PDA

View Full Version : آموزش: طريقه استفاده از Blend و Visual Studio در كنار يك ديگر

مهدی فرزاد
سه شنبه 18 آبان 1389, 14:08 عصر
سلام

خيلي از دوستان عزيز سايت برنامه نويس لطف كردن و ايمل زدن و سئوالات خودشون رو در خصوص نرم افزار Blend پرسيدن
بر اساس سئوالات پرسيده شده به اين نتيجه رسيدم كه خيلي ها طريقه استفاده از Blend و Visual Studio رو در كنار هم نميدونن و فكر ميكنن بايد استايل ها و فرم هاي ظراحي شدشون رو از Blend به Visual Studio انتقال بدن در صورتي كه اين غلط هست و اصلا اين شكل كار درست نيست
در زير سعي ميكنم طريقه صحيح اين كار رو آموزش بدم

نكته : من از Blend 4 و Visual Studio2010 استفاده ميكنم
برايVisual Studio2008 نياز به Blend 3 به بالا هست
در خصوص Vs2012 برای کسانی که Win7 استفاده میکنن Blend همراه با Vs کار نمیکنه و باید Blend + SketchFlow Preview for Visual Studio 2012 برای اون دانلود کنند( هرچند امکانات Vs2012 در خصوص WPF و Silverlight شما رو تا حد خیلی زیادی از Blend بی نیاز میکنه)
و پروژه ايجاد شده در Blend 4 با Visual Studio2008 هم خوني ندارد

اول شما يك پروژه جديد در Blend ايجاد ميكنيد و طراحي فرم و كنترل ها و تمام تنظيمات و نام گذاري هاي لازم رو انجام ميديد ريسورس ها و استايل ها رو تعريف ميكند و خلاصه كامل فرم برنامه رو طرحي ميكنيد
حالا به دو روش زير ازش در Visual Studio استفاده ميكنيد

روش اول
بعد از طراحي برنامه يك بار اون رو اجرا يا Build ميكنيد
نرم افزار Blend رو ميبنديد و به محل ذخيره پروژه در سيستم ميريد
اين محل به طور پيش فرض در \My Documents\Expression\Blend 4\Projects هست مگر اينكه موقع ايجاد پروژه محل جديدي به اون اختصاص داده باشيد

در محل ذخيره پروژه شما اين فايل و فولدر مشخص شده در شكل زير رو ميبيند
94001
http://www.barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=59914&stc=1&d=1289339737
كافيه بر روي فايل مشخص شده كليك كنيد تا پروژه در Visual Studio باز بشه!!
براي اجراي دوباره اون در Blend روي همين فايل كليك راست كنيد و از منوي Open With گزينه Blend 4 رو انتخاب كنيد(براي روش استفاده از پروژه اييجاد شده با VS )
94002
http://www.barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=59915&stc=1&d=1289339737

روش دوم
كافيه جهت كد نويسي هاي #Cيا Vb.net همانند شكل زير
در همون محيط Blend از تب Project بر رو ي فايل مورد نظر كليك راست كرده و گزينه Edit in VisualStudio را انتخاب كنيد
94005
http://www.barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=59916&stc=1&d=128933973794003

نكته: شما ميتونيد از طريق منوي tools در Blend وارد قسمت Option بشيد و از پنجره ظاهر شده وارد قسمت Project بشيد در اونجا تيك گزينه Use Microsoft Visual Studio رو بزنيد

http://www.barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=59919&stc=1&d=1289340135 94004

با اين كار هر زمان كه بر روي فايل هايي Code behind برنامه كليك كنيد در محيط Visual Studio باز شده و قابل ويرايش هست

http://www.barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=59918&stc=1&d=1289339737

JustAcMilan
چهارشنبه 27 دی 1391, 00:04 صبح
اونوقت لازم نیست که اونو (پروزه بلند) به پوشه پروژمون (VS) اضافه کنیم؟

