PDA

View Full Version : سوال: آيا امكان ايجاد يك شبكه با استفاده از خط تلفن و تماس گرفتن با مقصد هست؟

Rejnev
یک شنبه 16 آبان 1389, 19:53 عصر
سلام
من ميخوام دو سيستم رو كه مودم دايال آپ و خط تلفن دارن رو به هم به صورت موقت وصل كنم.
يعني وقتي يك طرف شماره مقصد رو دايال كرد و ارتباط تلفني برقرار شد بتونم حالتي مثل شبكه LAN داشته باشم كه در اون به برخي منابع دسترسي داشته باشم. آيا امكانش هست؟
در ضمن قصد استفاده از اينترنت و برنامه هايي مثل TeamViewer رو هم ندارم
با تشكر

razeghi_loved
یک شنبه 16 آبان 1389, 22:29 عصر
مراحل زیر رو درست کن برو جلو

razeghi_loved
دوشنبه 17 آبان 1389, 07:45 صبح
اینها رو درست کردی مثل اینه که شما یک ISP شدید حالا کافیه طرف مقابل یک کانکشن معمولی درست کنه و تلفن شما رو بده و با اون رمز و نامی که شما براش درست کردین همین البته تنظیمات خیلی بیشتری هم داره که کلی داستان داره اما به هم وصل می شید و مثل شبکه داخلی می شه

ژوپیتر
دوشنبه 17 آبان 1389, 08:11 صبح
اگه کار خیلی پیچیده ای نداری مثلا فقط برای ارسال فایل میخوای اونها رو به هم وصل کنی و نمی خوای نرم افزاری هم نصب کنی از Hyper terminal استفاده کن، نحوه استفاده و ارسال فایل هم در اینترنت هست.

Rejnev
دوشنبه 17 آبان 1389, 11:02 صبح
اگه کار خیلی پیچیده ای نداری مثلا فقط برای ارسال فایل میخوای اونها رو به هم وصل کنی و نمی خوای نرم افزاری هم نصب کنی از Hyper terminal استفاده کن، نحوه استفاده و ارسال فایل هم در اینترنت هست.
چرا ميخوام ترجيحا شبكه بشن تا بتونم برنامه ام رو به يك ديتابيس توي يك مكان ديگه وصل كنم.
البته حتي ميخوام با برنامه نويسي به مقصد كانكت بشم تا ارتباط برقرار بشه و ديتا رو به مقصد ارسال كنم. همون موردي كه رازقي عزيز گفت كه يك كانكشن بهمون ميده. ميخوام حالا با همون كانكشن و با كد نويسي به مقصد وصل شم

razeghi_loved
دوشنبه 17 آبان 1389, 13:22 عصر
شما همون راه که گفتم برین مشکلتون حل می شه اما اگر از هایبر ترمینال استفاده کنید اصلا به درد کار شما نمی خوره اما با این کار می تونی یه شبکه مجازی راه بندازی باز سوالی داشتی بپرس

Rejnev
دوشنبه 17 آبان 1389, 13:37 عصر
شما همون راه که گفتم برین مشکلتون حل می شه اما اگر از هایبر ترمینال استفاده کنید اصلا به درد کار شما نمی خوره اما با این کار می تونی یه شبکه مجازی راه بندازی باز سوالی داشتی بپرس
چشم. مرسي گرفتم چي كار كنم.
ولي توي ويندوزي مثل 7 همچين ويزاردي رو پيدا نكردم.(اين يك)
و دو اينكه براي اتصال آيا حتما بايد دستي كانكشن رو باز كنيم و ديال كنيم. و آيا در مقصد نياز به كار خاصي نيست(يا بصورت اتومات تماس رو answer ميكنه.)
و در نهايت اينكه آيا به هر كامپيوتري كه يوزر پس رو داره اجازه كانكت ميده يا نه بايد در همون ويزارد و در مرحله User Permission براش تعيين كنيم.

razeghi_loved
دوشنبه 17 آبان 1389, 18:02 عصر
من نمی دونم تو ویندوز سون داریم یا نه اما اگر هم نداشته باشیم باید از برنامه های موجود استفاده کنید مثل vpn connection
اون کارهایی که گفتم و عکسش در بالا بود در کامپیوتر مقصد باید انجام بدین و در سیستمی که می خواهد وصل بشود فقط یک کانکشن معمولی کافیه و لازم به تنظیمات دیگه ای نداره و به صورت خودکار بعد از دو یا سه بوق خودش جواب می ده دقت کن هر موقعه که حتی تلفنی هم زده بشه باز سیستم جواب می ده پس باید در مواقع غیر لازم غیر فعال کنی
در ضمن می تونی یه کاربر درست کنی و به هر کی خواستی بد با تنظیمات خاص خودت
منظورت از جمله آخرت رو نفهمیدم

Saeed_m_Farid
دوشنبه 17 آبان 1389, 19:03 عصر
توي ويندوزي مثل 7 همچين ويزاردي رو پيدا نكردم.
براي اتصال آيا حتما بايد دستي كانكشن رو باز كنيم و ديال كنيم. و آيا در مقصد نياز به كار خاصي نيست(يا بصورت اتومات تماس رو answer ميكنه.)
آيا به هر كامپيوتري كه يوزر پس رو داره اجازه كانكت ميده يا نه بايد در همون ويزارد و در مرحله User Permission براش تعيين كنيم.

سلام
می بخشید وسط بحث تون وارد میشم، اهههممم! :چشمک: :

فرقی نمیکنه، تو ویندوز 7 هم هست : اینجا (http://www.sevenforums.com/tutorials/4517-virtual-private-network-vpn-enable-incoming-vpn-connections.html) رو ببینید و اینجا (http://www.groovypost.com/howto/microsoft/setup-vpn-pptp-host-on-home-windows-7/)
بله باید دستی Dial کنید، یا اگه میخواهید روال کار شماره گیری، اتوماتیک باشه : Shortcut کانکشن Dial-up ای که درست کردید رو بذارید تو Startup یا یک Schedule واسش تعریف کنید که تو زمان خاصی کانکت کنه؛ خودبخود کی باید کانکت بشه؟ البته می تونید تنظیم کنید که اگه کانکشن افتاد (یعنی DC شدین)، دوباره شماره گیری کنه؛ سمت مقصد هم که razeghi_loved گفتند.
آره، هرکسی User و Pass و شماره تلفن رو داشته باشه میتونه به سیستم مقصد وصل بشه مگر اینکه تو مرحله آخر که razeghi_loved عکس هاش رو لطف کردن قرار دادن، شما Incoming Connection ها رو بر حسب محدوده یا تک IP محدود کنید.

آ.ت. : راستش یکبار همین سه چهار روز پیش تو یک تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=257469) یه پست دادم بین صحبت های کابران با کلی تفصیلات و عکس و ... به خیالم کمکی کرده باشم؛ کلی بد و بیراه بود که شنیدم! گفتم شاید اینجا هم ناراحت بشید، اجازه گرفتم!

razeghi_loved
دوشنبه 17 آبان 1389, 23:44 عصر
می دونم آف تاپیک هست اما شرمنده که می دم اما فروم برای شخص خاصی نیست و همه می تنند نظر خودشون رو بدهند تا مشکل شخص و اشخاص حل بشه اون شخصیت یک فرد رو می رسونه
مممنون که گفتین در ویندوز سون کجاست آخه من کار نکرده باهاش ما فعلا با همون xp کار می کنیم