PDA

View Full Version : اجرای زیر زمینی برنامه هنگام فراخوانی از داس

mbshareat
دوشنبه 17 آبان 1389, 20:22 عصر
با سلام و عرض ادب:قلب:
من یه برنامه نوشتم که از زیر شاخه بک آپ می گیره.
می خوام قبل از اجرای برنامه ای تحت داس برنامم اجرا بشه.
مشکلی که دارم اینه که با اینکه نوع پنجره رو Minimize کردم(البته جای تعجبه که حتی رو نوار وظیفه هم نمی بینمش.شاید سریع اجرا می شه!) باز از تحت NC که برنامه ی تحت داس رو اجرا می کنه به محیط DeskTop میاد و کاربر مجبور می شه آیکن NC رو کلیک کنه که دوباره به محیط NC برگرده.:ناراحت:
(یه برنامه تو VB دارم که حتی بدتره: آیکنش رو نوار وظیفه چشمک می زنه اما پنجره برنامه فعال نیست!)
کسی راهی سراغ نداره؟:متفکر:

alinikaein
سه شنبه 18 آبان 1389, 08:17 صبح
برنامه شما در صورتي كه VCL نيست، از Console Application استفاده كنيد.

يا علي... موفق باشيد...

Saeed_m_Farid
سه شنبه 18 آبان 1389, 09:54 صبح
سلام
اولاً اون زیرزمین دیگه چیه! میخواهید کسی نفهمه دارید پشتیبان میگیرین؟ بعدشم چرا اینقدر می پیچونید؟
...
مشکلی که دارم اینه که با اینکه نوع پنجره رو Minimize کردم(البته جای تعجبه که حتی رو نوار وظیفه هم نمی بینمش.شاید سریع اجرا می شه!) باز از تحت NC که برنامه ی تحت داس رو اجرا می کنه به محیط DeskTop میاد و کاربر مجبور می شه آیکن NC رو کلیک کنه که دوباره به محیط NC برگرده.:ناراحت:
...
بجای تحت NC یا تحت داس و ... کافیه بگید کنسول مود، این یعنی برنامه تون پنجره نداره و اگه تو CMD یا NC و هرجای دیگه اجراش کنید، دیگه پنجره ای باز نمیشه تا برگرده ویندوز و مشکلات دیگه پیش بیاد؛ ضمناً شما نگفتید Backup گرفته میشه یا نه؟ یعنی "حتی رو نوار وظیفه هم نمی بینمش" اصلاً برنامتون کار میکنه یا نه؟ batch file نوشتید برای اجرای برنامه که زیرزمینی! اجرا بشه؟ یکم بیشتر توضیح بدین تا بهتر بشه کمک کرد.
شما دو-سه تا راه دارید، راحت ترینش اینه که برنامه شما هم کنسولی (File -> New -> Other -> Console Application) باشه، که فقط کدهاتون رو بین Begin و End باید قرار بدین! یک راه بهتر که زیرزمینی تر هم هست اینه که سرویس بنویسید، یعنی File -> New -> Other -> Service Application درست میکنید

http://images.devshed.com/da/stories/Delphi_Windows_Service/Newitems.jpg
بعدش مثلاً تو ServiceExecute کدهاتون رو قرار میدین، البته اگه قبلش مطمئن باشید که کدها درست هستند چون تست کردن سرویس سخت هست؛ در نهایت هم کافیه که تو همون محیط داس یا cmd ویندوز مسیر برنامه و بعدش یه INSTALL/ بزنید تا سرویس شما نصب بشه، حالا اینکه کدتون قراره چیکار کنه یا کی اجرا بشه و ... بحث جدایی هست که باید کدتون رو بزارید تا ببینیم.

موفق باشید.

mbshareat
سه شنبه 18 آبان 1389, 11:22 صبح
با سلام:قلب:
من مطمئنم برنامه اجرا می شه چون می بینم پشتیبان گرفته .منتهی می خوام دستور اجرای این برنامه رو تو برنامه FoxPro تحت داس قرار بدم.فرمان EasyCopy.exe! تو این زبان داسی برنامم رو اجرا می کنه که چیزی مثل جعبه سیاه می شه که اگه آخرین اجرای برنامه FoxPro فایلها رو خراب کرد نسخه قبلی فایلهایی که عملیات روی اونها انجام شده رو داشته باشیم.
من سعی می کنم از همون روش File -> New -> Other -> Console Application وارد بشم.
در هر صورت از لطف و توجهتون کمال تشکر را دارم.:تشویق:
---
صد دوست کم و یک دشمن بسیار:گیج: