PDA

View Full Version : سوال: استفاده از نقشه در برنامه و حساس کردن آن

shytonak
یک شنبه 16 آبان 1389, 00:19 صبح
دوستان. بعضی از سایت ها مثل سایت آب و هوا شناسی میان یه نقشه مثل نقشه ایران قرار می دن و شما با کلیک کردن روی هر استان می تونی به اطلاعاتی که توی اون بخش هست دست رسی پیدا کرد.
حالا سوال من اینه که چطور می تونیم یه چنین نقشه ای توی برنامه تحت ویندوز قرار بدیم.

syntiberium
یک شنبه 16 آبان 1389, 02:30 صبح
با فلش این کار رو انجام بده خیلی راحتره . بعد اگه خواستی به برنامت ارتباطش بدی باید از FSComand استفاده کنی . البته توی سه بعدی هم می شه فقط اگه بلد باشی .
اگر روش های بالا به دردت نخورد باید دو تا picturebox داشته باشی و یکیش رو که نقشه اصلی هست رو به کاربر نشون بدی اون یکی که هر استانی یک رنگ برای خودش داره (باید بسازیش) یعنی مثلا تهران قرمز و اصفهان آبی و غیره رو دور از دید کاربر قرار بدی و هر جایی که کاربر روی picturebox اولی کلیک کرد مختصاتش رو بگیر و با getpixle رنگ آن نقطه را در picturebox دومی بیرون بکش و مثلا اگر قرمز بود برنامه باید مشخصات تهران را نمایش دهد .

danialafshari
یک شنبه 16 آبان 1389, 04:33 صبح
دوستان. بعضی از سایت ها مثل سایت آب و هوا شناسی میان یه نقشه مثل نقشه ایران قرار می دن و شما با کلیک کردن روی هر استان می تونی به اطلاعاتی که توی اون بخش هست دست رسی پیدا کرد.
حالا سوال من اینه که چطور می تونیم یه چنین نقشه ای توی برنامه تحت ویندوز قرار بدیم.
خوب باید کلیه ی استان ها رو جدا کنی و هر استان رو در یک picture box بزاری و کاربر روی هر استان یا همون picture box که کلیک میکنه به عنوان نقاط حساس یا دکمه عمل می کنند و می تونی تمام اطلاعات رو به کاربر نشون بدی

ایمان مدائنی
یک شنبه 16 آبان 1389, 07:42 صبح
نمونه داشتم برايت ضميمه كردم
موفق باشي عزيز

shytonak
سه شنبه 23 آذر 1389, 13:59 عصر
دوست من میشه یکم توضیح بدی این برنامه چطور کار می کنه قسمت متخصاتشو که توی فایل iranmap گذاشتی متوجه نمی شم.

FirstLine
شنبه 19 آذر 1390, 09:35 صبح
با سلام
(تاریخش مال قبله ، اما الان لازمم شده)
با تشکر از iman_lovely666
در این برنامه چجوری میشه استان کرج رو اضافه کرد و از داخل برنامه مثلا رنگ استان تهران را بدون حرکت موس عوض کرد؟
با تشکر

nazanin_z
شنبه 19 آذر 1390, 16:56 عصر
نمیشه یکم درمورد کدنویسیش توضیح بدین؟
خیلی جالبه

flash118
شنبه 19 آذر 1390, 21:29 عصر
با سلام عزیزان بعد از مدتی غیبت خوشحالم در خضور عزیزان هستم
خوب در مورد این فایلی که دوستمون گذاشته بود بگم که محتوای این پروژه یه فایل داره بانام IranMap.set که در اون تمام مشخصات لازم برای فوکوس توش هست و برنامه با بررسی موقعیت فعلی روی عکس و این مختصات شهر مورد نظر رو نمایش میده که میتونید با ویرایش این فایل شهر مورد نظرتون رو اضافه کنید موفق باشید بدرود

شفیعی
شنبه 29 بهمن 1390, 07:06 صبح
سلام
دوستان در مورد این برنامه سه تا سوال داشتم
1- فایلهای تصویری مربوط به این برنامه را چطوری میشه ساخت
2- فایل SET را چه جوری میتوان تولید کرد
3- من برنامه را دیدم و سعی کردم نوشته های توی فایل SET را فارسی بکنم اسم استانها را فارسی کرد ولی در برنامه اسمها را درست نمایش نمیدهم
من میخواستم وقتی روی استان کلیک میکنی یک صفحه دیگه مشابه این صفحه باز بشه و شهرستانهای همون استان را نمایش بدهد و بشود روی شهرستانها نیز همین کار را انجام داد .

mojinx
پنج شنبه 01 تیر 1391, 16:48 عصر
سلام
دوستان در مورد این برنامه سه تا سوال داشتم
1- فایلهای تصویری مربوط به این برنامه را چطوری میشه ساخت
2- فایل SET را چه جوری میتوان تولید کرد
3- من برنامه را دیدم و سعی کردم نوشته های توی فایل SET را فارسی بکنم اسم استانها را فارسی کرد ولی در برنامه اسمها را درست نمایش نمیدهم
من میخواستم وقتی روی استان کلیک میکنی یک صفحه دیگه مشابه این صفحه باز بشه و شهرستانهای همون استان را نمایش بدهد و بشود روی شهرستانها نیز همین کار را انجام داد .

سلام برای فارسی کردن کافیه فایل Set رو باز کنید و با UTF-8 ذخیره کنید