PDA

View Full Version : استفاده از آیکن در ویژال بیسیک 6.0 (فوری)

Restlesa
پنج شنبه 13 آبان 1389, 17:13 عصر
با عرض سلام وخسته نباشید به تمامی دوستان خوب خودم
من در حال نوشتن یه برنامه ویرایش متن هستم و می خوام از یکسری آیکن استفاده کنم اما پیغام خطای Invalid Picture میده.
چه طوری می تونم این مشکل رو بر طرف کنم ؟؟؟؟؟ :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه:

returnx
پنج شنبه 13 آبان 1389, 17:36 عصر
احتمالا سایز آیکونت بیشتر از 16*16 هست.
اگه در داخل فرم (یعنی برای اینکه در فرم بزاری ، نه ایکون برای خود فرم) میتونی تبدیل کنی به GIF یعد با استفاده از Imagebox ایکون رو در فرم بزاری...

MEhdi Sobhani
پنج شنبه 13 آبان 1389, 17:57 عصر
فرمت آیکون هم تو وی بی 6 مهمه ، مثلا فرمتهای 32 بیتی رو که آلفا هم دارند رو نمی خونه .

mohsen_archi
پنج شنبه 13 آبان 1389, 22:17 عصر
چون کیفیت آیکن بالاست خطای Invalid Picture میده، شما باید با یه آیکن ساده برنامت رو exe کنی و بعد آیکن فایل exe رو تغییر بدی

Restlesa
جمعه 14 آبان 1389, 06:20 صبح
از تمامی دوستان عزیز ممنونم ولی هنوز مشکلم برطرف نشده
من از آیکن های سایت FindIcons استفاده می کنم ولی هنگام استفاده در وی بی خطا میده.از یکی از دوستانم پرسیدم که باید با برنامه های آیکن ساز تبدیل به فرمت ico ویندوز کنم
برنامه ای مثل IcoFX .
آیا کسی از دوستان کار با این برنامه رو بلده ؟؟؟؟؟

ehsan78mp
جمعه 14 آبان 1389, 06:42 صبح
یک ترفند بزنید.

آیکون را با IcoFX باز کنید. روی آیکون ویندوز کلیک کنید. در قسمت True Color Alpha 32 Bit
تیک 32x32 و 16x16 را بزنید و بقیه را بردارید. در قسمت 256 Colors فقط 16x16 را تیک بزنید و بعد OK.
حالا این آیکون با بالاترین کیفیت ممکن در اختیار شماست

Restlesa
شنبه 15 آبان 1389, 18:43 عصر
یک ترفند بزنید.

آیکون را با IcoFX باز کنید. روی آیکون ویندوز کلیک کنید. در قسمت True Color Alpha 32 Bit
تیک 32x32 و 16x16 را بزنید و بقیه را بردارید. در قسمت 256 Colors فقط 16x16 را تیک بزنید و بعد OK.
حالا این آیکون با بالاترین کیفیت ممکن در اختیار شماست
ممنونم دوست عزیز
اماا وقتی که آیکون ویندوز رو می زنم True Color Alpha 32 Bit وجود نداره
فقط سه گزینه به نام های xp color , 256 color , 16 color وجود داره (شکل زیر)
می شه بگی باید تیک کدوم یک از چک باکس های عکس زیر رو باید بزارم و کدومشوبردارم ؟؟؟

mostafag
یک شنبه 16 آبان 1389, 00:24 صبح
سلام
دوست عزیز این پیغام یعنی اینکه VB این تصویر رو پشتیبانی نمی کنه! :متفکر:
شما حتی با Paint ساده ویندوز هم میتونی فرمت عکس رو به فرمت هایی که VB پشتیبانی میکنه تبدیل کنی به هیچ نرم افزاری هم نیاز نیست!
فقط عکست رو با paint باز کن بعد گزینه Save As رو انتخاب کن و بعد از اون لیست پایین فرمت عکس رو عوض کن همین! :چشمک:

راستی VB6 از فرمت های gif و bmp و dib و ico و cur و emf و wmf و rle و jpg پشتیبانی می کنه!!
و از فرمت های دیگه مثل png و غیره پشتیبانی نمیکنه (فکر کنم این یه ضعف باشه!! :متفکر: )

خلاصه اگه عکست همین پسوندا باشه که باید پشتیبانی بشه اگرم نیست که با paint میتونی اونو تبدیل کنی حتی میتونی با گزینه Resize اندازه عکس رو هم تغییر بدی!!
اگه این کار رو بکنید صد در صد جواب می گیرید من خودم از همین روش دارم استفاده می کنم و تا الان هم مشکلی نداشتم!!

