PDA

View Full Version : کم کردن Opacity پنل

nimam2008
چهارشنبه 19 آبان 1389, 10:49 صبح
با سلام

لطفا راهنمایی کنید که چطوری می تونم Opacity یک پنل که روی فرم قرار داره رو کم کنم

با تشکر

طبیب دل
چهارشنبه 19 آبان 1389, 11:34 صبح
یک تایمر بزار که هر ثانیه opacity رو به اندازه ای که می خوای کم کنه

nimam2008
چهارشنبه 19 آبان 1389, 11:41 صبح
یک تایمر بزار که هر ثانیه opacity رو به اندازه ای که می خوای کم کنه

مشکل اینجاست که در قسمت مشخصات Panel نتونستم گزینه ای به نام Opacity پیدا کنم به تایمر احتیاجی ندارم می خوام هنگام نمایش پنل از اول با opacity مثلا 50 نمایش داده بشه

طبیب دل
چهارشنبه 19 آبان 1389, 11:54 صبح
فکر کنم opacity فقط برای فرم باشه اگه میتونی به جای panel از فرم استفاده کن

hi level hdd
چهارشنبه 19 آبان 1389, 11:54 صبح
سلام دوست عزیز
فکر کنم بتونی از background
panel یه bitmap بساز و با ویژگی SetPixel مقدار Alpha در panel را به مقداری که می خوای ست کن
برای تغییر در کل panel دو تا حلقه for بذار .اگه نشد بگو تا تست کنم تا یه روش دیگه بهت بگم

hi level hdd
چهارشنبه 19 آبان 1389, 11:55 صبح
سلام دوست عزیز
فکر کنم بتونی از background
panel یه bitmap بساز و با ویژگی SetPixel مقدار Alpha در panel را به مقداری که می خوای ست کن
برای تغییر در کل panel دو تا حلقه for بذار .اگه نشد بگو تا تست کنم تا یه روش دیگه بهت بگم

mahboube
چهارشنبه 19 آبان 1389, 12:54 عصر
توي ويندوز اپليكيشن اصلا نميتوني Opacity يك كنترل رو كم كني كه كنترل هاي زيريش نمايش داده بشه مگر اينكه ازكامپوننت خاصي استفاده كني.كه زيادم نيستن.
يكي از دوستان يك كامپوننت گذاشته نمي دونم براي پنل هم هست يانه.
ولي در كل خيلي كار سختيه و معمولا جواب نميده.
اگه ميتوني ازwpf استفاده كن.
دانلود : یک Dll و سه آبجکت شیشه ای! (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=1103817#post1103817)

Saman_12
چهارشنبه 19 آبان 1389, 13:15 عصر
اگر پنل شما جزء کنترل های فرم هست (یعنی روی یک پنل یا شی دیگری قرار نگرفته) میتونید از این کد استفاده کنید (تنها خود فرم که زیر پنل هست معلوم میشه نه ابجکت های زیرش و نه . . .) :

panel1.BackColor = Color.FromArgb(167 ,Color.White);