PDA

View Full Version : آموزش: نصب VB6 بر روی Windows 7

mansour01
یک شنبه 16 آبان 1389, 02:46 صبح
سلام دوستان
راستش من یه جستجو کردم و دیدم تاپیک خاصی در مورد راهنمای نصب vb6 در ویندوز 7 بصورت گام به گام وجود نداره . این آموزش رو که خودم تست کردم و بدردم خورد رو برای شما هم قرار میدم . امیدوارم مفید واقع بشه

===========--===========

1) ابتدا UAC رو غیر فعال کنید ( Control Panel ---> User Accounts ----> Change User Accounts Control Setting )

2. سپس CD نصب رو وارد کنید و بعد از بالا اومدن Autorun (در صورت بالا اومدن) اونرو ببندید . داخل Cd نصب به دنبال فایل SETUP.EXE بگردید ، روش راست کلیک کنید و گزینه Run as Administrator رو از منوهای بالا اومده انتخاب کنید .

3. خطایی مبنی بر ناسازگار بودن این ورژن از ویژال بیسیک با ویندوز Seven نمایش داده میشه که با کلیک بر روی Run Program اونرو نادیده می گیریم .

4. خب مراحل نصب رو طبق روال عادی پیش ببرید تا به جایی میرسید که باید Custom Installation رو انتخاب کنید . از گرینه های موجود تیک همه موارد رو بردارید و فقط گزینه های زیر رو تیک بزنید و انتخاب کنید .

Microsoft Visual Basic 6.0
ActiveX
Data Access
Graphics

از اینجا به بعد نصب رو طبق روال عادی پیش میبریم .

5. برای امنیت بیشتر ، مجددا UAC ویندوز رو فعال کنید .

مشکل 1 : حرکت دادن کنترل های روی ویبی آزاد دهنده هستند .
راه حل اول : عده ای از دوستان استفاده از Theme Basic رو برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنند
راه حل دوم :
وارد فولدر Visual Studio بشوید :

بطور پیش فرض : C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98روی فایل VB6.EXE راست کلیک کنید و گزینه Properties رو انتخاب کنید . از سربرگ های موجود ، سربرگ Compatibility رو انتخاب کنید و گزینه های زیر رو در اون انتخاب کنید .

Run this program in compatibility mode for : Windows XP [Service Pack 3
Disable Visual Themes
Disable Desktop Composition
Disable display scaling on high DPI settings

و با کلیک بر گزینه Ok تغییرات رو تائید کنید .

* می تونید Disable Visual Themes رو فعال نکنید ، یکبار بدون این گزینه برنامه رو اجرا کنید تا ببینید مشکل کنترل ها پابرجا میمونه یا خیر .

مشکل 2 :عدم سوپورت کنترل ها از گزینه Right to Left .
راه حل :
به تاپیک زیر مراجعه کنید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=939995#post939995

مشکل 3 :خطای Java VM Runtime در هنگام نصب .
راه حل :
یک فایل خالی در پوشه Windows با نام MSJAVA.DLL ایجاد کنید . مطمئن شوید بعد از نصب برنامه حتما این فایل رو پاک کنید.

مشکل 4 : ایجاد اشکال در استفاده از کامپونت VB6IDEMouseWheelAddin.dll برای Scroll موش .
راه حل : هنگام رجیستر کردن دستی مطمئن شوید کنسول CMD شما با دسترسی Administrator راه اندازی شده .

-----
دوستان در صورتی که با موارد جدیدی برخورد میکنید ، لطف کنید و اونرو با عنوان "مشکل" و "راه حل" در همین تاپیک مطرح کنید . خواهشا از گفتگو در زمینه نصب و خطاهای پیرامون بپرهیزید تا تاپیک بصورت چکیده مطالب آموزشی فعال بمونه .

با تشکر از همه شما دوستای گلم

ModernWarfare
یک شنبه 16 آبان 1389, 09:17 صبح
رجیستر کردن اکتیوکس ها چی...

kooroush
یک شنبه 14 آذر 1389, 17:33 عصر
سلام من برنامه ام رو تو اکس پی ستاپ کردم و وقتی تو سون نصبش می کنم 2 تا فرم اولم باز میشه اما بعد ارور میده !! چیکار کنم ؟؟
مشکل کجاست . ؟؟
تو تمام اکس پی ها جواب می ده برنامه رو !

MEHR_2008
دوشنبه 22 آذر 1389, 13:31 عصر
سلام
من يك مشكل با سون دارم . تاپيك هم زدم ولي كسي جوابمو نداد . مشكل در grid ها در وي بي 6 و ويندوز 7 هستش. مثلا وقتي روي يك ستون از گريد دابل كليك كنم و روتيني هم واسه دابل كليك ننوشته باشم ميپره توي روتين key press و خودش يك key code برميگردونه و كارو خراب ميكنه . كسي ميدونه مشكل چيه؟