PDA

View Full Version : سوال: تهیه یه فرم راهنما

nazanin0
شنبه 15 آبان 1389, 11:23 صبح
سلام دوستان
من قصد دارم در فرم اصلی برنامه buttonی با عنوان راهنما که توضیح مختصری(چند خطی) برای دکمه ها و فرم هایی که ممکن برای کاربر سوال برانگیز باشه قرار بدم . نمیخوام help کاملی باشه چون اصلاً نیازی نیست تا جایی که من از روی کتاب و cd آموزش متوجه شدم کنترلر یا امکانی که بشه باهاش داخل فرم متن نوشت وبرای زیبایی هم تصویری کنارش قرار داد وجود نداره .به نظر خودم رسید که توی فتوشاپ انجام بدم بعد بیارمش تو vb.net .حالا از شما دوستان تقاضا می کنم اگه نظری یا پیشنهادی در این زمینه دارید در اختیار من قرار بدید.

قبل از اینکه بخوام سوال کنم تو سایت جستجو کردم ولی چیزی که کار من رو راه بندازه پیدا نکردم اگه شما متن یا لینکی سراغ دارید که میتونه راهنماییم کنه لطفاً اینجا قرار بدید.

با تشکر از راهنمایی شما دوستان:تشویق:

shahab2025
شنبه 15 آبان 1389, 12:56 عصر
سلام
چرا از ToolTip استفاده نمیکنی
هم دم دست است هم شبیه عکس العمل های ویندوز است.

nazanin0
شنبه 15 آبان 1389, 16:22 عصر
سلام
از اینکه وقت گذاشتید وراهنمایی می کنید ممنون
خودم اول می خواستم همین کار رو انجام بدم ولی از tooltip معمولاً زمانی استفاده می شه که بخوای چند کلمه مختصر توضیح بدی نه اینکه چندین خط! چیز جالبی نمی شه

shahab2025
یک شنبه 16 آبان 1389, 09:15 صبح
سلام
پس بهنظر من یه فرم درست کن فقط یک کلید بازگشت داشته باشه و اطلاعات کمکی را در آم بنویس و برایش هر نوع زیبایی که میخوای بزار
بعدش با کلید F1 از روی فرم اصلی صداش کن و دیگه نیازی هم نیست که روی فرم اصلی کلیدی بزاری

nazanin0
یک شنبه 16 آبان 1389, 09:37 صبح
سلام
فکر میکنم که منظورم رو درست نرسونده باشم
شما اگه بخواین متن (چند خطی یا چند صفحه ای)رو توی فرم بنویسید با چی می نویسید؟
از اونجای که من هیچ کنترلی رو برای این کار در vb.net سراغ ندارم( اگر شما می شناسید لطفآ معرفی کنید) تصمیم داشتم که متن رو توی فتوشاپ حاضر کنم بعد بیارمش داخل فرم.
نمی دونم کار درستی یا نه اگه پیشنهاد بهتری دارید بفرمایید.
ممنون

shahab2025
یک شنبه 16 آبان 1389, 10:05 صبح
بازم سلام
ببین نازنین خانم
شما در پست اول گفتید که یک کمک چند خطی و گفتین نمیخواین help کاملی باشه من برای این کار دو راه مد نظرم را گفتم. که خودم بستگی به مقدار متن ازش استفاده میکنم اگر هم خواستید میتونید در کنار متن در روی فرم اصلی یا کمکی هر نوع عکسی (که شاید توی فتوشاپ تنظیم شده است) قرار بدین

اما در پست آخر گفتید چند صفحه ای :متعجب:
ما برای help چند صفحه ای یک فایل ورد یا پاورپوینت مینویسیم و میزاریم کنار برنامه اصلی

راستش را بخوای من گیج شدم :گیج: و نمی دونم دیگه کدوم راه برایتان مناسبتر است
بیشتر از این اگر بخواهید کمک کنم باید به من زنگ بزنید (02188308622 داخلی 5 ساعات اداری)

محسن شامحمدی
یک شنبه 16 آبان 1389, 11:41 صبح
پیشنهاد من:
یک فرم کوچولو درست کنید و بذارید گوشه صفحه اصلی
توی اون یک لیبل بکشید(که می تونه چندیدن خط رومایش بده)
حالا کنترل های روی فرمتون رو طوری تنظیم کنید که با ورود موس روی اون متن روی اون فرم عوض بشه.
می شه یک چیزی مثل Dynamic Help همین ویژوال استودیو!

nazanin0
یک شنبه 16 آبان 1389, 20:47 عصر
سلام
از هر دو دوست عزیز تشکر میکنم که وقت گذاشتید و راهنمایی میکنید.
هر دو پیشنهاد جالب بود اگر وقت داریدمیشه لطف کنید یه نمونه کوچیک برام بذارید تا بر اساس آنها کارم رو انجام بدم.:تشویق:

جناب shahab2025 از اینکه گیجتون کردم معذرت می خوام .(2-3 خط توضیح برای هر دکمه و فرم 2-3 صفحه میشه دیگه.)

shahab2025
دوشنبه 17 آبان 1389, 16:24 عصر
سلام
هر دو پیشنهاد جالب بود اگر وقت داریدمیشه لطف کنید یه نمونه کوچیک برام بذارید تا بر اساس آنها کارم رو انجام بدم.:تشویق:

این هم نمونه
(آبجکتهای روی فرم اصلی سوری هستند)