PDA

View Full Version : راهنمایی درمورد خرید یک سیستم ارزان قیمت جهت آزمایشات برنامه نویسی

eshpilen
دوشنبه 17 آبان 1389, 19:08 عصر
فکر کردم برای بعضی کارها مثل تست برنامه های شبکه و ارتباط بین دو سیستم از طریق اینترنت دایالاپ، یک سیستم ارزان قیمت قدیمی تهیه کنم. همین الانش هم سیستم خودم پنتیوم III 800Mhz هست ولی 256+512 رم داره و با XP هم خوب کار میکنه (بروبچ که دیده بودن میگفتن ما فکر میکردیم سیستم تو پنتیوم 4 هست!).
میخواستم ببینم چه سیستمی پیشنهاد میکنید که خیلی ارزون درمیاد و بشه باهاش کار کرد. کاربردش درحد تست برنامه های شبکه و اینترنتی هست و بنابراین میتونه از سیستم خودم هم ضعیف تر باشه. اگر گرون دربیاد میتونم مانیتور براش نگیرم و از مانیتور سیستم خودم بصورت مشترک برای هردوش استفاده کنم.
با قیمت چقدر میشه یه سیستم قدیمی دست دوم تهیه کرد که ویندوز XP هم روش قابل نصب باشه؟
راستی میگن بعضی توزیع های لینوکس روی سیستم های قدیمی خیلی خوب کار میکنن! ولی من ترجیح میدم هردوتا سیستم ویندوز باشن که پارامترهای اضافه و ناهماهنگی وارد کار آزمایش ها نشه.

Netsky
دوشنبه 17 آبان 1389, 21:38 عصر
سلام .
فکر کنم بتونی با 250 هم یه سیستم مثل اون چیزی که میخای بگیری . به نظر من اگه خواستی سیستم بگیری باید گرافیک و کارت صدا رو آن برد برداری و DVD Writer هم که تعطیل . اسپیکر هم که هیچ .
البته خیلی در حوزه سخت افزار تخصص ندارم و پیشنهاد میکنم از دوستان بزرگوار دیگه هم کمک بگیری .

موفق باشی ........

Alireza_Salehi
دوشنبه 17 آبان 1389, 21:48 عصر
چیزی به نام ماشین مجازی اختراع شده است!
VMWare
VirtualBox
VirtualPC
Hyper-V
...

یکی از موارد فوق را نصب کنید، به صورت مجازی یک کامپیوتر مجزا خواهید داشت.

Dr.Bronx
دوشنبه 17 آبان 1389, 22:10 عصر
چیزی به نام ماشین مجازی اختراع شده است!
VMWare
VirtualBox
VirtualPC
Hyper-V
...

یکی از موارد فوق را نصب کنید، به صورت مجازی یک کامپیوتر مجزا خواهید داشت.

مرغ این جناب eshpilen یک پا داره فکر کنم .

من هم گفتم ، اما میگن نمیشه . فکر کنم آزمایشات اتمی قراره انجام بشه :لبخند:

Alireza_Salehi
دوشنبه 17 آبان 1389, 22:12 عصر
با سیستم ارزون که نمیشه آزمایشات اتمی انجام داد...

eshpilen
دوشنبه 17 آبان 1389, 23:13 عصر
اولا که سیستم خودم ضعیفه و فکر کنم کار کردن همزمان دوتا سیستم عامل توش مکافات باشه. همینطوری ویژوال استودیو رو جرات نمیکنم براحتی استارت کنم!
بعدشم من میخوام یه چیزایی رو تست کنم که یه سیستم عامل مجازی ممکنه پاسخگو نباشه یا بهرحال تحلیل عملکرد و پارامترهای دخیل رو زیادی پیچیده میکنه. چون میخوام امکان ارتباط P2P دو تا سیستم مستقل رو که هرکدوم با دایالاپ به اینترنت وصل شدن و IP و ISP جداگانه دارن و هرکدوم پشت یک NAT جداگانه هستن بررسی کنم (این NAT ها در سمت ISP قرار دارن).
در نهایتش هم همیشه بعنوان تست عملی نهایی آدم باید روی سیستم غیرمجازی برنامه های خاص و مهم رو تست کنه. مواردی هرچند کمیاب هست که سیستم عامل مجازی و واقعی یکسان رفتار نمیکنن.
البته اگر کارم فقط تست یه برنامهء شبکه بود چندان مشکلی نداشت. اما من نیاز به خصوصیاتی دارم که فکر نمیکنم سیستم عاملی که در ماشین مجازی اجرا شده بتونه پاسخگو باشه. شما بگید چطور باید مطابق اون شرایط واقعی که گفتم تنظیمش کنم؟!

