PDA

View Full Version : آموزش: ساخت دکمه های زیبا با استفاده از خطای چشم.

omid-vbAuto
جمعه 14 آبان 1389, 18:25 عصر
دوستان این برنامه زیر رو بر اساس خطای چشم انسان طراحی کردم.

توی سایتم گشتم ولی مطلب مشابهی پیدا نکردم.

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقاد های خودتون را بفرمائید.

59697

59698

devil00x
شنبه 15 آبان 1389, 08:28 صبح
میشه لطفا بیشتر توضیح بدی که منظورت از خطای چشم چیه؟؟؟؟

xminxmin
شنبه 15 آبان 1389, 08:53 صبح
خوب بود ولی چشم من خطا نکرد. :لبخند::تشویق:

Mani_rf
شنبه 15 آبان 1389, 10:43 صبح
من که هیچ چیز بخصوصی ندیدم :متفکر:

packet
شنبه 15 آبان 1389, 12:27 عصر
بابا یعنی دکمه برجسته به نظر میاد :قهقهه:

shahab2025
شنبه 15 آبان 1389, 13:12 عصر
بابا یعنی دکمه برجسته به نظر میاد :قهقهه:

خیلی خوب بود من خوشم اومد میشه بگی ایده این کار را از کجا به دست آوردی؟

چون اون مرجع باید ایده های دیگری هم داشته باشه...

Mani_rf
شنبه 15 آبان 1389, 14:27 عصر
خسته نباشی واقعا.
مهندس به این نمیگن خطای چشم.
به این میگن استفاده از نور و رنگ و در کل استفاده از امکانات گرافیکی. خیلی چیزه جدیدی نیست. الان تو بیشتر برنامه ها این افکت ها دیده میشن.
یک نگاهی به این نمونه ها بی انداز؛ به این ها میگن خطای چشم :

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=59747&stc=1&d=1289039129

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=59746&stc=1&d=1289039129

اگر بیشتر هم خواستی یک نگاهی به این سایت (http://www.webdesignmash.com/2010/10/totally-mind-blowing-optical-illusions/)بزن.

omid-vbAuto
شنبه 15 آبان 1389, 15:45 عصر
خسته نباشی واقعا.
مهندس به این نمیگن خطای چشم.
به این میگن استفاده از نور و رنگ و در کل استفاده از امکانات گرافیکی. خیلی چیزه جدیدی نیست. الان تو بیشتر برنامه ها این افکت ها دیده میشن.
یک نگاهی به این نمونه ها بی انداز؛ به این ها میگن خطای چشم :

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=59747&stc=1&d=1289039129

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=59746&stc=1&d=1289039129

اگر بیشتر هم خواستی یک نگاهی به این سایت (http://www.webdesignmash.com/2010/10/totally-mind-blowing-optical-illusions/)بزن.

منظور ازخطای چشم این بود که وقتی پروژه بالا رو اجرا می کنید شما احساس می کنید که دارید روی یک دکمه کلیک می کنید ولی در واقع یکه نیست بلکه با از خطای چشم انسان من طوری عمل می کنم شما احساس می کنید یک دکمه رو فشردین.

عکس هائی رو که شما گذاشتین مربوط به خطای چشم نیست ،رشته برادر من روانشناسی وقتی عکس های شما رو نشون دادم .به من گفتن این عکسه مربوط به مباحث روانشناسی هستند و بسته به عکسی که طرف مقابل از عکس های بالا احساس می کنه اونو معالجه می کنند .از اون گذشته عکس های شما ربطی به خطای چشم نداشت.

در ضمن این کاری رو که من پیشنهاد دادم تا حالا تو هیچ منبعی ندیدم.

ولی از نظر شما و دوستان صمیمانه تشکر می کنم .من کارهای بهتر از این هم انجام دادم اگر مایل باشین اون ها رو هم ارائه می کنم.

Mani_rf
شنبه 15 آبان 1389, 16:08 عصر
عکس هائی رو که شما گذاشتین مربوط به خطای چشم نیست ،رشته برادر من روانشناسی وقتی عکس های شما رو نشون دادم .به من گفتن این عکسه مربوط به مباحث روانشناسی هستند و بسته به عکسی که طرف مقابل از عکس های بالا احساس می کنه اونو معالجه می کنند .از اون گذشته عکس های شما ربطی به خطای چشم نداشت.

