PDA

View Full Version : فرق theme و فايل css

samira2008
دوشنبه 17 آبان 1389, 15:40 عصر
سلام همين ابتدا بگم كه من مبتديم و در حال آموزش. پس نمي دانم سوالم درسته و اصلا جاش اينجا هست . من هنوز تفاوت تم و css رو درك نكردم و اينكه كي و كجا بايد هر كدوم رو استفاده كرد. و اينكه قالب هاي آماده اي كه وجود دارن و css هم هستن رو بايد چه جوري استفاده كرد search هم كردم ولي چيز زيادي نفهميدم. يكي گفته بود كه كد html رو كپي كنم ولي اينكه همه تگ هاي html هست نه asp . من اگه بخوام مثلا menu اين قالب رو استفاده كنم بايد چه كار كنم و چه جوري روش كد بنويسم؟:لبخند::کف::متفکر:

goldax
دوشنبه 17 آبان 1389, 17:41 عصر
css بشتر برای قالب بندی وب سایت استفاده می شه.حسن های زیادی هم داره از جمله اینکه کد های اضافی رو از صفحه کم می کنیم و استایل ها رو در فایل های استایل شیت می نویسیم که باعث میشه سایت از دفعه دوم با سرعت بیشتری بارگذاری شه ،چون فایل استایل شیت رو سیستم کاربر کش میشه.

اما استفاده از theme حرفه ای تر هست،توی theme های که تعریف می کنیم علاوه بر اینکه از فایل های استایل شیت می شه استفاده کرد،از فایل های اسکین هم می تونیم استفاده کنیم و پوسته های مورد علاقه خودمون رو واسه کنترل ها تعریف کنیم.

و به نظرم بهتر شما برای اینکه خودتون راحت تر باشید اول با مقالات آموزش css شروع کنید تا در ابتدا نحوه کاربرد صحیح css رو متوجه شید.بعد ایشالا برید سراغ استفاده از theme ها و طراحی skin های مورد پسند خودتون.

موفق باشید.

samira2008
دوشنبه 17 آبان 1389, 17:58 عصر
css بشتر برای قالب بندی وب سایت استفاده می شه.حسن های زیادی هم داره از جمله اینکه کد های اضافی رو از صفحه کم می کنیم و استایل ها رو در فایل های استایل شیت می نویسیم که باعث میشه سایت از دفعه دوم با سرعت بیشتری بارگذاری شه ،چون فایل استایل شیت رو سیستم کاربر کش میشه.

اما استفاده از theme حرفه ای تر هست،توی theme های که تعریف می کنیم علاوه بر اینکه از فایل های استایل شیت می شه استفاده کرد،از فایل های اسکین هم می تونیم استفاده کنیم و پوسته های مورد علاقه خودمون رو واسه کنترل ها تعریف کنیم.

و به نظرم بهتر شما برای اینکه خودتون راحت تر باشید اول با مقالات آموزش css شروع کنید تا در ابتدا نحوه کاربرد صحیح css رو متوجه شید.بعد ایشالا برید سراغ استفاده از theme ها و طراحی skin های مورد پسند خودتون.

موفق باشید.

مرسي از جوابتون در مورد سوال دومم هم اگه ممكنه توضيح بدين. اينكه چه طوراز قالب هاي آمادخ استفاده كنم و روشون كد بنويسم

goldax
دوشنبه 17 آبان 1389, 18:20 عصر
توصیه اولم این هست که از فایر فاکس استفاده کنید و حتما firebug رو به اون اضافه کنید.
firebug یک ابزار خیلی جالب هست برای طراح های وب و به شما این امکان رو میده که به راحتی به سورس html و Css سایت ها دسترسی پیدا کنید.برای اضافه کردنش به firFox هم کافیه مراحل زیر رو طی کنید:
بعد از باز کردن فایرفاکی منوی tools رو انتخاب کنید و بعدش روی Add-ons کلیک کنید و از پنجره ای که باز میشه روی سربرگ Get-add-ons کلیک کنید و بعدش توی search بنویسید firebug .آیکون فایر باگ به شکل یه سوسک قهوه ای رنگ هست ، اگه توی سرچ نشون نداد بهتون روی کلید See All results(10) که پایین صفحه جستجو قرار داره کلیک کنید تا پیداش کنید.بعد از اینکه پیداش کردید نصبش کنید.
و لذت ببرید از کمکی که بهتون می کنه.

و اما جواب سوال شما در مورد استفاده از قالب های آماده
برای استفاده از قالب های آماده هم باید تگ های اچ تی ام ال و دستورات css رو به خوبی بشناسید.
در صورتی که با این دستورات آشنایی داشته باشید به راحتی می تونید دستورات css رو در فایل styleSheet خودتون کپی کنید و به تگ های Html نسبتشون بدید تا جواب بگیرید.

توی تالار html و css یه چرخی بزنید آموزش های خوبی در مورد html و css پیدا خواهید کرد.

samira2008
دوشنبه 17 آبان 1389, 20:45 عصر
توصیه اولم این هست که از فایر فاکس استفاده کنید و حتما firebug رو به اون اضافه کنید.
firebug یک ابزار خیلی جالب هست برای طراح های وب و به شما این امکان رو میده که به راحتی به سورس html و Css سایت ها دسترسی پیدا کنید.برای اضافه کردنش به firFox هم کافیه مراحل زیر رو طی کنید:
بعد از باز کردن فایرفاکی منوی tools رو انتخاب کنید و بعدش روی Add-ons کلیک کنید و از پنجره ای که باز میشه روی سربرگ Get-add-ons کلیک کنید و بعدش توی search بنویسید firebug .آیکون فایر باگ به شکل یه سوسک قهوه ای رنگ هست ، اگه توی سرچ نشون نداد بهتون روی کلید See All results(10) که پایین صفحه جستجو قرار داره کلیک کنید تا پیداش کنید.بعد از اینکه پیداش کردید نصبش کنید.
و لذت ببرید از کمکی که بهتون می کنه.