eshpilen
دوشنبه 17 آبان 1389, 23:18 عصر
سلام .
فکر کنم بتونی با 250 هم یه سیستم مثل اون چیزی که میخای بگیری . به نظر من اگه خواستی سیستم بگیری باید گرافیک و کارت صدا رو آن برد برداری و DVD Writer هم که تعطیل . اسپیکر هم که هیچ .

نه بابا :متعجب:
من فکر میکنم باید ارزونتر باشه ها!
آخه الان با 500 تومن یه سیستم نو و چندبرابر قویتر و جدیدتر از سیستم من میخرن. مال من مثلا که P3 هست و گرافیک هم آنبورده چقدر میارزه؟
ضمنا صدا و سی دی و اینا چندان مهم نیست. چون فقط میخوام به اینترنت وصلش کنم یا به سیستم دیگه شبکه کنم و ارتباط شبکه ای و اینترنتی بین برنامه ها رو تست کنم باهاش.
فقط یه کیس بدون هیچ مخلفات و یه مانیتور و کیبورد و ماوس کافیه. تازه مانیتور هم اگر مجبور بشم میتونم از مال خودم بصورت مشترک استفاده کنم (ولی سخت میشه؛ ترجیح میدم این کار رو نکنم).

Dr.Bronx
دوشنبه 17 آبان 1389, 23:23 عصر
نه دیگه مزنه بازار همینه . البته اگر بتونی از شخص گیر بیاری خیلی ارزون تره .

یک سیستم خریدم برای یکی از دوستان با مانیتور LCD به 200 تومن . چون شخص بود راه اومد ارزون داد .

همونرو می خواستم از یک شرکت بگیریم حداقل 300 میداد .

مال من مثلا که P3 هست و گرافیک هم آنبورده چقدر میارزه؟
آقا 5000 تومن بده بگم بچه ها تاکسی بگیرن تا ماشین های شهرداری اسکورتش کنن :گیج:

این p3 شوخی بود دیگه نه ؟

حسین فلاحی
دوشنبه 17 آبان 1389, 23:31 عصر
با این توصیفی که شما از سیستم کنونی خودتون کردین فکر کنم اگر یک سیستم خیلی قدیمی و ضعیف بگیرین از سیستم الآن شما مجهز تر باشه! از اون به عنوان سیستم مرجع و از کامپیوتر الآن خودتون به عنوان چک نویس استفاده کنین! (مزاح بود).

اما در کل: فکر نکنم چیزی زیادی بشه. تنها چیزی که شما نیاز دارین یک مودم هست، یک مادربرد و CPU و یک رم در حد نه چندان قوی با یک کیس. نمایشگر هم که گفتین می شه حذف کرد. mouse و keyboard هم هیچ چی.
گرافیک هم آن برد.
حتی می تونین 256-512 کنین. یعنی رم 256 رو ببندین به این یکی سیستم.
خیلی کمتر از 100 تومان می شه بست.

eshpilen
دوشنبه 17 آبان 1389, 23:53 عصر
این p3 شوخی بود دیگه نه ؟
نه چه شوخی ای؟ شوخی واسه چی؟ :متفکر:

eshpilen
دوشنبه 17 آبان 1389, 23:54 عصر
از کجا یه سیستم دست دوم قدیمی ولی سالم میتونم پیدا کنم که سرم کلاه نذارن؟
باید یجا بخرم یا قطعه قطعه دست دوم پیدا کنم خودم سرهم کنم؟

Dr.Bronx
سه شنبه 18 آبان 1389, 00:45 صبح
بهترین راه اینه که از کسی که میشناسی بخری .

من یکی به شخصه هیچ وقت به این شرکت ها اطمینان نکردم و نمی کنم .