:قهقهه:

به برادرتون بفرمایید که بخاطر ترکیب خاص رنگ ها و نوع کنار هم قرار گرفتن خطوط به کار رفته در این عکس ها که در حقیقت ثابت هستند، مغز قادر به محاسبه دقیق این اشکال نیست برای همین شما آنها را به صورت حرکت دار میبینید. حالا این که از اونها برای چه کاری استفاده میکنند این حقیقیت را که مغر و چشم نمی توانند این تصاویر را پردازش کنند را عوض نمی کند.
برای اطلاعات بیشتر شما را به گوگل ارجا میدهم. جستجو کنید خطای چشم (http://www.google.com/#hl=fa&source=hp&q=%D8%AE%D8%B7%D8%A7%DB%8C+%DA%86%D8%B4%D9%85&lr=&fp=20f42ec964844936)و نتیجه را ببینید.

xminxmin
شنبه 15 آبان 1389, 17:03 عصر
منظور ازخطای چشم این بود که وقتی پروژه بالا رو اجرا می کنید شما احساس می کنید که دارید روی یک دکمه کلیک می کنید ولی در واقع یکه نیست بلکه با از خطای چشم انسان من طوری عمل می کنم شما احساس می کنید یک دکمه رو فشردین.
عکس هائی رو که شما گذاشتین مربوط به خطای چشم نیست ...

دوست من! اگر اینطور باشه تلوزیون دیدن هم کلا خطای چشم هست. چون فریم به فریم داره پشت سر هم میاد و ما احساس می کنیم یک تکه هست!
این خطای چشم نیست. اینجا چشم خطا نمی کنه. قدرت و دقت چشم همینقدره! اگر شما نتونی یک کوه رو بلند کنی خطا کردی؟:لبخندساده:
خطا برای موقعیه که در توانت باشه و سعی کنی و نتونی! مثل عکس های بالا.

در کل به اینجور چیزا که شما درست کردید می گن افکت یا جلوه.

omid-vbAuto
شنبه 15 آبان 1389, 18:50 عصر
دوست من! اگر اینطور باشه تلوزیون دیدن هم کلا خطای چشم هست. چون فریم به فریم داره پشت سر هم میاد و ما احساس می کنیم یک تکه هست!
این خطای چشم نیست. اینجا چشم خطا نمی کنه. قدرت و دقت چشم همینقدره! اگر شما نتونی یک کوه رو بلند کنی خطا کردی؟:لبخندساده:
خطا برای موقعیه که در توانت باشه و سعی کنی و نتونی! مثل عکس های بالا.

در کل به اینجور چیزا که شما درست کردید می گن افکت یا جلوه.

دوستان عزیز ببخشید که در جمع چشم پزشکان و متخصصین مغز و اعصاب ابراز نظر کردم.:بامزه:
شما کارهای برنامه نویسی گذاشتن کنار و دارین کوه نوردی می کنید.:متعجب:

در هر صورت من از هیچ یک از دو ستان در باره خطای چشم سوال نکرده بودم اگر با دقت نگاه کرده بودین می دید که در مورد برنامه نویسی ازتون نظر خواسته بودم .همین.:لبخندساده:

omid-vbAuto
شنبه 15 آبان 1389, 19:29 عصر
:قهقهه:

به برادرتون بفرمایید که بخاطر ترکیب خاص رنگ ها و نوع کنار هم قرار گرفتن خطوط به کار رفته در این عکس ها که در حقیقت ثابت هستند، مغز قادر به محاسبه دقیق این اشکال نیست برای همین شما آنها را به صورت حرکت دار میبینید. حالا این که از اونها برای چه کاری استفاده میکنند این حقیقیت را که مغر و چشم نمی توانند این تصاویر را پردازش کنند را عوض نمی کند.
برای اطلاعات بیشتر شما را به گوگل ارجا میدهم. جستجو کنید خطای چشم (http://www.google.com/#hl=fa&source=hp&q=%D8%AE%D8%B7%D8%A7%DB%8C+%DA%86%D8%B4%D9%85&lr=&fp=20f42ec964844936)و نتیجه را ببینید.

:تشویق:

آفرین!

مهندس اگه شما اصرار داری که خطای چشم نیست .برا من اصلا مهم نیست هر جور که راحتی حساب کنید واین جمله برای همه دوستان هم شامل میشه.:لبخند:

در مورد خطای چشم همین رو بگم که اگه به جاده نگاه کنید در دور دست این جاده ما تبدیل به یک نقطه میشه ،ولی در واقع تو جاده ما نقطه ای نیست بلکه مثل دو خط موازی ادامه داره در این مورد هم میگیم چشم خطا کرد.و دفعه بعد که به جاده نگاه می کنیم با استفاده از تجربه های قبلی احساس می کنیم که جاده ادامه داره توجه کنید گفتم احساس می کنیم اما با چشم داریم می بینیم که جاده به یک نقطه تموم شده.

