام که با همکری دوستان انجام بدم تا شروع به نوشتن بکنم

mpmsoft
پنج شنبه 13 آبان 1389, 15:29 عصر
بیشترین اطلاعاتی که باید در ضمینه این نوع برنامه ها داشته باشی مباحث مربوط به بانک های اطلاعاتی هست
خیر اینطور نیست در درجه اول تحلیل سیستم مهم هست و بعد گزارشات مورد نیار مشتری و بعد در نهایت طراحی بانک اطلاعاتی

سوال شما خیلی کلی هست
اینجا ما مشکلات برنامه نویسی رو بر طرف می کنیم نه اینکه داکیومنت نرم افزار براتون تهیه کنیم
شما شروع کن اگر توی کدت به مشکلی برخورد کردی مشکل کدتو مطرح کن
وقتی شما خودتون هم نمی دونید چی می خواهید بنویسید معلوم این برنامه چی از آب در می خواد بیاد
سعی کن نرم افزار های تخصصی تری طراحی کنی نه چیزی که در بازار با 5000 تومان هم می شه تهیه کرد برای وقتت ارزش قائل باش

parsiyan_mohsen
پنج شنبه 13 آبان 1389, 17:41 عصر
با سلام و احترام ؛

خیر اینطور نیست در درجه اول تحلیل سیستم مهم هست و بعد گزارشات مورد نیار مشتری و بعد در نهایت طراحی بانک اطلاعاتی
قبول دارم ، هرچند که من کلی گفتم بانک اطلاعاتی ، نمیخواستم 1 ، 2 ، 3 ، و ... بگم. مباحث بانک اطلاعاتی خیلی بزرگ و پیچیده هستند خودتون در جریان هستید.

سعی کن نرم افزار های تخصصی تری طراحی کنی نه چیزی که در بازار با 5000 تومان هم می شه تهیه کرد برای وقتت ارزش قائل باش
دوست عزیز همه مثل شما استاد نیستند که برنامه ای رو که میخواهن بنویسند فقط هدفشون فروش برنامه باشه ، اینو همه میدونن که بهترین نرم افزارها رو میشه با قیمت مناسبی خرید. یه برنامه نویس ماه ها زحمت میکشه و یه برنامه حسابداری مینویسه در صورتی که بهترین برنامه حسابداری 30.000 تومان است. اما تو نوشتن برنامه حسابداری کلی چیز یاد میگیره. (مثلاً خود من ، یه برنامه تاکسی سرویس نوشتم به صورت کامل ، نفروختمش یعنی اگر هم میخواستم بفروشمش شاید به احتمال 5% فروش میرفت اون هم با هزار و یک تبلیغات، دلیلشم اینه که برنامه تاکسی سرویس و از این قبیل زیاده، ولی خب در عوضش کلی چیز یاد گرفتم که قبلاً نمی دونستم.) بعضی ها شاید فقط هدفشون یاد گیری باشه نه فروش برنامه.!!!!! رو هر چیزی که نمیشه قیمت گذاشت. در نتیجه اصلاً با نظرتون موافق نیستم.
در عین حال دوست عزیز شما همین برنامه رو شروع کن من هر چقدر که در توانم باشه کمکت میکنم. اگر هم نتونستم باقیه ؛ همه اساتید و بزرگوار هستند ، حتماً کمکت میکنن. پس بسم الله...

وقتی شما خودتون هم نمی دونید چی می خواهید بنویسید معلوم این برنامه چی از آب در می خواد بیاد
موافق نیستم. خیلی ها دوست دارن خیلی از برنامه ها رو بنویسن و اصلاً تجربه ای در موردش ندارند و احتیاج به یه فرد برنامه نویس و با تجربه ای مثل شما دارند.
یا علی/

MJ2012
پنج شنبه 13 آبان 1389, 18:00 عصر
موافقم ؛ دوست عزیز شما شروع کن من هم به نوبه خودم به شما قول میدهم در حد توان کمکت کنم. :تشویق::لبخندساده:

mpmsoft
پنج شنبه 13 آبان 1389, 18:36 عصر
من حرفهای شمارو قبول دارم ولی برنامه نویسی یک مقوله هست و تحلیل سیستم و اینکه اصول کار به چه صورت هست زیاد ربطی به برنامه نویس نداره و مربوط می شه به کسی که نسبت به نیاز مشتری سیستم رو تحلیل می کنه

ظاهرا این دوستمون نیاز به تحلیل سیستم دارن و سوالشون خیلی کلی هست

قرار از ایجاد این تاپیک اینه که من دارم یه برنامه چک و بانک رو شروع کردم به نوشتن
اما می خوام بدونم برای اینکه این رو بنویسم چه اطلاعاتی نیاز دارم ؟؟؟ و .....

