PDA

View Full Version : گفتگو: مبدل Dos به ویندوز با #C

علیرضا حسن زاده
یک شنبه 16 آبان 1389, 18:56 عصر
دوستان من کلاس تبدیل متن فارسی تحت Dos به ویندوز رو نوشتم لطفا درباره کاراییش نظر بدین؟
از کلاس تو یه برنامه نمونه هم استفاده کردم که نحوه کار با اون رو می تونید ببنید:خجالت:
تو برنامه در فیلد اول متن تحت داس رو Copy&Pase کنید بعد با کلیک بر روی دکمه تبدیل متن تبدیل شده رو در فیلد دوم دریافت کنید. اگه متن تبدیل شده برعکس بود پارامتر دوم تابع GetWin رو True قرار بدین:متفکر:

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 17 آبان 1389, 11:39 صبح
کسایی که دانلود کردن نظری ندارن؟

علیرضا حسن زاده
یک شنبه 30 آبان 1389, 07:55 صبح
این طور که به نظر میاد اطلاعات شما در زمان تبدیل دچار تغییر شده وکاراکترهای اسکی به یونیکد تبدیل شدن
برای اینکه بتونین نتیجه درست رو بدست بیارین می تونید مستقیما از همون فایل DBF تحت داس به عنوان سورس استفاده کنیدکه در این مورد می تونم کمکتون کنم راحت تر هم هست چون دیگه نیازی به تبدیل اون به Excel ندارین

ahmad-hagh
یک شنبه 30 آبان 1389, 08:32 صبح
برنامت کار نمیکنه رفیق

علیرضا حسن زاده
یک شنبه 30 آبان 1389, 09:04 صبح
برنامت کار نمیکنه رفیق
شما لطف می کنید دادهایی رو که با برنامه تست کردین رو ارسال کنید(در صورت امکان)
خوشحل می شم بتونم با نظرات شما برنامه رو اصلاح کنم

nasseritemp
یک شنبه 30 آبان 1389, 09:06 صبح
از همون فایل DBF تحت داس به عنوان سورس استفاده کنیدکه در این مورد می تونم کمکتون کنم راحت تر هم هست چون دیگه نیازی به تبدیل اون به Excel ندارین
فایل dbfرو میتونید از آدرس زیر دریافت کنید.
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=60617&d=1290319312

علیرضا حسن زاده
یک شنبه 30 آبان 1389, 09:16 صبح
فایل dbfرو میتونید از آدرس زیر دریافت کنید.
لطف کنید فایل فارسی ساز برنامه تون رو هم ارسال کنید تا کدهای اون رو به Dll اضافه کنم

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 02 آذر 1389, 07:36 صبح
دوست عزیز شما باید برنامه ای که محیط برنامه تحت داس تون رو فارسی میکنه رو ارسال کنید این برنامه عملا هیچ فارسی سازی در محیط نمیکنه که بشه کدهاش رو فهمید

nasseritemp
سه شنبه 02 آذر 1389, 12:08 عصر
دوست عزیز شما باید برنامه ای که محیط برنامه تحت داس تون رو فارسی میکنه رو ارسال کنید این برنامه عملا هیچ فارسی سازی در محیط نمیکنه که بشه کدهاش رو فهمید
شايد اين فايلها به دردتون بخوره

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 02 آذر 1389, 12:22 عصر
شايد اين فايلها به دردتون بخورهدوست عزیز برنامه شما رو دیدم همونیه که مورد نیاز بود
اما چون به صورت غیر استاندارد (البته با توجه به شرکت های دیگه) فارسی سازی شده و به نظرم کاراکترهای فارسیش کامل تره ولی کد کاراکترها کلا فرق میکنه و یه کم زمان میبره تا این کار رو انجام بدم البته اگه مایل باشین می تونم کد کلاس DLL رو هم براتون بزارم که خودتون انجام بدین

nasseritemp
چهارشنبه 03 آذر 1389, 07:41 صبح
دوست عزیز برنامه شما رو دیدم همونیه که مورد نیاز بود
اما چون به صورت غیر استاندارد (البته با توجه به شرکت های دیگه) فارسی سازی شده و به نظرم کاراکترهای فارسیش کامل تره ولی کد کاراکترها کلا فرق میکنه و یه کم زمان میبره تا این کار رو انجام بدم البته اگه مایل باشین می تونم کد کلاس DLL رو هم براتون بزارم که خودتون انجام بدین

میشه بگید که کد کاراکترها رو چطوری بدست میارند. و سئوال دوم این که روش استفاده از این فارسی ساز در دات نت چگونه است؟
با تشکر