یک نفر از فامیل یا دوستان که سیستمی که به درد شما بخوره داره صحبت کنید شاید راضی شد که بفروشه .

موفق باشید ./

Alireza_Salehi
سه شنبه 18 آبان 1389, 06:37 صبح
والا من یه زمانی می خواستم یا پنتیوم 3 که داشتم با ویژوال استودیو 2001 کار کنم اشکم در میومد. فقط با Turbo C سریع کار میگرد!

شما بهتره یک سیستم قوی با حداثل 4 گیگابایت رم + سی پیو حداقل دو هسته ای برای خودت بخری و ویندوز 64 بیتی هم نصب کنی و سیستم قدیمیت رو برای تست استفاده کنی.

هر چند کلا یک سیستم قوی داشته باشی و از ماشین مجازی استفاده کنی خیلی به صرفه تر هست ضمن این که میتونی چند مودم رو سیستمت بذاری و هر ماشین مجازی از یکیش استفاده کنه. از لحاظ تنظیمات شبکه ماشین مجازی چیزی از یک کامپیوتر فیزیکی کم نداره.

eshpilen
سه شنبه 18 آبان 1389, 19:23 عصر
آقا مثل اینکه داره جور میشه :لبخندساده:
یکی از بستگان مغازه خدمات کامپیوتری داره و توی کار سخت افزار هم هست.
الان باهاش صحبت کردم گفتم قطعه دست دوم و مانیتور قدیمی هم داره و احتمالا بتونه با 70 تومن یه سیستم برام جمع کنه. البته همه رو قیمت خرید میزنه که اینقدر درمیاد. یه سیستم با مانیتور (15 اینچ)، اونم P4 1.2 و ماوس و کیبورد و کیس. چیز دیگه مثل درایو سی دی و غیره هم که نمیخواد فقط یه مودم نیاز داره.
واسه کار من چنین چیزی ایدئاله.
با اینکه چند درجه زیر خط فقر محسوب میشم و این پول (بعلاوه هزینهء خرید یه خط تلفن دیگه) برام مبلغ کمی نیست، ولی بنظر من ارزشش رو داره. من برای یادگیری و پیشرفت این پولا رو میدم. کار و بار دیگه هم نداریم که بکنیم :لبخند: دلخوشی و علاقه و شاهکار زندگی ما در همین زمینه هست.
واسه این میگم کلا علم رایانه و برنامه نویسی خیلی استثنایی هست و دوستش دارم. چون بجای یه دنیا کفایت میکنه با زیر خط فقر هم میتونی توش تا درجات عالی فعالیت کنی و به بقیهء دنیا پشت پا بزنی! تارک دنیا بودن هم عالمی داره!!

امضاء: یک هکر تار انکبوت بسته!!

Saeed_m_Farid
چهارشنبه 19 آبان 1389, 00:26 صبح
...
شما بهتره یک سیستم قوی با حداثل 4 گیگابایت رم + سی پیو حداقل دو هسته ای برای خودت بخری و ویندوز 64 بیتی هم نصب کنی و سیستم قدیمیت رو برای تست استفاده کنی.
...

اذیت میکنی بچه رو؟ این صحبت ایشونه :

... احتمالا بتونه با 70 تومن یه سیستم برام جمع کنه. البته همه رو قیمت خرید میزنه که اینقدر درمیاد. یه سیستم با مانیتور (15 اینچ)، اونم P4 1.2 و ماوس و کیبورد و کیس. چیز دیگه مثل درایو سی دی و غیره هم که نمیخواد فقط یه مودم نیاز داره.
...
والّا خوبیت نداره! :افسرده:

ایمان مدائنی
چهارشنبه 19 آبان 1389, 09:07 صبح
دوست عزيز پينتيوم تيري تا بياد تو ويندوز جوون آدم به لبش مياد چه برسه به آزمايشات برنامه نويسي
من شخصا تا حالا سه تا سيستم فول رو داغون كردم

eshpilen
چهارشنبه 19 آبان 1389, 09:11 صبح
پول ندارم. باید سیستم ارزون بخرم. یه خط تلفن هم باید بگیرم تازه.
بعدش این سیستم رو گرفتم انگار پولم رو ریختم توی جوب آب. یخورده گهگاهی باهاش کار دارم بعدشم چطوری میشه فروختش یا کسی چند میخره؟ پس باید تا میشه روش کم هزینه کنم.
البته نه اینکه بگم دارم کار بیهوده ای میکنم. از نظر من بخاطر همون چنتا کار و گهگاهی اگر لازم شد تست شبکه و این حرفا ارزشش رو داره. برای یادگیری و پیشرفت و علم بیش از این هم میشه خرج کرد.