مهدی فرزاد
چهارشنبه 27 دی 1391, 08:41 صبح
خیر ، شما فقط یک سلوشن دارید که هم میتونید با Blend بازش کنید و هم با VS

کاربر مبتدی
دوشنبه 02 بهمن 1391, 12:49 عصر
استاد خوبم آقای مهدی فرزاد
شاید بی ربط باشه ولی با توجه به اینکه جایی خوندم سیلورلایت زیر مجموعه wpf هستش آیا میشه در blend سیلورلایت رو به wpf تبدیل کرد و در vs استفاده کرد؟

ordebehesht
سه شنبه 03 بهمن 1391, 23:04 عصر
ایکاش نحوه کد نویسی و اعمال در کل استفاده اون رو vs‌میگفتین ممنون میشم

مهدی فرزاد
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 00:42 صبح
استاد خوبم آقای مهدی فرزاد
شاید بی ربط باشه ولی با توجه به اینکه جایی خوندم سیلورلایت زیر مجموعه wpf هستش آیا میشه در blend سیلورلایت رو به wpf تبدیل کرد و در vs استفاده کرد؟

سلام
تا حدودی میشه از توی استایل هایی که برای Silverlight استفاده شده کپی کرد و درون استایل های برنامه WPF استفاده کرد ولی چون کتاب خانه های مورد استفاده در موارد زیادی متفاوت هست این امکان به شکل مستقیم وجود ندارد

مهدی فرزاد
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 00:43 صبح
ایکاش نحوه کد نویسی و اعمال در کل استفاده اون رو vs‌میگفتین ممنون میشم

در آموزش هام تا حدودی به این مطلب هم گفته شده

abbasmohr
یک شنبه 10 خرداد 1394, 00:18 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم
آقا blend + stechflow , vs 2012 برای ویندوز 7 رو از کجا گیر بیارم. و بعد از نصب چطوری اجراش کنم؟
اگه می شه لینک دانلود رو بزارید.
قبلاً ممنونم

shuvvan
چهارشنبه 11 فروردین 1395, 11:39 صبح
سلام و خسته نباشید
تو این انجمن حتی یک سوال من هم جواب داده نشده است
خواهشن این یکی رو جواب بدید
من vs 2013 و blend 4 دارم ولی نمی تونم پروژه هام رو با هرکدوم که دلم خواست باز کنم و ارور می دن یعنی اگه با vs یکم ادیت کنم با blend دیگه قاطی می کنه اینم عکس

خواهشن این یکی رو جواب بدید

139785

shuvvan
چهارشنبه 11 فروردین 1395, 22:47 عصر
مرسی که جواب دادید...
2010 رو با بلند 4 نصب کردم ولی هنوز تست نکردم و سوال اینه که sql server چه ورژنی برای 2010 نصب کنم؟؟؟
اگر جواب بدید!!!!

luke2020
یک شنبه 11 مهر 1395, 12:05 عصر
سلام
الان که vs2015 وجود داره آیا باز هم نیاز به استفاده از blend هست یا نه؟

birtemp
یک شنبه 11 مهر 1395, 17:31 عصر
به نظر من بله. چون بعضی امکانات هستن (مثل ایمپورت کردن فایل های فوتوشاپ و ایلوستیریتور) که توی بلند 2015 وجود نداره. هنگ کردن و مشکلاتی که این نسخه با کنترل های Path داره هم هستن البته و مشکلات مهم دیگه ای که حوصله میخواد شمردنشون
ولی بلند 2013 از دات نت 4.5.2 به بعد پشتیبانی نمیکنه!

در کل اگه دات نت 4.6 استفاده نمیکنید بهتون پیشنهاد میکنم از 13 کنار نکشید که کارش خیلی درسته! ولی اگه کد هم میزنید توی بلند و به امکانات برنامه نویسی هم نیاز دارید از 2015 استفاده کنید

NasimBamdad
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397, 21:43 عصر
از Blend نمیشه برای WinForms استفاده کرد ؟

مثلا اون امکاناتش و انیمیشن هاش در WinForms استفاده کرد !؟