ورود

View Full Version : ساخت کانکشن

<برنامه نویس>
یک شنبه 16 آبان 1389, 20:22 عصر
سلام

من یک وب سایت نوشتم روی لوکال درست کار میکنه و اینم کانکشن که من ساختتم

private string connectionString = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\home\naeim .ir\App_Data\wtgr.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

حالا میشه بگید وقتی روی سرور بخوام قرار بدم باید جطوری تغییرش بدم

aminghaderi
یک شنبه 16 آبان 1389, 23:20 عصر
سلام

<connectionStrings>
<add name="Connection1" connectionString=" Data Source=.; User ID=MyDB; Password=tybnds4389tr; Initial Catalog=MyDB; " />
</connectionStrings>

<برنامه نویس>
دوشنبه 17 آبان 1389, 00:16 صبح
دوست من میشه توضیح بدید این فیلد ها چطوری نوشته میشه اسم سرور کجاست -اسم فایل و بقیه مسخصات

aminghaderi
دوشنبه 17 آبان 1389, 00:41 صبح
دوست من میشه توضیح بدید این فیلد ها چطوری نوشته میشه اسم سرور کجاست -اسم فایل و بقیه مسخصات
مشخصه دیگه...
می گن البرنامه نویسون فل اشاره!:لبخند:

Data Source=.
. همون سرور نیم شما هست که بعضی اوقات localhost هم می شه و بعضی اوقات هم یه ip چند رقمه که ظاهرا مربوط به اسکیوال روی هاست ، می شه.

User ID=MyDB;
mydb هم که username دیتابیس شماست.

Password=tybnds4389tr;
tybnds4389tr پسورد دیتابیس شماست.

Initial Catalog=MyDB
MyDB اسم دیتابیس شماست.

موفق باشید.

<برنامه نویس>
دوشنبه 17 آبان 1389, 02:26 صبح
ممنون از توضیحات شما فقط نفهمیدم اسم فایل رو باید کجا بدم و فایل روتوی همون شاخته app_Data باید باشد یا در شاخه دیگری کپی منم

Himalaya
دوشنبه 17 آبان 1389, 03:12 صبح
تو حالتی که جناب aminghaderi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=91679) گفتن دیگه مسیر فایل نداریم
شما از طریق sqlserver management studio یا از طریق کنترل پنل سایتتون دیتابیستون رو تو sql رو هاست Attach میکنید و تو Initial Catalog اسم دیتابیستون رو میگید. تو کنترل پنل سایتتون معمولا یه گزینه به اسم
ms sql server 2005 وجود داره که داخل اون یه add database و add user هستش. اول از add user یه نام کاربری همراه یه پسورد ایجاد کنید. این نام کاربری و پسورد همونی هستش که تو کانکشن استرینگ تو پست دوم با user id , password مشخص شده. بعد که db رو به روش گفته شده رو هاست attach کردید ، این نام کاربری رو به اون نسبت میدید. (موقع ایجاد یوزر خودش میپرسه که میخوای رو چه دیتابیسی اعمال یشه این یوزر)
همین

roomezonline
دوشنبه 17 آبان 1389, 07:11 صبح
سلام

من یک وب سایت نوشتم روی لوکال درست کار میکنه و اینم کانکشن که من ساختتم

privatestring connectionString = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\home\naeim .ir\App_Data\wtgr.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
حالا میشه بگید وقتی روی سرور بخوام قرار بدم باید جطوری تغییرش بدم

سلام دوست عزیز

اول اینکه هر هاست معمولا کانکشن مخصوص به خود رو داره که بعد از اپلود و اتچ کردن بانک باید اون رو وب کانفیگ پروژه بذاری

بعد به جای کانکش بالا شما از این استفاده کن . خودش هرجا که پروژت باشه پبدا میکنه

<connectionStrings>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\data.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=50;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>

<برنامه نویس>
دوشنبه 17 آبان 1389, 17:54 عصر
یه سوال من کلا تنظیمات کانکشن رو توی web config ننوشتم یک کلاس دارم که تو اون کلاس نوشتم حالا اگه من میخوامip سرور رو بتویسم localhost بعد وقتی کمپایل میکنم خطا نمیده

aminghaderi
دوشنبه 17 آبان 1389, 18:42 عصر
اول اینکه هر هاست معمولا کانکشن مخصوص به خود رو داره
تمام کانکشن ها به یه صورت هستند.
فقط گاهی جای localhost با .(dot) یا ip دیتابیس هاست فرق می کنه.
شخصا تا بحال بیشتر از 5 یا 6 تا هاستینگ مختلف سایت آپ کردم که همگی به یه شکل بوده اند.

موفق باشی.

aminghaderi
دوشنبه 17 آبان 1389, 18:54 عصر
یه سوال من کلا تنظیمات کانکشن رو توی web config ننوشتم یک کلاس دارم که تو اون کلاس نوشتم حالا اگه من میخوامip سرور رو بتویسم localhost بعد وقتی کمپایل میکنم خطا نمیده
اون طوری اشتباه هست ، شما باید توسط وب کانفیگ کار کنی که بتونی راحت دیتابیستون رو Change کنید.
این موضوع هم در web-app و هم desktop-app باید رعایت بشه .
به این صورت :
در وب کانفیگ خط زیر رو اضافه می کنیم (درجای خودش) :

<connectionStrings>

<add name="Connection1" connectionString=" Data Source=.; User ID=MyDB; Password=tybnds4389tr; Initial Catalog=MyDB; " />

</connectionStrings>

در صفحه .cs یا کلاس کد زیر را اظافه می کنیم :

1- name Space مورد نیاز :

System.Web.Configuration

کد ارتباط با کانکشن وب کانفیگ :

Cnn.ConnectionString = WebConfigurationManager.ConnectionStrings["Connection1"].ConnectionString;

موفق باشی.