eshpilen
چهارشنبه 19 آبان 1389, 09:15 صبح
دوست عزيز پينتيوم تيري تا بياد تو ويندوز جوون آدم به لبش مياد چه برسه به آزمايشات برنامه نويسي
من شخصا تا حالا سه تا سيستم فول رو داغون كردم
سیستم من اولش ۳ دقیقه طول میکشید تا XP بیاد بالا. بعدا بهش RAM اضافه کردم (الان ۲۵۶+۵۱۲ رم داره) خیلی بهتر شد. سرعت کار داخلش هم درحد قابل استفاده هست و برای تقریبا تمام نیازها و کارهام کفایت میکنه. منتها بازی نمیتونم بکنم یا کارای گرافیکی خیلی سنگین که منم با اینا سروکار ندارم. ویژوال استودیو هم کند هست ولی بهرحال بازم میشه باهاش کار کرد.
بروبچ فامیل سیستم منو دیده بودن همشون فکر میکردن پنتیوم ۴ هست و فقط میگفتن چرا سیستمت اینقدر کنده. سرعتش اونقدری هم کم نیست، ولی نسبت به P4 کنده.

returnx
چهارشنبه 19 آبان 1389, 10:00 صبح
بعدشم چطوری میشه فروختش یا کسی چند میخره؟
اگه خوش شانس باشی میتونی بفروشی وگرنه باید تا اخر عمر به عنوان یادگاری دوران جوانی نگهش داری:بامزه:

Dr.Bronx
چهارشنبه 19 آبان 1389, 16:48 عصر
سیستم من اولش ۳ دقیقه طول میکشید تا XP بیاد بالا
:افسرده: :افسرده: :افسرده: :افسرده:

بابا عجب صبری داری شما . به خدا اگه این سیستم من بیشتر از 5 ، 6 ثانیه کشش بده دیگه .......

بیخیال بابا بده نمکی ببره خیال خودتو راحت کن دیگه :|

خداروشکر که باز گرافیست یا طراح نیستی ... یه after effect باز می کردی ( البته باز نمیشه رو اون سیستم ) کلا سیستم shut down میشد :|

نه حالا جداً میگم برو اول یک سیستم خوب بگیر برای خودت بعد به فکر یه سیستم برای آزمایش باش .

موفق باشید ./

eshpilen
چهارشنبه 19 آبان 1389, 18:41 عصر
پول ندارم :لبخند:
چند درجه زیر خط فقرم :ناراحت:
میدونید ماهی چقدر حقوق میگیرم؟
بهتره نگم :لبخند:
البته من خودم خواستم اینطوری باشه و عوضش مزایای دیگه ای دارم که برام خیلی مهمه: وقت و انرژی و فکر آزاد زیاد!