و اما جواب سوال شما در مورد استفاده از قالب های آماده
برای استفاده از قالب های آماده هم باید تگ های اچ تی ام ال و دستورات css رو به خوبی بشناسید.
در صورتی که با این دستورات آشنایی داشته باشید به راحتی می تونید دستورات css رو در فایل styleSheet خودتون کپی کنید و به تگ های Html نسبتشون بدید تا جواب بگیرید.

توی تالار html و css یه چرخی بزنید آموزش های خوبی در مورد html و css پیدا خواهید کرد.

من در مورد css و html مطالعه كردم اما يه مورد رو متوجه نشدم من وقتي يه قالب رو ميگيرم شامل يه فايل css و يه فايل html هست. وقتي اون ها رو باز ميكنم توي VS اين كد ها تماما اhtml هستند من اگه بخوام از اين قالب استفاده كنم نميدونم بايد چه كار كنم بايد از دستورات html ي كه توي اين قالب هست استفاده كنم يعني كپي كنم توي پروژه خودم و از css اون استفاده كنم؟ در اين صورت من چه طور روي كنترل هاي اين قالب كد بنويسم؟

Alireza_Salehi
دوشنبه 17 آبان 1389, 22:44 عصر
سلام همين ابتدا بگم كه من مبتديم و در حال آموزش. پس نمي دانم سوالم درسته و اصلا جاش اينجا هست . من هنوز تفاوت تم و css رو درك نكردم و اينكه كي و كجا بايد هر كدوم رو استفاده كرد. و اينكه قالب هاي آماده اي كه وجود دارن و css هم هستن رو بايد چه جوري استفاده كرد search هم كردم ولي چيز زيادي نفهميدم. يكي گفته بود كه كد html رو كپي كنم ولي اينكه همه تگ هاي html هست نه asp . من اگه بخوام مثلا menu اين قالب رو استفاده كنم بايد چه كار كنم و چه جوري روش كد بنويسم؟:لبخند::کف::متفکر:

موفق باشید.

استفاده از اسکین به جای استایل شیت اصلا مناسب نیست و حتی حرفه ای تر هم نیست، هر کدام کاربرد خاص خود را دارد و باید در جای مناسب استفاده گردد.
توضیح بیشتر را در این پست ببینید:
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=879753&postcount=3

samira2008
سه شنبه 18 آبان 1389, 23:45 عصر
بابا چرا هيشكي نميگه من چه طور اين قالب ها رو استفاده كنم و روي قسمت هاي مختلفش برنامه بنويسيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:عصبانی++: :عصبانی::گریه:

cjNet
چهارشنبه 19 آبان 1389, 07:56 صبح

به زبان ساده css بیشتر برای استایل دادن به کنترل های خود html استفاده میشه مثل Tabel ها ، DIV و ... (البته از Css میشه برای استایل دادن به کنترل هایASP.net هم استفاده کرد ولی اون قدرت them رو در این زمینه نداره ) .
اما them برای تنظیم کردن و استایل دادن به کنترل های خود ASP.net از جمله Label و TextBox و Button و ... است .

goldax
چهارشنبه 19 آبان 1389, 09:52 صبح
بابا چرا هيشكي نميگه من چه طور اين قالب ها رو استفاده كنم و روي قسمت هاي مختلفش برنامه بنويسيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:عصبانی++: :عصبانی::گریه:

با استفاده از ابزاری مثل FireBug که قبلاً هم گفتم و شما گوش ندادی ، از قالب یا سایت مورد نظر ، HTML و CSS مورد نظرت رو پیدا کن ، بعد COPY کن و تو سایتی که داری طراحی می کنی PASTE کن.عصبانی هم نشو فشارت میره بالا برات خوب نیست دوست من.

aserfg
چهارشنبه 19 آبان 1389, 12:34 عصر
[با استفاده از ابزاری مثل FireBug که قبلاً هم گفتم و شما گوش ندادی ، از قالب یا سایت مورد نظر ، HTML و CSS مورد نظرت رو پیدا کن ، بعد COPY کن و تو سایتی که داری طراحی می کنی PASTE کن.عصبانی هم نشو فشارت میره بالا برات خوب نیست دوست من.
ایشون درباره روش کار با theme سئوال می کنن نه css و قالب آماده اگه کسی دنبال css , html باشه نیازی به افزونه firbug نداره کافیه بره تو سایتهایی شبیه http://www.freecsstemplates.org/ و هزاران قالب و css آماده رو دانلود کنه .

بابا چرا هيشكي نميگه من چه طور اين قالب ها رو استفاده كنم و روي قسمت هاي مختلفش برنامه بنويسيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوست عزیز یه نمونه برا ت می زارم .
مزیت کار با تمها اینه که شما می تونی در زمان اجرا تم سایتت رو عوض کنی مثلا توی سایت cloob اگه دیده باشی کاربر صفحه مربوط به خودش رو می تونه تغییر بده . با تم در asp.net شما همین کار رو به راحتی می تونی انجام بدی .