تو پروژه من هم ما داریم دو تا عکسو می بینیم اما محل قرار گیری و رنگ اونها با اگوریتمی تغییر می کنه توجه کنید که دارم عرض می کنیم محل قرارگیری ورنگ رو چشم تشخیص میده و به مغز ارسال می کنه ولی با توجه به تجربه های قبلی ما احساس می کنیم که یک کلید فشرده شد.

در ثانی من ارزش این سایت رو بالاتر از این می دونم که با یکدیگر در مورد مسائل حاشیه ای بحث کنیم.

xminxmin
شنبه 15 آبان 1389, 20:10 عصر
من ارزش این سایت رو بالاتر از این می دونم که با یکدیگر در مورد مسائل حاشیه ای بحث کنیم.
با اینکه هنوز هم معتقدم خطای چشم چیز دیگه ای هست :لبخند: اما با این جمله آخر کاملا موافقم :لبخندساده:

devil00x
یک شنبه 16 آبان 1389, 08:06 صبح
خوب حالا از مباحث پزشکی که خارج شدیم ، دوست من کارتون خوب بود ولی این کار رو حتی در dos هم ما استفاده می کریدم برای اینکه بتونیم یه دکمه یا پنجره برجسته درست کنیم حاشیه های بالا و سمت چپ دکمه رو مشکی و حاشیه پایین و سمت راست رو سفید انتخاب میکردیم و زمان فشردن دکمه جای رنگ حاشیه ها رو عوض میکردیم و دکمه به نظر میرسید که فشرده شده، نمی دونم با سی یا پاسکال تحت داس کار کردید یا نه؟
به هر حال از این ترفند هم توی ویندوز برای ساخت دکمه های غیر استاندارد منظورم غیر چهار گوش هستش، استفاده شده حالا شما جایی ندیدی یا بار اوله که استفاده میکنی دلیل نمیشه که بگی تا حالا جایی ندیدی.
ولی خوب در هر حال حرکت قشنگی هستش و خیلی کار راه اندازه.
موفق باشید!

shahab2025
یک شنبه 16 آبان 1389, 09:45 صبح
به هر حال از این ترفند هم توی ویندوز برای ساخت دکمه های غیر استاندارد منظورم غیر چهار گوش هستش، استفاده شده حالا شما جایی ندیدی یا بار اوله که استفاده میکنی دلیل نمیشه که بگی تا حالا جایی ندیدی.
ولی خوب در هر حال حرکت قشنگی هستش و خیلی کار راه اندازه.
موفق باشید!

سلام
من تعجب میکنم که چرا بعضی دوستان با مسائل حاشیه ای اصل زحمت این دوستمون را ضایع میکنن . و تعجب بیشتر از رفتار مدیر بخش که اگر چه شاید از ما بزرگتر نباشه ولی 40 تا خط بیشتر از ما کد نوشته و امید پیشرفت ما در سایت به امثال ایشان است .

این کار از نظر من که تا حالا ندیده بودم جالب بود و خواهش میکنم کارهای مشابه هم قرارداده شود . دوستانی هم که قبلا تجربه این کارها را داشته اند ( و این کار برایشان تازگی نداره) ما از تجربیات خودشان بی نصیب نگذارند.

omid-vbAuto
یک شنبه 16 آبان 1389, 15:58 عصر
سلام
من تعجب میکنم که چرا بعضی دوستان با مسائل حاشیه ای اصل زحمت این دوستمون را ضایع میکنن . و تعجب بیشتر از رفتار مدیر بخش که اگر چه شاید از ما بزرگتر نباشه ولی 40 تا خط بیشتر از ما کد نوشته و امید پیشرفت ما در سایت به امثال ایشان است .

این کار از نظر من که تا حالا ندیده بودم جالب بود و خواهش میکنم کارهای مشابه هم قرارداده شود . دوستانی هم که قبلا تجربه این کارها را داشته اند ( و این کار برایشان تازگی نداره) ما از تجربیات خودشان بی نصیب نگذارند.

با تشکر از نظر لطفتون در اولین فرصت کارهای جدید دیگری رو هم براتون آماده می کنم.اما یه مشکل دارم و اونم اینکه باید اول از دوستمون (مدیر بخش) و همچنین افرادی رو که از قلم انداختم کسب تکلیف کنم و اگه اجازه دادن و خطای علمی ، انشائی ،چشم پزشکی و ... نداشت می آرم میذارم رو تاپیک .