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 03 آذر 1389, 07:51 صبح
من سورس DLL رو به همراه برنامه ای برای نمایش کد کاراکترها در داس براتون گذاشتم
البته برای اینکه بتونید کد کارکترها رو از طریق ویندوز ببینید می تونید باید با یه برنامه ای مثل NC کار کنید به این صورت که اول NC رو باز کنید بعد فایل فارسی ساز رو که ارسال کردید رو اجرا کنید در آخر برنامه ای که براتون ارسال کردم رو اجرا کنید تو یه صفحه کد کاراکترهای 128 تا 255 رو به صورت کد=مقدار براتون نمایش میده که می تونید DLL رو براساس اون کدها اصلاح کنید

nasseritemp
چهارشنبه 03 آذر 1389, 19:50 عصر
من سورس DLL رو به همراه برنامه ای برای نمایش کد کاراکترها در داس براتون گذاشتم
البته برای اینکه بتونید کد کارکترها رو از طریق ویندوز ببینید می تونید باید با یه برنامه ای مثل NC کار کنید به این صورت که اول NC رو باز کنید بعد فایل فارسی ساز رو که ارسال کردید رو اجرا کنید در آخر برنامه ای که براتون ارسال کردم رو اجرا کنید تو یه صفحه کد کاراکترهای 128 تا 255 رو به صورت کد=مقدار براتون نمایش میده که می تونید DLL رو براساس اون کدها اصلاح کنید
خیلی ممنون از راهنماییتون.
من با روشی که شما گفتید خروجی زیر رو بدست آوردم.
فقط اگه امکان داره منو راهنمایی کنید که چطوری این کاراکترها رو میتونم به یک فایل مثل text انتقال بدم یا اصلا معادل اونها رو در محیط برنامه نویسی مثل سورس dll ای که فرستادید استفاده کنم.(می بخشید که سئوالم اینقدر سطحی هست. راستش من زیاد وقت ندارم و تا وقتی که این تبدیل رو انجام ندم و مقدار هر فیلد رو به صورت صحیح بدست نیارم نمیتونم برنامه اصلی رو شروع کنم) باز هم از لطف و کمکتون تشکر میکنم.

علیرضا حسن زاده
شنبه 06 آذر 1389, 08:09 صبح
اینکه شما نمی تونید کاراکترها فارسی رو ببنید به این دلیله که باید برتنامه درحال Fullscreen اجرا بشه برای راحتی هم همون طور که گفتم می تونید از NC استفاده کنید و از داخل NC بعد FullScreen کردن(Ctrl+Enter) می تونید اول برنامه فارسی ساز رو اجرا کنید بعد برنامه نمایش حروف رو حالا بستگی به خودتون داره می تونید خروجی نمایش داده شده رو ری یک برگ کاغذ چاپ یا یاد داشت کنید یا با ALT+TAB به ویژوال استدیو برگردین و کدها رو براساس اونی که نمایش داده شده اصلاح کنید کار زیادسختی نیست

علیرضا حسن زاده
شنبه 06 آذر 1389, 12:56 عصر
فایل رو دانلود کنید و برنامه Show.exe رو اجرا کنید می تونید کاراکترها رو ببینید (البته در صورت استفاده از ویندوز XP)

nasseritemp
شنبه 06 آذر 1389, 14:01 عصر
ممنون آقاي حسن زاده.
يك سئوال ديگه داشتم و اون هم اين كه كدها ؛ كد اسكي كاراكترها هستند؟ اگرامكان داره الگوريتمتون رو بر روي جدول زير امتحان كنيد.(من موفق نشدم)
باتشكر
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=60617&d=1290319312

علیرضا حسن زاده
شنبه 06 آذر 1389, 15:56 عصر
يك سئوال ديگه داشتم و اون هم اين كه كدها ؛ كد اسكي كاراكترها هستند؟
بله اعداد، کد اسکی و مقابلشون کاراکتر متناظر با اون کد نمایش داده میشه
الگوریتم خاصی نداره فقط باید تو رشته ای که از دیتا بیس می گیرید کاراکترهای متناظر رو جایگزین کنید تو دیتابیس شما هم صد درصد جواب میده حالا من نمی دونم شما چجوری کار کردین که کاراکترا تبدیل نشدن چون من فایل شما رو باز کردم و اطلاعات درست نشون داده می شد (فکر کنم مربوط به قیمت دلار و ... اینا بود)
این مبدلی هم که می بنید اینجا گذاشتم فقط واسه گذاشتن تو سایت طراحی نکردم یه موردی برای خودم که باید اطلاعات یه برنامه تحت داس رو به برنامه خودم تو ویندوز منتقل می کردم بعدکه طراحی تموم شد و کارم راه افتاد گفتم بزارم اینجا تا شاید به درد یکی بخوره.
و چون مورد شما فرق می کنه و فقط به درد کار خودتون میخوره (منظورم مبدله) اگه شما اصرار به تبدیل فایل دارین می تونم برنامه ای براتون بنویسم که فایل بانک فاکس پرو شما رو بگیره و یه دیتابیس اکسس براتون تحویل بده اگه مایل بودین PM بدین تا بیشتر دربارش صحبت کنیم