خدا پدر و مادر اونایی رو که رایانه و برنامه نویسی رو واسه ما درست کردن بیامرزه حداقل یه چیزی هست که دل آدم بهش خوش باشه و باهاش پیشرفت کنه که نیازی به پول و امکانات زیاد نداره.
توی خیلی کارا همین سیستم درپیت من کاملا کفایت میکنه. جالبیش به همینه.
تازه میتونم بگم سیستم ضعیف داشتن چنتا مزیت برام داشته! یکی اینکه بجای بازی کردن نشستم روی برنامه نویسی و مقاله های علمی و یادگیری چیزای مفید کار کردم (یه بازی هست خیلی دوست داشتم و ممکن بود شب و روز بازی کنم). دیگه اینکه سیستم که یه مقدار ضعیف باشه آدم توی برنامه نویسی و کار با سیستم متوجه جزییات بعضا مفید و آموزنده ای میشه که توی یه سیستم قوی که خیلی سریعتر کار میکنه از زیردست آدم در میرن چون اغلب پیش نمیان یا درحد چندان محسوسی نیستن. در کمترین حالتش تفاوت سرعت بعضی الگوریتم ها و امکانات مختلف رو متوجه میشی.
اصلا برای تست و تغییرات جزیی نهایی برنامه ها و چیزهایی مثل وب سایت من همیشه میگم که آدم باید اونا رو روی یه سیستم کاملا متوسط تست کنه (بنظرم خیلی از برنامه نویسها سیستم های کاملا قوی ای دارن). این کار عاقلانه و وظیفهء برنامه نویس هست چون چیزایی رو بهش نشون میده که واقعا مهم هستن. نباید فرض کرد همه سیستمهای قوی دارن و نباید منابع سیستم رو بیخودی هدر داد وقتی میشه نسبتا براحتی برنامه رو سریعتر و سبک تر کرد. باید به واقعیات توجه داشت و افراد دیگه رو که تعدادشون واقعا کم نیست بحساب آورد.
واقعا من فکر میکنم انسانها یخورده زیادی مدگرا و امکانات زده هستن. بکار گرفتن کامپیوترهای قدیمی کار خیلی خوبیه!! ثواب داره :لبخند: خب واسه هرکاری نمیشه، ولی برای خیلی کارها میشه. شما جلوی آلودگی محیط زیست رو هم با این کار میگیرید.

returnx
چهارشنبه 19 آبان 1389, 19:22 عصر
شما جلوی آلودگی محیط زیست رو هم با این کار میگیرید.
فکر کنم دقیقا بر عکس ، چون سیستم شما با ذغال سنگ کار میکنه بیشتر آلودگی تولید میکنه...:چشمک:
ولی در کل سیستم قدیمی هم یک سری مزایا داره مثلا من یک سیستم P4 دارم دو تا از پایه های CPU شکسته اما کار میکنه ولی سرعتش افتضاست اما نکته جالب اینجاست که Turbo C++ روی اون اجرا میشه اما روی این سیتمم اجرا نمیشه:متفکر:

Alireza_Salehi
چهارشنبه 19 آبان 1389, 22:11 عصر
پول ندارم :لبخند:
چند درجه زیر خط فقرم :ناراحت:
میدونید ماهی چقدر حقوق میگیرم؟
بهتره نگم :لبخند:
البته من خودم خواستم اینطوری باشه و عوضش مزایای دیگه ای دارم که برام خیلی مهمه: وقت و انرژی و فکر آزاد زیاد!

خدا پدر و مادر اونایی رو که رایانه و برنامه نویسی رو واسه ما درست کردن بیامرزه حداقل یه چیزی هست که دل آدم بهش خوش باشه و باهاش پیشرفت کنه که نیازی به پول و امکانات زیاد نداره.
توی خیلی کارا همین سیستم درپیت من کاملا کفایت میکنه. جالبیش به همینه.
تازه میتونم بگم سیستم ضعیف داشتن چنتا مزیت برام داشته! یکی اینکه بجای بازی کردن نشستم روی برنامه نویسی و مقاله های علمی و یادگیری چیزای مفید کار کردم (یه بازی هست خیلی دوست داشتم و ممکن بود شب و روز بازی کنم). دیگه اینکه سیستم که یه مقدار ضعیف باشه آدم توی برنامه نویسی و کار با سیستم متوجه جزییات بعضا مفید و آموزنده ای میشه که توی یه سیستم قوی که خیلی سریعتر کار میکنه از زیردست آدم در میرن چون اغلب پیش نمیان یا درحد چندان محسوسی نیستن. در کمترین حالتش تفاوت سرعت بعضی الگوریتم ها و امکانات مختلف رو متوجه میشی.
اصلا برای تست و تغییرات جزیی نهایی برنامه ها و چیزهایی مثل وب سایت من همیشه میگم که آدم باید اونا رو روی یه سیستم کاملا متوسط تست کنه (بنظرم خیلی از برنامه نویسها سیستم های کاملا قوی ای دارن). این کار عاقلانه و وظیفهء برنامه نویس هست چون چیزایی رو بهش نشون میده که واقعا مهم هستن. نباید فرض کرد همه سیستمهای قوی دارن و نباید منابع سیستم رو بیخودی هدر داد وقتی میشه نسبتا براحتی برنامه رو سریعتر و سبک تر کرد. باید به واقعیات توجه داشت و افراد دیگه رو که تعدادشون واقعا کم نیست بحساب آورد.
واقعا من فکر میکنم انسانها یخورده زیادی مدگرا و امکانات زده هستن. بکار گرفتن کامپیوترهای قدیمی کار خیلی خوبیه!! ثواب داره :لبخند: خب واسه هرکاری نمیشه، ولی برای خیلی کارها میشه. شما جلوی آلودگی محیط زیست رو هم با این کار میگیرید.
با این سیستمی که شما میگی اصلا نمیشه برنامه های امروزی نوشت، اشک برنامه نویس درمیاد، نهایت VB6+Access رو سیستم شما بشه کار کرد.