موفق باشید :لبخندساده:

Restlesa
یک شنبه 16 آبان 1389, 10:30 صبح
سلام
دوست عزیز این پیغام یعنی اینکه VB این تصویر رو پشتیبانی نمی کنه! :متفکر:
شما حتی با Paint ساده ویندوز هم میتونی فرمت عکس رو به فرمت هایی که VB پشتیبانی میکنه تبدیل کنی به هیچ نرم افزاری هم نیاز نیست!
فقط عکست رو با paint باز کن بعد گزینه Save As رو انتخاب کن و بعد از اون لیست پایین فرمت عکس رو عوض کن همین! :چشمک:

راستی VB6 از فرمت های gif و bmp و dib و ico و cur و emf و wmf و rle و jpg پشتیبانی می کنه!!
و از فرمت های دیگه مثل png و غیره پشتیبانی نمیکنه (فکر کنم این یه ضعف باشه!! :متفکر: )

خلاصه اگه عکست همین پسوندا باشه که باید پشتیبانی بشه اگرم نیست که با paint میتونی اونو تبدیل کنی حتی میتونی با گزینه Resize اندازه عکس رو هم تغییر بدی!!
اگه این کار رو بکنید صد در صد جواب می گیرید من خودم از همین روش دارم استفاده می کنم و تا الان هم مشکلی نداشتم!!

موفق باشید :لبخندساده:

سلام
دوست عزیز من این کاری که شمما گفته اید رو قبلا هم امتحان کردم اما عکس ساخته شده باهاش دارای کیفیت بسیار پایینی هست
شما کار با Icofx رو بلد هستین ؟؟؟؟؟

M.T.P
یک شنبه 16 آبان 1389, 11:02 صبح
دوست گرامی مولتی آیکن شما باید حداقل یک آیکن 256 رنگ رو تو خودش داشته باشه والا vb6 پیغام Invalid Picture میده ، برنامه Articon یک برنامه ساده و قدرتمند در این زمینه هست ، که این کار رو هم انجام میده ، اگه نصب شده دارین که استفاده کنید اگه نه که واشه من نصبه ،، آیکن رو ضمیمه کنید تا براتون درستش کنم.

mostafag
یک شنبه 16 آبان 1389, 11:18 صبح
سلام
دوست عزیز من این کاری که شمما گفته اید رو قبلا هم امتحان کردم اما عکس ساخته شده باهاش دارای کیفیت بسیار پایینی هست
شما کار با Icofx رو بلد هستین ؟؟؟؟؟

بله از اون لحاظ دارای کیفیت پایینی هست اما برای کار راه اندازی خوبه !!
من این رو گفتم که اگه عجله دارید از این روش استفاده کنید فرمت ها رو هم که براتون گفتم!!

راستی یه چیزی شما اگه آیکون هاتون رو از سایت FindIcons دانلود می کنید می تونید فرمت Ico رو انتخاب و دانلود کنید خب اینطوری هم کیفیت داره و هم توی وی بی پشتیبانی میشه!! (توی همین سایت حتی می تونید آیکن رو به هر چی که بخواین تبدیل کنید این که خیلی خوبه!!)

Restlesa
یک شنبه 16 آبان 1389, 20:34 عصر
من آيكون هامو از سايت Find Icon با پسوند ico دانلود كردم اما موقع استفاده تو وي بي پيغام خطا مي ده

Restlesa
یک شنبه 16 آبان 1389, 20:36 عصر
دوست گرامی مولتی آیکن شما باید حداقل یک آیکن 256 رنگ رو تو خودش داشته باشه والا vb6 پیغام Invalid Picture میده ، برنامه Articon یک برنامه ساده و قدرتمند در این زمینه هست ، که این کار رو هم انجام میده ، اگه نصب شده دارین که استفاده کنید اگه نه که واشه من نصبه ،، آیکن رو ضمیمه کنید تا براتون درستش کنم.

دوست عزيز اگر با برنامه icofx بلد هستيد كار كنيد لطفا بمنم بگيد و در غير اين صورت لطف كنيد و يه جوري برنامه اي كه خودتون داريد رو برام بفرستيد چون تعداد آيكون هام زياده
ممنون

fshadh1
پنج شنبه 26 آذر 1394, 16:06 عصر
سلام دوستان کسی روش راحتری برای اضافه کردن تصویر به باتن در vb6 پیدا نکرده . من میخوام واصه باتنم تصویر و ایکون بذارم اما نمیشه ارور میده ؟؟؟؟؟

www.pc3enter.tk
شنبه 28 آذر 1394, 23:11 عصر
عزیزم هر عکسی داری بزار اینجا ببینم باید چه کار کنیم

اینجوری تا ۱۰ سال هم مشکلت حل نمیشه.

همین الان بزار

roo.row
یک شنبه 29 آذر 1394, 14:32 عصر
با سلام
vb6 از تمامی فرمت ها به جا پشتیبانی میکنه
در image box و picture box هم حتی متفاوت هست
icon هم فقت پسوند ico را قبول می کند و شما تنها یا این پسوند قادر به دادن عکس می باشید از نرم افزار iconlover برای تبدیل فرمات های دیگر به vb6 استفاده کنید
در ضمن محدودیت در آیکون وجود دارد و تنها تا 256*256 را می توانید وارد کنید
با تشکر