sajjad_kochekian
یک شنبه 19 دی 1389, 19:45 عصر
سلام من از كلاس شما استفاده كردم. تبديل ميكنه ولي حروف را از آخر به اول تبديل مي كنه

مشكل از كجاست.
فايل ضميمه رو مي تونيد با Notpad باز كنيد

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 20 دی 1389, 13:17 عصر
می تونید قبل از تبدیل متن رو Reverse کنید

sajjad_kochekian
دوشنبه 20 دی 1389, 22:47 عصر
چطوری این کار را باید انجام بدم؟

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 21 دی 1389, 08:23 صبح
اگه پارامتر دوم تابع GetWin رو True قرار بدین اینکار خود به خود انجام میشه برای یادگیری روش کار هم می تونید بدنه تابع رو مطالعه بفرمایید ولی کلا کار راحتی هست

sajjad_kochekian
پنج شنبه 04 فروردین 1390, 20:42 عصر
سلام
من یک مشکل دیگه با این کانورتر پیدا کردم.

متن هایی که هم فارسی دارند هم انگلیسی به مشکل بر می خوریم.

چون که متن انگلیسی بر عکس میشه.

برای رفع مشکل چیکار میشه کرد.

javad_r_85
پنج شنبه 04 فروردین 1390, 21:41 عصر
یه سوال اگر بخواهیم یه متن را به داس تبدیل کنی باید چه کار کنیم؟؟

علیرضا حسن زاده
شنبه 06 فروردین 1390, 23:49 عصر
سلام
من یک مشکل دیگه با این کانورتر پیدا کردم.

متن هایی که هم فارسی دارند هم انگلیسی به مشکل بر می خوریم.

چون که متن انگلیسی بر عکس میشه.

برای رفع مشکل چیکار میشه کرد.
متن انگلیسی رو می تونید بعد از تبدیل دوباره برعکس کنید اگه توجه کنید این کار برای اعداد به صورت اتوماتیک تو کد انجام میشه

علیرضا حسن زاده
شنبه 06 فروردین 1390, 23:50 عصر
یه سوال اگر بخواهیم یه متن را به داس تبدیل کنی باید چه کار کنیم؟؟
این قسمت رو هنوز تو #C پیاده سازی نکردم ولی تو VB به صورت ActiveX دارم و میشه تو #C استفاده کزد

sajjad_kochekian
جمعه 12 فروردین 1390, 00:13 صبح
ولی دوباره متن فارسی برعکس میشه اون موقع چیکار کنم.

متن انگلیسی رو می تونید بعد از تبدیل دوباره برعکس کنید اگه توجه کنید این کار برای اعداد به صورت اتوماتیک تو کد انجام میشه

علیرضا حسن زاده
جمعه 12 فروردین 1390, 22:07 عصر
ولی دوباره متن فارسی برعکس میشه اون موقع چیکار کنم.
احتمالا به الگریتم کار توجه نکردین چون این اتفاق برای اعداد نمیفته (به کد توجه کنید) اگه قیمت حروف انگلسی رو هم مثل اعداد پباده سازی کنید مشکل حل میشه

sajjad_kochekian
شنبه 20 فروردین 1390, 23:58 عصر
شما اصلاح شده این موضوع را ندارید؟

علیرضا حسن زاده
یک شنبه 21 فروردین 1390, 07:55 صبح
فعلا ندارم

علیرضا حسن زاده
پنج شنبه 23 آذر 1391, 10:36 صبح
965779657896579نمونه برنامه برای استفاده از کلاس رو برای یک یاز دوستان ایجاد کردم
اینجا هم میزارم تا درصورت نیاز دیگر دوستان مورد استفاده قرار بگیره البته چون اینبرنامه جهت تست هست روش استفاده شده برای دیتابیس های بزرگ مناسب و سریع نیست که اون هم برمیگرده به نوع واکشی اطلاعات از دیتابیس

درایور مورد نیاز برای دیتابیس های فاکس پرو هم ضمیمه برنامه هست