ربطی به مد و امکانات زدگی نداره من همین الان که دارم این پست رو میزنم 3 گیگابیت از رم سیستمم بعد از کلی بهینه سازی پره. بازی هم با سیستم نمیکنم، گرافیست هم نیستم.

این جور که شما میگی اینهایی که سوپر کامپیوتر میسازن مد زده اند، بیان با یه پنتیوم 3 کار کنند، هم انرژی کمتر مصرف میشه هم نوستالوژیک تره! گرفتار این دنیای مادی هم نمیشن!

silverfox
چهارشنبه 19 آبان 1389, 23:03 عصر
اااا مگه میشه 2تا پایه cpu بشکنه کار کنه!؟واسه قشنگی بوده پایه هاش؟

eshpilen
پنج شنبه 20 آبان 1389, 09:04 صبح
با این سیستمی که شما میگی اصلا نمیشه برنامه های امروزی نوشت، اشک برنامه نویس درمیاد، نهایت VB6+Access رو سیستم شما بشه کار کرد.

كي ميگه نميشه برنامهء امروزي نوشت؟ واسه چي نميشه نوشت؟
منظورتون از برنامهء امروزي چيه؟!
مثلا چه برنامه اي؟ با چه زبان و ابزاري؟

ربطی به مد و امکانات زدگی نداره من همین الان که دارم این پست رو میزنم 3 گیگابیت از رم سیستمم بعد از کلی بهینه سازی پره. بازی هم با سیستم نمیکنم، گرافیست هم نیستم.
واسه منم بعكس اينطوري نيست و با يك پنتيوم 3 و 768 مگ رم سيستم كار ميكنه.

این جور که شما میگی اینهایی که سوپر کامپیوتر میسازن مد زده اند، بیان با یه پنتیوم 3 کار کنند، هم انرژی کمتر مصرف میشه هم نوستالوژیک تره! گرفتار این دنیای مادی هم نمیشن!
دوست عزيز هرچيزي جاي خودش. سوپركامپيوتر رو ميسازن براي يه كاري، PC رو هم براي يه كاري. و البته نوع و قدرت هر رايانه در هر كدوم از اين دسته ها فرق ميكنه و براي اون نوع و قدرت خاص بستگي زيادي به كاربر و كاربردش داره كه كفايت بكنه يا نه. با يه كامپيوتر P3 البته رم اگر زياد باشه، مثل مال من ميشه آهنگ گوش كرد، فيلم ديد، برنامه نويسي كرد، اينترنت رفت، PDF خوند، و خيلي كاراي ديگه؛ من حتي فتوشاپ و فلش و اتوكد هم باهاش كار كردم. فكر نميكنم اينا كارايي باشه كه P3 نتونه انجام بده. اما يك كسي اگر مثلا بخواد كار ويرايش تصوير و گرافيك و انيميشن و 3D و مالتي مديا بصورت مداوم و احتمالا همزمان چنتا كار رو انجام بده كه خيلي وقتا با فايلهاي بزرگ و پيچيده هم سروكار پيدا ميكنه، مسلما با اين سيستم دچار مشكل ميشه و حداقلش اصلا بهينه نيست.
حالا شما منظورتون كار خاصي هست بگيد ببينيم چيه.
منكه تاحالا مشكل خاصي نداشتم. توي برنامه نويسي ها هم فقط ويژوال استوديو و دات نت نسبت به بقيه به طرز قابل توجهي سنگين هست و يخورده اذيت ميكنه، ولي فعلا كه من دارم تازه ياد ميگيرم و برنامه هاي كوچيك مينويسم و تست و مثالهاش رو بررسي ميكنم، بازم ميشه در اين حد باهاش كار كرد ولي با يخورده اذيت. حالا در آينده اگر خواستم برنامه هاي بزرگتر و جديتر بنويسم و بيشتر بصورت مداوم كار كنم شايد ديگه خيلي اعصاب خوردكن بشه و اون موقع يه فكري ميكنم. بهرحال فعلا دارم براي يادگيري استفاده ميكنم كه كافيه. ضمنا زبانهاي برنامه نويسي ديگه با ابزارهايي كه دارن اونقدري سبك و سريع هستن كه بنظرم ميشه با اين سيستم روي برنامه هاي بزرگ هم كار كرد؛ مسلما يخورده كند و درمورد بعضيا ملالت باره، اما نشدني نيست به هيچ وجه. مثلا پايتون خيلي خوب كار ميكنه و سبك و سريع هست. با Qt هم برنامه نوشتم بد نيست. طراحي وب و PHP هم كه خيلي خوب ميشه كار كرد.