بنده با نظر شما کاملا مخالف هستم بدلیل اینکه اگر این دوستمون بخواد همچیرو خودش یاد بگیره و تجربه کسب کنه وقتشو داره بابتش هزینه می کنه.
به نظرم اگر این دوستمون هزینه کنه و در هر زمینه از تجربیات اساتید توی اون ضمینه استفاده کنه بهتره تا وقتشو بسوزونه مخصوصا با این سرعتی که در عرصه تکنولوژی هست

مشکل دوستمون اینه که اصلا نمی دنه این برنامه چک و بانک چه ساختاری داره و چیکار باید بکنه حالا شما می گید شروع کن منم کمکتون می کنم ؟؟؟
در کل اگر هم می خواد وقتشو بذاره و کد بنویسه برنامه بنویسه که از کنار وقتی که گذاشته درآمد کسب کنه

Rezapcclick
پنج شنبه 13 آبان 1389, 21:37 عصر
سلام به هم همه دوستان
خوب من می خوام جواب همتون رو بدم.
ببینید من قصد قروش این برنامه رو ندارم قصدم اینه که اول این برنامه رو بنویسم تا روند کار این سبک برنامه نویسی دستم بیاد بعد شروع به طراحی برنامه هایی بکنم که قصد فروش رو دارم .
بالاخره هر عزم و جزمی که جمع می شه برای پول نیست مهم علم و ...
منم دارم قدم به قدم یاد می گیرم . اگه دوست عزیزمون
mpmsoft (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=17067) راضی نیستن من نمی نویسم

و اینم بگم شما از کجا می دونید که من از ساختار و .... این برنامه خبر ندارم ؟؟؟؟ شاید نمی خوام تو سایت رو کنم ؟؟؟؟
من دوست دارم تا هر کی تجربه شخصیه خودش رو بگه تا کل تجربه های دوستان رو جمع کنم و با تجربه های خودم یه نتیجه گیری کنم و شروع کنم به نوشتن.

به نظر من از یه مدیر بخش بعیده که این جور حرفی زده بشه چون شما به جای اینکه مشوق بچه های سایت بشید دارید بدتر از برنامه نویسی متنفرشون می کنید و ...
امیدوارم از دستم دلخور نشده باشید..

از دوستان هم هر کی می تونه کمکم کنه .

mpmsoft
پنج شنبه 13 آبان 1389, 22:16 عصر

به نظر من از یه مدیر بخش بعیده که این جور حرفی زده بشه چون شما به جای اینکه مشوق بچه های سایت بشید دارید بدتر از برنامه نویسی متنفرشون می کنید و ...

برداشت هر کسی از هر حرفی متفاوته
اینکه دارم راه اصولی رو براتو بازگو می کنم مطمئن باشید از سر دلسوزی هست وگرنه من هم کار و زندگی دارم و وقتم برام ارزش داره و نیومدم شمارو توجیح کنم حالا انتخاب با شماست مشابه تاپیک شما هم بارها زده شده و به نتیجه نرسیده

در این سایت بسیار بسیار نمونه کدهای کار با بانک اطلاعاتی هست شما اگر مشکل کد نویسی دارید پس چرا می گید می خوام بدونم برنامه چک و بانک چه چیزهای نیاز داره !!! (اصلا تا حالا جستجو کردید !!!یا فکر می کردید بین این همه برنامه نویس و کاربران سایت اولین کسی هستید که این ایده به ذهنتون رسیده !!!)
آیا تا بحال به نمونه کدهای که بنده و سایر دوستان نوشتن و برای افرادی مثل شما تو سایت گذاشتن نگاه انداختید ؟؟؟
نمونش : اگر بگردید دیگر دوستان لطف کردند و نمونه های کامل تر هم گذاشتند

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=124389
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=105419

از سوال شما بنده با تجربه ای که داشتم متوجه شدم شما در چه سطحی قرار دارید و چه مسیری رو قرار است طی کنید !!!!
این نظر شما از حرفهای بندست که می تونه برای خودتون محترم باشه ولی اگر این طور هست خیلی در حق بنده کم لطفی می فرمائید چون بنده ساعتها و سالها برای این سایت وقت گذاشتم و زحمت کشیدم و خیلی هم خوشحال هستم چون هرچیزی یاد گرفتم به اشتراک گذاشتم.