PDA

View Full Version : آموزش: نمایش جلوه های گرافیکی برای فرم ها

alimanam
پنج شنبه 13 آبان 1389, 21:39 عصر
با سلام به تمامی دوستان

دوستی سوالی در مورد نمایش جلوه Gradient به فرم بود که کد و فایل نمونه رو در این تاپیک جواب دادم تا اگه دوستان دیگه ایی هم مورد سوالشون باشه ( در آینده ) بتونن با سرچ کردن در سایت نمونه ایی داشته باشن البته من در سایت سرچ نکردم و پیشاپش اگه نمونه دیگه ایی بوده عذرخواهی میکنم . موفق باشید .

http://251517.20upload.net/files/1389/aban2/12888959241.png

Public Class Form1
Private Sub Form1_Paint(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.PaintEventArgs) Handles Me.Paint
Dim oRAngle As Rectangle = New Rectangle(0, 0, Me.Width, Me.Height)
Dim oGradientBrush As Brush = New Drawing.Drawing2D.LinearGradientBrush(oRAngle, Color.Beige, Color.OrangeRed, Drawing.Drawing2D.LinearGradientMode.Vertical)
e.Graphics.FillRectangle(oGradientBrush, oRAngle)
End Sub
Private Sub Form1_Resize(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Resize
Me.Refresh()
End Sub

End Class

omid-vbAuto
پنج شنبه 13 آبان 1389, 22:19 عصر
با سلام به تمامی دوستان

دوستی سوالی در مورد نمایش جلوه Gradient به فرم بود که کد و فایل نمونه رو در این تاپیک جواب دادم تا اگه دوستان دیگه ایی هم مورد سوالشون باشه ( در آینده ) بتونن با سرچ کردن در سایت نمونه ایی داشته باشن البته من در سایت سرچ نکردم و پیشاپش اگه نمونه دیگه ایی بوده عذرخواهی میکنم . موفق باشید .

http://251517.20upload.net/files/1389/aban2/12888959241.png

Public Class Form1
Private Sub Form1_Paint(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.PaintEventArgs) Handles Me.Paint
Dim oRAngle As Rectangle = New Rectangle(0, 0, Me.Width, Me.Height)
Dim oGradientBrush As Brush = New Drawing.Drawing2D.LinearGradientBrush(oRAngle, Color.Beige, Color.OrangeRed, Drawing.Drawing2D.LinearGradientMode.Vertical)
End Sub
Private Sub Form1_Resize(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Resize
Me.Refresh()
End Sub

End Class

مهندس بازم کارتون عالی بود.

شما تو پروژه بالا یه مستطیل تعریف می کنید و اونو رنگی می کنید ،آیا این امکان وجود داره که خود background فرم رو رنگی کرد؟

و همچنین شما تو پروژه بالا از 2 رنگ استفاده کردین .آیا می تونیم از 3 یا 4 تا رنگ استفاده کنیم؟

با تشکر

alimanam
پنج شنبه 13 آبان 1389, 22:48 عصر
با سلام

شما تو پروژه بالا یه مستطیل تعریف می کنید و اونو رنگی می کنید ،آیا این امکان وجود داره که خود background فرم رو رنگی کرد؟

دوست عزیز الان دقیقاً همین کار صورت گرفته :لبخندساده: ( به e یه توجه دقیقتر بکن :چشمک: )
ByVal e As System.Windows.Forms.PaintEventArgs

و این قطعه از کد :

و همچنین شما تو پروژه بالا از 2 رنگ استفاده کردین .آیا می تونیم از 3 یا 4 تا رنگ استفاده کنیم

ذات Gradient یعنی اینکه از یک رنگ شروع و به تدریج به رنگ بعدی ( رنگ دوم ) نزدیک میشه فکر نمیکنم اینجوری بشه این کار رو انجام داد . موفق باشید .