منظورم هم اين بود كه اگر از رايانه هاي قديمي در كاربردهايي كه كفايت ميكنن استفاده كنيم خوبه چون صرفه جويي هست و از توليد روز افزون سخت افزارها اجتناب ميشه و البته بقول شما مقداري هم شايد برق كمتر مصرف بكنن. بعضيا هميشه آخرين سيستم روز رو ميخرن كه بيشتر فقط براي بعضي از آخرين نرم افزارها يا بازي هاي روز ضروري هست.
ويستا هم به همين خاطر شكست خورد كه بيش از حد سنگين بود. معقول نيست كه انتظار داشته باشيم همه قويترين و آخرين سيستم روز رو بخرن و مدام بخاطر هر نرم افزاري ارتقا بدن كه خرج زيادي هم داره.

حمید محمودی
پنج شنبه 20 آبان 1389, 10:44 صبح
اااا مگه میشه 2تا پایه cpu بشکنه کار کنه!؟واسه قشنگی بوده پایه هاش؟

نه واسه قشنگی نبوده، بعضی مواقع ممکن هست که پایه ای که شکسته شده، در سوکت زیرین قرار داشته باشه و وقتی cpu رو در جای خودش چفت میکنیم، اتصال جای شکسته شده با پایه ای که در سوکت قرار داده شده برقرار بشه و cpu کار میکنه.

البته مواردی هم دیده شده که کامپیوتر روشن میشه اما سر بعضی عملیات یا ریست میشه یا خاموش!

در کل بستگی داره کدوم پایه شکسته شده باشه. (البته پایه شکسته شده همونطوری که میدونید قابل تعمیر هست، ولی در حالت کلی به صرفه نیست و بیشتر به درد اون پردازنده هایی میخوره که در بازار پیدا نمیشن.)

پول ندارم چند درجه زیر خط فقرم میدونید ماهی چقدر حقوق میگیرم؟ بهتره نگم

درویس مسلکی همین گرفتاری ها رو هم داره دیگه. :ذی
البته حرفتون در مورد اینکه میشه در موارد لزوم از کامپیوتر های قدیمی استفاده کرد، کاملا درسته.
اما گویا این PIII شما با بقیه همنوعانش فرق داره که این همه ازش راضی هستید. آخه C#.NET و این P3 چطوری باهم کنار میان؟!
احتمالا با اینتل یه سرو سری دارید و میخواید تبلیغ محصولات قدیمی اش رو بکنید ،نه؟ :دی

eshpilen
پنج شنبه 20 آبان 1389, 10:51 صبح
ميخواستم رم اضافه كنم فروشنده گفت اين چه كاريه ميخواي بكني اينطوري كه سيستم ارتقا نميدن.
اما تشخيص من درست بود و با اضافه كردن RAM سيستم خيلي بهتر شد و تونستم چند سال بيشتر از سيستم كار بكشم و بدون مشكل با XP كار كنم.
بهرحال اين چيزايي هم كه دوستان ميگن بنظر اغراق آميز و عجيب مياد. مگه زمان P3 ما اينهمه نرم افزار پيشرفته و زبانها و محيطهاي برنامه نويسي نداشتيم كه ميگن حالا چطور ميشه با P3 برنامه نوشت!

returnx
پنج شنبه 20 آبان 1389, 10:59 صبح
البته مواردی هم دیده شده که کامپیوتر روشن میشه اما سر بعضی عملیات یا ریست میشه یا خاموش!

