PDA

View Full Version : سوال: تغییرمکان بعد از تغییر parent

bade saba
دوشنبه 17 آبان 1389, 12:13 عصر
سلام خدومت دوستان برنامه نویس

من یه لیبل دارم که مجبورم parent اون رو عوض کنم تو قسمت پروپرتیزش این مشخصه نیست و وقتی در لود شدن فرم با کد این کار رو انجام میدم location اون با توجه به parent جدید تنظیم میشه و از اون جایی که قرار دادم جابه جا میشه من چجوری میتونم قبل از اجرای برنامه و در حات طراحی parent این label رو عوض کنم یا این که کاری کنم که بعد از تغییر parent موقییتش عوض نشه؟؟؟

ممنون

dr_jacky_2005
دوشنبه 17 آبان 1389, 12:33 عصر
سلام خدومت دوستان برنامه نویس

من یه لیبل دارم که مجبورم parent اون رو عوض کنم تو قسمت پروپرتیزش این مشخصه نیست و وقتی در لود شدن فرم با کد این کار رو انجام میدم location اون با توجه به parent جدید تنظیم میشه و از اون جایی که قرار دادم جابه جا میشه من چجوری میتونم قبل از اجرای برنامه و در حات طراحی parent این label رو عوض کنم یا این که کاری کنم که بعد از تغییر parent موقییتش عوض نشه؟؟؟

ممنون

اگه نمونه بزاری،روو همون کار کنیم،بهتر میشه جواب داد اما
این میتونید موقعیت پرنت اول رو یک جا نگه دارین،بعد بعد از اینکه پرنت لیبل رو عوض کردین،موقعیت پرنت اول رو که یک جایی نگهداری کردین،رو روو موقعیت لیبل ست کنید.

bade saba
سه شنبه 18 آبان 1389, 01:17 صبح
من مشکلم رو با این خط کد حل کردم اما اگه تعداد OBJECT ها زیاد بشه (که برای پروژه من هست) تکرار این خط خسته کننده میشه. هر کذوم از دوستان که روش راحت تری سراغ داره ممنون میشم به ما هم بگه

lblChild.Location = new Point (lblChild.Location.X - pbxParent.Location.X, lblChild.Location.Y - pbxParent.Location.Y);

اگه نمونه بزاری،روو همون کار کنیم،بهتر میشه جواب داد

نمونه رو هم میزارم که یه نگاهی بندازید. ممنون از همکاریتون

dr_jacky_2005
یک شنبه 23 آبان 1389, 13:05 عصر
من مشکلم رو با این خط کد حل کردم اما اگه تعداد OBJECT ها زیاد بشه (که برای پروژه من هست) تکرار این خط خسته کننده میشه. هر کذوم از دوستان که روش راحت تری سراغ داره ممنون میشم به ما هم بگه

lblChild.Location = newPoint (lblChild.Location.X - pbxParent.Location.X, lblChild.Location.Y - pbxParent.Location.Y);

نمونه رو هم میزارم که یه نگاهی بندازید. ممنون از همکاریتون

ببین سوال اینه؟ :

بعد از زدن اوون دکمه، لیبل سر جای اولش باشه!
یعنی تکون نخوذه

آره؟

bade saba
یک شنبه 23 آبان 1389, 19:41 عصر
بله دقیقا هدف همینه

dr_jacky_2005
دوشنبه 24 آبان 1389, 09:35 صبح
بله دقیقا هدف همینه

آقا منطقا نمیشه.
چون اون پیکچرباکس1 اون پایینه.
وقتی که پرنت رو میدیم اون باشه.
خوب این لیبل بنده خدا میره پیش پدرش.وسطش قرار میگیره.

dr_jacky_2005
دوشنبه 24 آبان 1389, 10:01 صبح
بله دقیقا هدف همینه

حرفم رو پس میگیرم

بفرمایید:

label1.BackColor = Color.Transparent;
label1.Parent = pictureBox1;
label1.Parent = this;

دگمۀ تشکر یادت نره :خجالت:

bade saba
دوشنبه 24 آبان 1389, 12:06 عصر
دوست عزیز وقتی پرنت دوباره میشه فرم label میره زیره pixBox

دگمۀ تشکر یادت نره :خجالت:
دکمه تشکر رو هم میزنیم نگران نباش اما بهتره بیشتر به فکر گسترش علم باشیم تا تشکر شدن

dr_jacky_2005
دوشنبه 24 آبان 1389, 14:37 عصر
دوست عزیز وقتی پرنت دوباره میشه فرم label میره زیره pixBox

دکمه تشکر رو هم میزنیم نگران نباش اما بهتره بیشتر به فکر گسترش علم باشیم تا تشکر شدن

دگمۀ تشکر هم دیگه نزدی نزدی.
ولی بدون من تست کردم و کد رو واسه جواب میزارم!
واسه من نمیره اوون زیر!