PDA

View Full Version : برای نمایش رکودهای جدول بهتر است از gridview استفاده کنیم یا از table مربوط به html

karimi.ali2005
شنبه 15 آبان 1389, 17:09 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان
برای نمایش رکوردها بهتر است از gridview با paging به صورت دستی(یعنی page آن را خودم درست کنم که مثلا 10 رکورد از پایگاه داده بخواند) استفاده کنم یا از تگ های html یعنی همان table(همان روشی که در asp و php استفاده می شود)

منظورم بیشتر این است که سرعت کدامیک از این دو روش برای بارگزاری سایت بهتر است.

mmnoody2006
شنبه 15 آبان 1389, 17:17 عصر
دوست عزیز با وجود مشکلات زیادی که gridview به بار میاره ولی بازم استفاده ازش راحتتر و
کلا در مقابل تیبل برتری داره :قهقهه:

karimi.ali2005
شنبه 15 آبان 1389, 18:25 عصر
شاید منظورم را درست نرسوندم
سادگی را نمیگم چون من دو روش را میتونم ایجاد کنم
منظور و تاکید بیشر من بر روی سرعت بار گزاری صفحه بود

mmnoody2006
شنبه 15 آبان 1389, 20:16 عصر
منظور منم از مشکلات سرعت بود :قهقهه:

aserfg
یک شنبه 16 آبان 1389, 07:11 صبح
karimi.ali2005 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=47176) عزیز
کار با تیبل کار حرفه ای هاست . و بسیار از حیث سرعت به صرفه است. به طور کلی کنترلهای اچ تی ام ال سرعت رندر شدنشون بسیار بالاتر از کنترلهای سمت سرور است .

alonemm
یک شنبه 16 آبان 1389, 09:25 صبح
استفاده از یک تیبل و کد نویسی به صورت دستی و استفاده از رویه های ذخیره شده یکی از بهترین و بالا ترین لود صفحات رو به شما میده.

aserfg
یک شنبه 16 آبان 1389, 12:10 عصر
اگه بحث سرعته که از DIV استفاده کنی بهتره اگه یه توضیح کوچیکی راجع به ریختن محتویات یه جدول که دارای فیلدهای مختلفی است در یه div!!!! توضیح کوچیکی بدی ما رو مستفیض کردی . !!!!!!!

اون چیزی که شما شنیدی برای layout صفحه مطرحه .

mmnoody2006
یک شنبه 16 آبان 1389, 18:14 عصر
کار با تیبل کار حرفه ای هاست . و بسیار از حیث سرعت به صرفه است. به طور کلی کنترلهای اچ تی ام ال سرعت رندر شدنشون بسیار بالاتر از کنترلهای سمت سرور است .

نه بابا اینقدر هم سخت نیست شما در مورد Data Table ها یه سرچ کن حالشو ببر
از نظر سرعت لود بخوای که آنچنان فرقی نداره یه نمه سریعتر لود می شه ولی
با CSS freandly به راحتی قابل حل می باشد :تشویق:

karimi.ali2005
دوشنبه 17 آبان 1389, 11:34 صبح
اگه بحث سرعته که از DIV استفاده کنی بهتره اگه یه توضیح کوچیکی راجع به ریختن محتویات یه جدول که دارای فیلدهای مختلفی است در یه div!!!! توضیح کوچیکی بدی ما رو مستفیض کردی . !!!!!!!

اون چیزی که شما شنیدی برای layout صفحه مطرحه .
کار خیلی سخت هم نیست من سعی میکنم از شی sqldatareader استفاده کنم چون شی خیلی سبک است و این شی یک متد به نام read داره که سطر به سطر جدول را پیمایش میکنه کافی از دستور Reaponse.write() استفاده کنده و تگ های html را داخل اون بزاری (tableیا div) اابته احتیاجی نیست تما م تگ ها را داخل response.write بنویسی کافی داخل یک حلقه گذاشته وفقط مقدار فیلد های جدول را داخل response بنویسی

با توجه به این شرایط باز هم سرعت فرق نمیکنهmmnoody2006