PDA

View Full Version : گفتگو: ..:: ساخت یک برنامه پروژه و سفارش :..

id1385
سه شنبه 18 آبان 1389, 21:53 عصر
سلام دوستان

دوستان من یک مشکلی دارم و اون اینه که میخوام یه برنامه بنویسم که کارهای زیر رو برام انجام بده :متفکر:

سفارش مشتری رو ثبت کنم (طوری ثبت بشه که پیش فاکمتور هم بشه ازش در بیارم)
این سفارش ممکنه طی چند پارتی و یا تنها یک پارتی برای مشتری ارسال بشه منتها میخوام کاری کنم برنامه پویا باشه مثلا جنس X که سفارش مشتری N هست توی یه جدول ایجاد بشه مثلا یک کالا سفارش مشتری هست و تعداد بر فرض 10 عدد میخوام حالا تو این ردیف هر بار که باری ارسال میشه یک ستون اضافه کنه مثلا A1 و مقدار ارسالی رو بنویسه (نمیخوام از قبل مثلاً 10-20 ستون طراحی کنم) و توی یه ستون دیگر که مانده آمار سفارش رو نشون می ده به شکل زیر باشه

FLDMANDEH=sefaresh-(A1+A2+A..)

فقط نمی تونم این معادله رو بنویسم که وقتی یک جنسی صادر میشه چطور برنامه تشخیص بده که بر فرض این ردیف ارسالی مربوط به سفارش X کالای Y هستش و بتونه از اون ردیف کالا اون ستون ها رو تشخیص بده اون عملیات رو انجام بده آخه فقط این نیست ممکنه سفارشه مشتری تغییر کنه و یا اصلاً برگشت از فروش داشته باشیم و یا حتی تکرار سفارش و ...

در واقع من این قسمت رو برای تکمیل یان برنامه میخوام

http://www.mytabligh.com/acpi/6.PNG

توی این برنامه اگه شما "ثبت نهایی صدور " رو بزنید عملیات ثبت کالا و عملیات انبار انجام میشه و اگه بعداً تغییراتی در برنامه بدین بازم تمامی عملیاتها بی نقص (البته تو حدود 8 ماهی که توی چند شرکت استفاده میشه) ادامه بده و بشه بعنوان یک برنامه ساده که چندتا کارو انجام میده بشه ازش استفاده کرد.
منتها نقصهایی داره که اگه بهش اضافه بشه بدرد بخورتر می شه
یک نمونش همین قسمت ثبت سفارش و پروژه هست.

ممنون می شم اگه دوستان در این باره منو یاری کنن.
با تشکر از تمامی اساتید

لینک تاپیک برنامه بالا
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=221938

فایلش رو هم فردا آپ می کنم چون کمی تغییرات درش دادم.
با تشکر از تمامی اساتید

aebrs@yahoo.com
سه شنبه 18 آبان 1389, 23:37 عصر
با سلام
دوست عزیز به نظر من یک جدول به هر خط از فاکتور متصل کن که توی اون جدول تعداد کالاهای صادر شده بر اساس هر خط را بتوانی درج کنی
به این ترتیب همه گونه کنترلی میتوان بر روی داده های ثبت شده انجام داد
موفق باشید