نمیدونم بخاطر این دو پایه هست یا مشکل از Mainboard که سیستم Standby میشه ولی وقتی میخواهد بالا بیاد Restart میشه:متفکر:

البته پایه شکسته شده همونطوری که میدونید قابل تعمیر هست، ولی در حالت کلی به صرفه نیست و بیشتر به درد اون پردازنده هایی میخوره که در بازار پیدا نمیشن.)

اگه من این ببرم واسه تعمیر ، مسخرم میکنند این یک CPU سلرون 2.5 هست که تقریبا منسوخ شده:لبخند:

حمید محمودی
پنج شنبه 20 آبان 1389, 11:47 صبح
ميخواستم رم اضافه كنم فروشنده گفت اين چه كاريه ميخواي بكني اينطوري كه سيستم ارتقا نميدن.
اما تشخيص من درست بود و با اضافه كردن RAM سيستم خيلي بهتر شد و تونستم چند سال بيشتر از سيستم كار بكشم و بدون مشكل با XP كار كنم.
بهرحال اين چيزايي هم كه دوستان ميگن بنظر اغراق آميز و عجيب مياد. مگه زمان P3 ما اينهمه نرم افزار پيشرفته و زبانها و محيطهاي برنامه نويسي نداشتيم كه ميگن حالا چطور ميشه با P3 برنامه نوشت!

بله درسته. من هم با ارتقا دادن رم سیستم از 512 به 1.25 گیگ، تاثیر شگرفی در سرعتش دیدم. به نوعی که از خرید سیستم جدید منصرف شدم. و الان با P4 و 1.25 گیگ، به سادگی به کارها میرسم و سیستم اذیت نمیکنه.
اما در کل ویژوال استادیو خیلی بدقلق هست، (پدر کامپیوتر در میاد تا Load بشه!)
خدارو شکر من native کار میکنیم و این مسئله مشکلی برام نداره.
اغراق آميز و عجيب هم نداره، چون نرم افزارها حجیم تر شدن و نیاز به سیستم های رایانه ای جدید، بیشتر محسوس میشه. اما به هر حال در مواردی که میشه استفاده کرد، چرا استفاده نکنیم؟!

نمیدونم بخاطر این دو پایه هست یا مشکل از Mainboard که سیستم Standby میشه ولی وقتی میخواهد بالا بیاد Restart میشه

موارد مختلفی میتونه وجود داشته باشه بهتره که با یه تعمیرکار صحبت کنید.

اگه من این ببرم واسه تعمیر ، مسخرم میکنند این یک CPU سلرون 2.5 هست که تقریبا منسوخ شده

نگران نباشید.منسوخ شده باشه. مگه چی میشه؟! مهم اینه که جوابگو نیاز های کاربر باشه یا نه.
نه هزینه چندانی داره(باید بابت هر پایه شکسته حدود 2000تومن بگیرن) نه کار خاصی.

همونطوری که عرض کردم، cpuهای قدیمی که پیدا نمیشن راه دیگه ای جز تعمیر پایه براشون وجود نداره. البته اگه پایه های کمی شکسته شده باشه. وگرنه یه دست دو/سه اون رو پیدا کنید به صرفه تر و بهتر هست.
و اینکه نمی ارزه فقط بخاطر پردازنده کل MB و ... (درصورت لزوم) ارتقا پیدا کنه. چون مهم کاری است که قراره با کامپیوتر انجام بدید و اگر جوابگو هست دیگه نیاز به ارتقا نیست.

فقط یادتون باشه که پایه ای که شکسته شده رو نندازید دور. ممکنه نیاز بشه.