<برنامه نویس>
سه شنبه 18 آبان 1389, 03:01 صبح
اون طوری اشتباه هست ، شما باید توسط وب کانفیگ کار کنی که بتونی راحت دیتابیستون رو Change کنید.
این موضوع هم در web-app و هم desktop-app باید رعایت بشه .
به این صورت :
در وب کانفیگ خط زیر رو اضافه می کنیم (درجای خودش) :

<connectionStrings>

</connectionStrings>

در صفحه .cs یا کلاس کد زیر را اظافه می کنیم :

1- name Space مورد نیاز :

System.Web.Configuration

کد ارتباط با کانکشن وب کانفیگ :

Cnn.ConnectionString = WebConfigurationManager.ConnectionStrings["Connection1"].ConnectionString;

موفق باشی.
ممنون مناز این روش شما استفاده کردم حواب داد اما اگه یوز و پسورد بانک اطلاعاتی با ویدندوز یکی باشه و از login ویندوز استفاده کنه اونو باید جطوری تنظیم کنم

<برنامه نویس>
سه شنبه 18 آبان 1389, 14:44 عصر
یه سوال دیگه هم داشتم جطوری میتونم ریموت به دیتابیس وصل بشم و بتونم باهاش کار کنم

aminghaderi
سه شنبه 18 آبان 1389, 16:15 عصر
یه سوال دیگه هم داشتم جطوری میتونم ریموت به دیتابیس وصل بشم و بتونم باهاش کار کنم

بعد از کلیک بروی ایکن sql Management روی دسکتاپ سیستمتون :
server name :mssql.mysite.com
authentication:sql server authentication
user:dbusername
password:dbpassword

کلیک بروی connect.

نکته :

server name :mssql.mysite.com
اگر جواب نداد با پشتیبان هاستینگتون صحبت کنید و بخواهید تا ip اسکیول سرور رو به شما بدهد.
بعد جایگزین کنید (مثلا):
server name:42.58.642.178,1893

موفق باشید.

<برنامه نویس>
سه شنبه 18 آبان 1389, 17:32 عصر
من خودم به سروردسترسی دارم جطوری می تونم اپی این sql server را پیدا کنم -ریموت به سرور وصل می شم -اما این حوری سخته سرعت منده -می خوام sql server وصل بسم که راحت تر کار کنم

بعد واسه ip

74.65.1732.144,3030 یا باید از : استفاده کنم

aminghaderi
سه شنبه 18 آبان 1389, 21:37 عصر
من خودم به سروردسترسی دارم جطوری می تونم اپی این sql server را پیدا کنم -ریموت به سرور وصل می شم -اما این حوری سخته سرعت منده -می خوام sql server وصل بسم که راحت تر کار کنم
بعد واسه ip
74.65.1732.144,3030 یا باید از : استفاده کنم

متوجه سوالتون نشدم؟!
ولی برای کاکت شدن از 74.65.1732.144,3030 استفاده کنید درسته.
سرعت هم خوب پایین هست البته برای ایران نه مسکو ، اونجا که باید سرعت خوب باشه؟!

<برنامه نویس>
سه شنبه 18 آبان 1389, 23:19 عصر
اقا سلام این خطا رو میده

TITLE: Connect to Server
------------------------------
Cannot connect to 74.81.173.154,3030.
ADDITIONAL INFORMATION:
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: TCP Provider, error: 0 - No connection could be made because the target machine actively refused it.) (Microsoft SQL Server, Error: 10061)
For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=10061&LinkId=20476
BUTTONS:
OK

aminghaderi
چهارشنبه 19 آبان 1389, 14:57 عصر
اقا سلام این خطا رو میده

TITLE: Connect to Server
Cannot connect to 74.81.173.154,3030.
ADDITIONAL INFORMATION:
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: TCP Provider, error: 0 - No connection could be made because the target machine actively refused it.) (Microsoft SQL Server, Error: 10061)
For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=10061&LinkId=20476
BUTTONS:
OK

سلام.
لینک واسه من باز نشد.
ولی اگر sql 2008 استفاده می کنید ، یک باگ کوچیک در نرم افزار بوده که خود ماکروسافت برطرفش کرده .
قبل تر توی سیستم راهکارش رو داشتم ، که توسط یکی از پشتیبان های هاستینگی که باهاشون قرار داد دارم راهنمایی شده.
البته من باگ رو بهش معرفی کردم!:لبخند:
اما اگر از sql 2005 استفاده می کنید ، نباید مشکلی پیش بیاد.
مگر اینکه ip رو اشتباه به شما داده باشه.

<برنامه نویس>
چهارشنبه 19 آبان 1389, 17:09 عصر
نه این همون اپی سرور منه من خودم به سرور دسترسی دارم فقط از پورتش اطمینان ندارم باید چطوری برم ببینم رو چه پورتیه

aminghaderi
چهارشنبه 19 آبان 1389, 21:50 عصر
نه این همون اپی سرور منه من خودم به سرور دسترسی دارم فقط از پورتش اطمینان ندارم باید چطوری برم ببینم رو چه پورتیه
پشتیبان هاست شما برای همچین مواقعی هست.

موفق باشی.