PDA

View Full Version : سوال: منظور از update panel چیه؟

veniz2008
یک شنبه 16 آبان 1389, 22:50 عصر
سلام،منظور از update panel چیه؟ و چطوری میتونم داخل این ابزار از textbox استفاده کنم و بطور کلی با استفاده از این ابزار کدنویسی کنم.تشکر

Mohandes2009
یک شنبه 16 آبان 1389, 23:10 عصر
برای اینکه قسمتی از صفحه post back بشه نه همه صفحه:لبخند:

Mohandes2009
یک شنبه 16 آبان 1389, 23:11 عصر
اگه مثال می خوای بگو بزارم و لی مثالش زیاده یه سرچ بکن پیدا کن

cjNet
دوشنبه 17 آبان 1389, 07:42 صبح
سلام .
به زبان ساده میگم دوست عزیز ، اگر در اینترنت به سایت ها دقت کرده باشید بعضی از سایت ها (که با ASP.NET نوشته شدند) وقتی واردشون میشی و می خواهی چیزی رو Search کنی ( یا هر کار دیگه ای که نیاز به postBack یا تجدید اطلاعات صفحه داشته باشه ) وقتی شما دکمه Search رو میزنی اطلاعات کل صفحه از بین میره ( به اصطلاح صفحه سفید میشه ) و بعد دوباره تمام اطلاعات صفحه از جمله نتیجه جستجو و عکسها و مطالب دیگر که ربطی به نتیجه جستجویی که ما میخواستیم نداره ، از سمت سرور به مروگر ما ارسال می شوند . همانطور که واضحه ما فقط نتیجه جستجو رو می خواهیم و Load شدن دوباره تمام صفحه کاری اضافه است و باعث کندی سایت ما و افزایش بار بی جهت به سرور میشود . { این سایت ها ،سایتهایی هستند که از Update Panel استفاده نکرده اند} .

اما سایت هایی که از UpdatePanel ( کنترلی است که از تکنولوژی Ajax بهره می برد) استفاده کرده اند وقتی وارد آنها میشید و می خواید چیزی رو Search کنید فقط آن قسمتی که نتیجه جستجو قراره نمایش داده بشه، تغییر می کنه و کل صفخه دوباره load نمیشه . این یعنی افزایش سرعت سایت و کاهش بار سرور .

استفاده از updatePanel در ASP.NET خیلی ساده هست .
updatePanel رو روی صفخه بنداز و بقیه کنترل ها رو داخل اون قرار بده . البته بهتره که اون قسمت از صفحه که نیاز به تجدید اطلاعات داره ( مانند قسمت جستجو و نتیجه آن ) در updatePanel باشه ( دقت کنید که دکمه Search حتما باید داخل updatePanelباشه ) .البته این ساده ترین نوع استفاده از updatePanel هست .

امیدوارم مفید باشه .

veniz2008
دوشنبه 17 آبان 1389, 10:35 صبح
updatePanel رو روی صفخه بنداز و بقیه کنترل ها رو داخل اون قرار بده .
آقا توضیحات عالی بود،فقط چندتا سوال داشتم،1:من کنترلی به اسم updatepanel ندیدم!،آیا منظورتون همون کنترل panel بود یا نه؟2:من این کنترل رو واسه جستجو میخوام به این صورت که کاربر با وارد کردن عبارت مورد نظر داخل یک textbox،بدون اینکه از دکمه جستجو استفاده بشه،نتایج رو داخل یه gridview نشون بده.(من این کار رو با گذاشتن دکمه جستجو قبلا انجام دادم ولی بدون دکمه جستجو کار نمیکنه،البته کدهای جستجو رو داخل رویداد text_changed قرار دادم ولی بازم کار نکرد)،آیا updatepanel مشکل رو میتونه حل کنه؟،تشکر از راهنمایی همه دوستان.

veniz2008
دوشنبه 17 آبان 1389, 15:40 عصر
یه عزیز پیدا نشد این سوال ما رو جواب بده؟،خداییش چند وقته لنگ این مسئله ام.

maxpayn2
دوشنبه 17 آبان 1389, 15:53 عصر
من کنترلی به اسم updatepanel ندیدم!،آیا منظورتون همون کنترل panel بود یا نه؟

Ajax رو از سایت زیر دانلود و نصب کن ، در Toolbox یه چیزی به نام AJAX Extensions اضافه میشه ، Update Panel رو اونجا میبینی .

تو همین سایت اموزش هم داره

http://www.asp.net/ajax

veniz2008
دوشنبه 17 آبان 1389, 17:07 عصر
من ajax رو از سایتی که گفتید گرفتم،و طبق راهنمایی های خود سایت عمل کردم(فایل رو extract کردم و در قسمت toolbox یک تب جدید ساختم)ولی وقتی از قسمت choose item،آدرس فایل dll رو بهش میدم،خطای زیر رو میگیره،لطفا راهنمایی کنید.تشکر.

ASP.NET AjaxControlToolkit.Binary.NET35 \AjaxControlToolki.dl'
Could not load file or assemblSystem .Web .Extensions ,Version= 3.5.0.0,Culture= neutral,
PublicKeyToken= 31bf3856 ad 364e35 'or one of its dependencie. The system cannot find the file specif.'d

For more information,click the help butt.n

maxpayn2
سه شنبه 18 آبان 1389, 09:05 صبح
با دات نت 2 برنامه مینویسی یا 3.5 ؟

veniz2008
سه شنبه 18 آبان 1389, 16:04 عصر
با دات نت 2 برنامه مینویسی یا 3.5 ؟
من با visual studio 2005 كار ميكنم(همون دات نت 2).

cjNet
سه شنبه 18 آبان 1389, 16:10 عصر
من با visual studio 2005 كار ميكنم(همون دات نت 2).

خب عزیز من از visual studio 2008 استفاده کن که UpdatePanel رو به طور پیش فرض در کنترل هاش داره .
به نظر من اگه میخوای درست و حسابی ( و راحتر ) از Ajax استفاده کنی باید از VS 2005 دل بکنی .

maxpayn2
چهارشنبه 19 آبان 1389, 09:18 صبح
http://forums.asp.net/t/1159387.aspx